Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Hvala
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

koji hibrid preporucujete za vrsidbu nisam ga sejao nikad ali ovde god. cu da probam...hvala
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Po meni i iz iskustva posle 4 goine sejanja dkc hibrida u susnim godinama 5143 mi se nai bolje pokazao oko 5200 kg suvog zrna za naplatu sa kj. a recimo prosle godine 5699 mi je ubedljivo nai jaci prinos dao oko 7000 kg plativog kukuruza sa kj , pokusavao sam da sejem 6040 i 6089 za branje prosle godine ali ne vredi morao sam da ga krunim jer se jako krunio na beracu pala mu je jako vlaga na 20 posto a ni prinosi nisu bili veci u odnosu na ranije fao grupe ,ove godine planiram da sejem samo 5170 za kombainiranje i to na svim parcelama sto planiram da vrsim u zrnu oko 30 kj .Jer mi je on za nijansu kasniji od 5143 i cini mi se malcice bolji po prinosu ,A da napomenem nemojte sejati ove hibride redje od propisanog ja sam 5143 i 5170 sejem na 19 cm mali ide vise semaena ali se isplati i u susnoi i u vlaznoi godini
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

nikola94 je napisao(la):
koji hibrid preporucujete za vrsidbu nisam ga sejao nikad ali ovde god. cu da probam...hvala
Kod nas ove godine najbolje rezultate dao 5783 štose tiče Dekalba. :cao:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Mića967 je napisao(la):
nikola94 je napisao(la):
koji hibrid preporucujete za vrsidbu nisam ga sejao nikad ali ovde god. cu da probam...hvala
Kod nas ove godine najbolje rezultate dao 5783 štose tiče Dekalba. :cao:
[/quote


Dkc 5783 je ubedlivo najboli hibrid u dorom zemljištu i u dobroj godini (kao što je bila prošla ja sam imao po jutru 7680kg vlaga 19%), ali sam čuo da u sušnoj godini najboli je Dkc 5143.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Onda treba sejati pola površine jednim, a pola drugim?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Po mome bi svako trbao da poznaje svoje parcele i koji hibridi su odgovarajuci za njih .Recimo kod mene je slucaj da ranije fao grupe bolje prolaze nego kasnije , Pa sam resio da ne kombinujem vise hibrida nego samo jedan hibrid na svim parcelama sto planiram da krunim u zrnu ,tako da se jos dvoumim izmedju dkc5143 i dkc5170 .jer i ako bude susa bice nesto a i ako bude dobra godina bude i sa tim hibridima oko 6 t po kj a pogotovo sto je cena kukuruza dobra pa se nadam da ce ko uspe da prvi skine kukuruz dobiti dobru cenu .pa se onda baziram na ranu setvu i rane fao grupe
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Da li je neko radio oglede u mojoj okolini, severnom Banatu? Da li se uopšte organizuju?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

farmer bob je sejao 6040,al' neznam zasto cuti,cak ga je i brao za ambar.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pa jesam ali preklane.....mozda smo malo zakasnili,pa nam se krunio pri berbi.Sejao sam ga na 26cm,bilo ga je....'bem li ga :sta: a cokanjice ste videli na OKUPLJANJU NA LETENCI :haha:(male,lake,vedre,brzo izgore...) :cao:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Jeste li se raspitivali oće li se moći poručiti tretirani Dekalb , kod nas su neke naznaka da neće ili će biti strašno skuplji .Ako bude tako to će biti razlog da ga ne sijem malo više ,nego samo probe.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

pacena dekalabovih hibrida nece biti nista veca u odnosu na pioneer hibride mozda cak i niza od naiskupljih pioneerovih semena .a sto se mene tice ja sejem oko 34 kj za vrsudbu Dekalab hibrida i nesto Asa za branje u klipu jer za sada koliko mi se cini od domacih je As naj bolji a Dekalab od inostranih hibrida
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pa ako monsato hoce da svuda progura gmo zasto im ovi, kao ne gmo, ne bi posluzili kao trojanski konj ?
 
Nazad
Vrh