Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

u svakom slucaju daje 3 % manju vlagu od pionira malo je manji prinos ali to nadoknadi malom vlagom i dobijes vise ::novac:: aza svoje potrebe sejem nase hibride
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

dzionik je napisao(la):
Izvinjavam se zaista nisam pogledao kako treba, kao što sam već rekao totalni sam laik po pitanju kukuruza. Trudim se da ako ne mogu da pomognem bar ne odmažem ali sam ovde zabrljao. Izvinjavam se još jednom.

Drugar, nema zamerke s moje strane.
Samo želim da priča bude koncentrisana na temu.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ove godine cu prvi put sejati dekalb hibrid, kod mene u kraju od ljudi mozes čuti samo reči hvale, po pitanju prinosa i vlage. Naručio sam DKS 5276 za 9 jutara.
Post je spojen: [time]1296913438[/time]
_________________________________________________
Pardon DKC
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Taj sajt sam upravo i gledao kad je pala odluka na 5276, on nereskira puno u sušnoj godini kao 5783. :ppozdrav:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Kakva su vam iskustva sa Dekalb hibridima kukuruza ,posto se razmisljam da posejem par hibrida ove godine,da li imaju stabilan prinos ?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pročitaj celu temu i sve će ti se samo kasti...
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ne mogu da se odlucim izmedju DKC 5143 i 5276. Jel sejao neko oba hibrida, kakvi su utisci?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Dkc su fantasticni kukuruzi,bilo koji.
Danas su bas ljudi iz pss-a Zrenjaninskog,nama prezentovali njihove 3godisnje oglede,sem u fao 700,svugde je dkc bio apsolutni sampion prinosa.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Zna li ko gde sa mogu uzeti DKC hibridi u Novom Sadu i okolini?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

@ mirmag

Ja sam prošle godine kupovao u "Agrokuli" kod Bobića. Verovatno će i ove godine nabavljati, još se nisam interesovao.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

ma neverujem da se prodaje seme staro 3-4 god. @worm jel tebi stiglo seme?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

worm je napisao(la):
Nije jos
treba da stigne ovih dana
ali sto posto prodaju staro seme jer sam ga imao u ponudi
cuo sam da hoce da zabrane uvoz ovih hibrida ::lose::
Posle citanja ovog citata, nazovem mog dobavljaca i dobijem otprilike isti odgovor
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

I ja sad zvao mog distributera, i dobio informaciju da je seme 2010 god proizvedeno, uvezeno sad 40000 jedinica i da je isporuka sledeće nedelje. :cao:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma mozda seme starih hibrida bude staro, ali novijih sigurno nije staro kada ni prosle godine nije bilo dosta semena nekih hibrida
Ja sam narucio 27 jedinica dkc 5276. i neverujem da je staro posto ga ni prosle godine nije bilo dovoljno
Post je spojen: [time]петак, 18. фебруар 2011. 06:34:49 CST[/time]
_________________________________________________
worm je napisao(la):
Nigde semena DKC od 2010.godine, samo 2009.,2008,2007.
Ma daj kakvo staro seme ljudi o cemu vi to ,Pa da je tako nebi imalo klijavost ni 80 posto sta pricate gluposti
 
Nazad
Vrh