Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

ja sam uzeo 5170 i treba jos da stigne 6120 koje je naruceno... :cao:
 
Ja sam imao prosle godine taj hibrid ,pokusao sam za branje ga sejati ali ne vredi mnogo se kruni sa sapurine,A za zrno nije los mada ga ja nebih sejao za kombainiranje ima i bolji .Po meni je bolji 5699 i mogu vam reci da je 5699 ekstra bolji je od svih hibrida koji se nalaze u katalogu pre njega .samo treba ispostovati sklop.na zalost ja ga ne mogu nabaviti uopse seme dkc ne mogu da nabavim ove sezone ,ada sam ga imao u protekle 4 godine i poo meni moji favoriti iz dekalba su dkc 5276,5699
 
Apoteka Timus iz Zrenjanina je distributer dkc semena za ovaj teren, ali kazu da nemaju vise, javice nam da li mogu da nam prodaju koju vrecu 5170 ili 5783 ako dobiju jos .http://www.timus.rs/ tamo imate kontakt. :cao:
 
Dali neko mozda ima mail od Zorana Petrovica koji je bio glavni za dkc hibride ili Sase Krstanovica samo ne znam dali jos radi za dekalab ili nekog ko je glavonja i dkc

Post je spojen: [time]1300737811[/time]
_________________________________________________
Peet
Nadam se daces ga nabaviti ali veruj mi da je svo seme otislo u serem i backu I da kod nas u srednjem banatu opstini zrenjanin ,ima samo pojedinih hibrida i to starih od 2009
 
iznenadio me je prinos mogu da vam kazem da moze i da ostane na njivi nema polegnutih iako je ova zima bila sa puno snega,juce sam skinuo nesto prinos preko 6000 po lancu na 14,5%vlage.
 
dejan 77 je napisao(la):
iznenadio me je prinos mogu da vam kazem da moze i da ostane na njivi nema polegnutih iako je ova zima bila sa puno snega,juce sam skinuo nesto prinos preko 6000 po lancu na 14,5%vlage.

Dejane nisi napisao koje grupe i na koji razmak si ga posejao uz kakvu agrotehniku?

Jedva sam nabavio 2 x 50.000 6040 Fao-580. Dali je neko imao posejan ovaj hibrid i kako se pokazao?
 
@ Peet

O ovom hibridu je pisano pre nekoliko strana u ovoj temi, a ja sam ga sejao prošle godine i prezadovoljan sam prinosom. Lako se bere beračem, nekruni se, voli gust sklop, bolje otpušta vlagu od drugih hibrida, ali na žalost više se ne proizvodi. To seme što si nabavio je sigurno zaostalo od prošle godine, ali to nesmeta,.

Ja sam ga hteo nabaviti i za ovu godinu, ali nesam uspeo, uzeo sam DKC-6120, pa ćemo videti najesen kakav je.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Okrim je napisao(la):
@ Peet

O ovom hibridu je pisano pre nekoliko strana u ovoj temi, a ja sam ga sejao prošle godine i prezadovoljan sam prinosom. Lako se bere beračem, nekruni se, voli gust sklop, bolje otpušta vlagu od drugih hibrida, ali na žalost više se ne proizvodi. To seme što si nabavio je sigurno zaostalo od prošle godine, ali to nesmeta,.

Ja sam ga hteo nabaviti i za ovu godinu, ali nesam uspeo, uzeo sam DKC-6120, pa ćemo videti najesen kakav je.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
@Okrim
Na koji razmak po tvom misljenju da posejem 6040? Imam nameru da ga skidam u zrnu.
Uz dobru agrotehniku.
 
@ Peet

Ja sam DKC-6040 sejao na razmak od 23 cm mada mislim da je bio gušći, ali sam ga brao beračem. Iz Dekalbija preporučuju da sklop ovog hibrida u berbi u zrnu treba da iznosi od 63 - 65000 biljaka po hektaru u berbi, što znači da bi ga trebalo sejati na oko 22cm razmaka.
 
Danas sam u apoteci "Timus" u Zrenjaninu naisao na hibride 5143, i 5783. Dosta ljudi se zali da ne moze da nadje, pa eto, mozda nekom i pomogne ova informacija :D
 
Ja planiram DKC 5276 da posejem na 18cm razmaka u redu, ujesen zaorano 100kg MAP-a i pre 10 dana bačeno 200kg Uree. :cao:
 
Nazad
Vrh