Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

pa normalno secate se pionirovog a 24 gmo koji je povucen iz prodaje
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Nije samo to sto su oni na neki nacin modifikovani . Pa oni imaju ogledna polja na nasim institutima i njihovim oglednim parcelama . Kako sprecavaju da odredjene osobine predju i na nase sorte ? To je zazivelo mislili mi sta ocemo o tome, vec imamo gmo . ::lose::
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ove godine nemaju u prodaji seme nanešeno insekticidom.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ko je distriburer semena tj prodavac pogledajte na sajtu MK group, neznam dali smem da dajem telefone ali u katalogu ćete naći sve potrebne informacije o svemu.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Sva "upozorenja" na GMO u Dekalb temi obrisana.
Ima drugih tema za tu raspravu.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

E Branko Branko pa što da ne znaju ljudi sa kim i sa čim imaju posla.
Pa dovojlan je razlog da se ne turaju pare ziljavom Kostiću i preko njega monsantu u džep.

Sa jedne strane drvlje i kamenje na tajkune sa druge daj da im uteramo još neki dinar u džep.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma dzionik idu u teme o GMO-u i tamo beflaj brale do mile volje.Ja kupujem ono seme koje ima najbolji odnos cene i prinosa(kvaliteta).Dekalb je trenutno u vrhu što se toga tiče kod nas.I nepada mi napamet da sejem recimo neki NS samo zato što neki Kostić prodaje Dekalb i što par ljudi na forumu tvrdi da je GMO.
Svako nek uteruje onom kome hoće :haha:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma neću da trujem temu sa gmo ali ti prijatelju pojma nemaš šta pričaš to i ja kao laik mogu da ti kažem. Što ne proveriš malo pa onda pričaš a ne da širiš abrove.

Evo ti zvanični rezultati ogleda 2010 godine:

http://www.sorte.minpolj.gov.rs/sites/default/files/stripkuk09.pdf

Ne mogu ni monsanto ni singenta da prismrde domaćim NS i ZP.
A ti frajeru nadji neki validan ogled gde su se pokazali boljim.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Meni ti ogledi ne trebaju jer ih imam na svojim njivama.To je najbolji pokazatelj stvari i toga se svi trebamo držati.Ti ogledi i jesu za internet seljake poput tebe.Šta ti oni serviraju ti to prihvatiš i mirnije spavaš.
E moj frajeru tako se babova zemlja ne radi :nono:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma da nama proizvodjačima uvjek neko soli pamet. Kad možemo npr u sred zime ustati u 4 sata ,ići u njivu da oremo ,izlaziti u blato da očistimo plug , i onda kad pokušavamo razmijeniti mišljenje koji hibrid je bolji pojave se filozofi da nam kažu zašto to da ne sijemo ko da smo nepismeni.
Kad sam već počeo sa primjerima ovo mi liči kao da je ovo npr auto forum i sad raspravljamo npr koji je dizel motor bolji vw tdi ili mercedes cdi , i onda se javi neko da nam kaže da to nisu dizeli nego benzinci. :haha:
Izvinite na ovom karikiranju ali mislim da znate šta sam htio reći.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Znači poljoprivredna savetodavna služba ne valja i ne treba ih slušati nego baš raditi kontra. Mogu čak i da se složim sa ovim jer i sam volim sve da probam.
Ali ajde mi reci kako to ti imaš veći kredibilitet od PS službe i po kom osnovu bi neko trebao više da veruje tebi nego njima.
Pa tvoja priča liči na one Zaharijeve...
Ajde bar prezentuj taj tvoj ogled...
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Dzonik ,prijatelju
Najbolje plasiran domaci hibrid na tom ogledu se nalazi na 9 mestu: br1 pioneer d11, br2 dkc5783....br9 NS5020
Nerazumem uopste tu tvoju pricu o smrdenju.
I tso dikloifen rece najbolji ogled je moja njiiva.Moja iskustva su nazalost takva da su "ameri" za klasu ispred svih ostalih
sad proverio zbirno u srbiji najbolje plasiran "domaci"(takodje amer) hibrid as72 na mestu br12 a ovo prethodno je za Kikindu te godine
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma nisam ja radio ogled za neku firmu nego znam šta sam gde sejao i kako je rodilo uz istu agrotehniku.
I kad si već stavio tu tabelu ,koju ja imam već dve godine,bar je pročitaj malo pa onda diskutuj.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Džionik da li si ti uopšte pogleda zadnju kolonu:haha:
Ili si gledao prvu,uvek je ZP i NS na prvom mestu :haha: :haha: :haha:
Koliko ti seješ kukuruza? Ipak trebaš biti malo realan a to o GMO imaš temu pa peglaj do zore. :cao:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

dzionik je napisao(la):
Ma neću da trujem temu sa gmo ali ti prijatelju pojma nemaš šta pričaš to i ja kao laik mogu da ti kažem. Što ne proveriš malo pa onda pričaš a ne da širiš abrove.

Evo ti zvanični rezultati ogleda 2010 godine:

http://www.sorte.minpolj.gov.rs/sites/default/files/stripkuk09.pdf

Ne mogu ni monsanto ni singenta da prismrde domaćim NS i ZP.
A ti frajeru nadji neki validan ogled gde su se pokazali boljim.
Postovani gospodine Dzionik obratite paznju na rastojanja u setvi na ogledima. Pionir i Monsanto se ni u ludilu ne seju na 22, 23 i 24 cm. Zato i samo zato NS i ZP moze donekle da parira. Sta bi bilo da su N01 i DKC 440 sejali na 18 cm ?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Stiglo seme dk440 i dkc4626 u prodavnicu, 7400 din vreca.Ostali kazu od ponedeljka.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Izvinjavam se zaista nisam pogledao kako treba, kao što sam već rekao totalni sam laik po pitanju kukuruza. Trudim se da ako ne mogu da pomognem bar ne odmažem ali sam ovde zabrljao. Izvinjavam se još jednom.
 
Nazad
Vrh