Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Svo seme je staro, zvali iz apoteke da pitaju da li hoćemo ili nećemo. Seme je iz 2010 godine.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

I ja sam uzeo dk 440 seme od prosle godine za 5180 din po vreci probao sam klijavost i neverovatno od 50 zrna 49 niklo.Ne mojte se bojati semena od prosle godine
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Izvinjavam se ::sramota:: seme za sezonu 2010, proizvedeno 2009. :spavam:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma to uopste nema veze,mozda ima bolju klijavost nego ovogodisnje...Ne opterecujte se time,samo na uvid deklaraciju o prepakivanju i vidite parametre,klijavost,energija,cistoca... ::svaka cast::
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Večeras bio na prezentaciji,evo o čemu se radi.
Čovek koji je vodio prezentaciju je iz firme ''MK Seeds'' koja se odvojila iz mk grupe.
U ponudi imaju samo seme iz 2010 uvezeno ove godine.
Uvezli su 42 ili 47000 (zaboravio sam tačno)setvenih jedinica od 50000 zrna.
I skoro sve je rasprodato,ostali su samo
DKC 4888
DKC 5143
DKC 5170
cene su 76,5 eura+pdv
Seme od prošle godine prodaje mk komerc.Ostalo im od prošle godine,što ne mora da znači da je loše.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pogledajte ko je sponzor kada se ode na sajt Agrotrend berze u Mađarskoj.I njima neko da zabrani ovde uvoz :nono:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ja lično znam,jer sam učestvovao,kako se seme predeklariše.To što piše uopšte ne znači da je tako.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

imao sam u planu da ga sejem na vecini parcela ali sada, cim se nasi uhvate neceg sa semenom odmah katastrofa.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

@ dejan 77

Dejane, na promociji Dekalb hibrida sam ja postavio pitanje ko vrši doradu, deklarisanje i distribuciju semena i odgovoreno mi je da svo seme dolazi iz inostranstva, pretežno iz Francuske i Mađarske i da domaći dorađivači nemaju pristupa semenskoj robi. Rekli su da se svaka isporuka na granici uzorkuje i ispituje i tek po dobijanju odobrenja dalje se distribuira po predstavništvima.

@ diklofen

diklofen je napisao(la):
Ja lično znam,jer sam učestvovao,kako se seme predeklariše.To što piše uopšte ne znači da je tako.


Jesi li učestvovao u predeklarisanju semena Dekalb hibrida? :sta:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ljudi,dekalb je najbolje seme. sejao sam 5143 i 5783.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma nisam radio Dekalb ali jesam jednu drugu renomiranu semensku kuću.Znam šta znam i ne bih to javno iznosio.Ako se predeklarisanje radi kod nas znam kako se radi.Verujem da se radi kod nas jer bi skupo bilo seme izvesti-predeklarisati-pa opet uvesti.Ako se kojim slučajem radi napolje onda nemam komentara jer to ne poznajem.
Da ponovim ja sam radio predeklarisanje semena lično i to više vrsta žitarica. ::lose::
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

kod nas sam pricao sa distributerom i potvrdio mi je pricu o starom semenu. o nekih 35000 jedinica. a licno sam bio svedok da na uvezenom semenu oni propisali klijavost 91 a energija 92, kod nas radjena analiza i nasi nalepili 96/96 i ko je tu u pravu i sta je to?pa nije proizvodjac lud da stavi manju klijavost i energiju?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ova prica oko starog semena nikako ne ide u prilog oavkvoj semenskoj kuci. Mislim da im je ovo unazadilo prodaju jedno 5 godina. Tesko ce stici pionira.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ne bi ih unazadilo da su to lepo javno izneli i snizili cene tih starih semena od prošle godine.Tako radi sav normalan svet kad već dođe do toga.
 
Nazad
Vrh