Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

mirmag
Ja mislim da moze i za kes i na razmenu,,,50 000s/j iznosi 77evra... mi ce mo ici ove nedelje da uzimamo pa ti javljam jel moze za kes... :ppozdrav:
 
Ja sam upravo zbog takve situacije (staro seme- novo seme) klijavost semena izgleda neka mucka,lepo se prebacio na pionir strano seme sa poncom :D jest da je skup ali necu da misl.Inace nisu preterano popularni kod nas (zna se zbog cega) pa jos lazu i sa semenom Tako da :cao: :cao: dekalb do nekih boljih dana :ppozdrav:
 
Svo seme koje bude jeftinije od 76,5+PDV sigurno je staro seme iz 2008. godine, sto ne znaci da je lose.
Ova cena je u celoj vojvodini, jedini uvoznik je mk seeds, koji ima svoje distributere u celoj vojvodini.
Svo seme je iz uvoza jer firma monsanto koja proizvodi dkc hibride ne dozvolja bilo kome u srbiji da doradjuje njihovo seme jer ni jedan doradni centar nije ispunio njihove standarde.
 
Takodje,veceras bi trebalo stici.Navodno seme neprepakivano, ovogodisnje.
stiglo,
made in Romania 2011
 
Da li je svo seme staro, ili samo neki hibridi? Oni najprodavaniji po nekoj logici ne bi trebalo da su stari. :sta:
 
danas kupio 5783 ovogodišnje iz rumunije,a6040 staro od prošle godine al kad nema drugo dobroje i ovo :bravo:
 
koliko kostaju dekalb hibridi, nisam probao ali planiram ove godine.
U pionir sam razocaran, kolomba se nije oprasila kod mog komsije,klip sve sto izadje iz lepusine se kvari u kisnim godinama u susnim ok, pa novi zp mi se bolje pokazao a za dekalb sam cuo da je odlican za skidanje u zrnu.
 
Ja sam odustao .Jer su jos prosle godine izfuselirali seme barem 5143 i 5783 , dorada mi se nije svidjala .ja sam ga sejao u nazad 4 godine i ekstra su ali se ne usudjujem da ove godine sejem staro seme .
A ja sam za ovu godinu narucio 5699 i 5273 i ne mogu da mi nabave tako da sam odustao .i presao na drugu semensku kucu
 
isidor je napisao(la):
Ja sam odustao .Jer su jos prosle godine izfuselirali seme barem 5143 i 5783 , dorada mi se nije svidjala .ja sam ga sejao u nazad 4 godine i ekstra su ali se ne usudjujem da ove godine sejem staro seme .
A ja sam za ovu godinu narucio 5699 i 5273 i ne mogu da mi nabave tako da sam odustao .i presao na drugu semensku kucu

Koju?
 
konacno stigao i kuci dkc 5783.Made in Romania proizvedeno 2010. upotrebljivo do 06.2011.
klijavost 98%
 
pazite kad budete kupovali seme , ja pre neki dan u apoteku, kad tamo seme iz 2008 iz 2009 iz 2010 ...smesno.... na dzaku iz 2008 vidno izbledela slova ::lose::
 
Nazad
Vrh