Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ja sejem vec 3 godine dekalbove hibride bas danas sam pazario 4 vrece od 50000 semena u Gornjem bregu u ZZ Napredak za 5200 din po dzaku.To je seme sto im ostalo od prosle godine klijavost je provereno preko 95%.Dkc 440 je sorta uzeo sam za krunjenje na jesen.U Madarskoj taj hibrid vec vise godina daje rekordne rezultate.Do sad sam sejao samo 5143 pa rekoh da probam i drugu sortu.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Branko je napisao(la):
Prošle godine sam na ogledu Instituta Tamiš imao prilike da vidim neki Dekalbov fao 500. Njegov rod je bio najbolji od svih u celom ogledu.
Mislim da je to 5783
na izgled gadan k'o ker,al' kad počne da curi :osmeh:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Jel sejao neko DKC6040 i 6120,,, interesuje me kako su se pokazali,,posto u prospektu pise sve naj.o njima...? Ja sam sejao 5783 i bio je vrhunski... :ppozdrav:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ima ko je imao jace od 7t suvog kukuruza po kj bez osnovnog djubrenja,tako je pisalo na forumu ako se ne varam.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Taj ko ima 7t bez djubrenja treba da dobije Nobelovu nagradu za poljoprivredu!
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ne secam se ko je imao prinos,samo se secam da je bas drugar Branko komentarisao da takav prinos moze biti samo na bilbordu,ne secam se kako je dalje tekla diskusija. Odavno ne citam bajke pa nisam hteo ni tu temu da citam u kojoj se spominjao toliki prinos.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

North ARMY je napisao(la):
Ne secam se ko je imao prinos,samo se secam da je bas drugar Branko komentarisao da takav prinos moze biti samo na bilbordu,ne secam se kako je dalje tekla diskusija. Odavno ne citam bajke pa nisam hteo ni tu temu da citam u kojoj se spominjao toliki prinos.
ja sam sa 100kg NPK i 100kg UREJE ima prinos po jutru od 8613kg,,a u pitanju je DKC5783....i nije bajka,,vec realnost,,odvage su dokaz....
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

SrdjanM. je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ne secam se ko je imao prinos,samo se secam da je bas drugar Branko komentarisao da takav prinos moze biti samo na bilbordu,ne secam se kako je dalje tekla diskusija. Odavno ne citam bajke pa nisam hteo ni tu temu da citam u kojoj se spominjao toliki prinos.
ja sam sa 100kg NPK i 100kg UREJE ima prinos po jutru od 8613kg,,a u pitanju je DKC5783....i nije bajka,,vec realnost,,odvage su dokaz....
Ali tu je 200kg djubriva baceno i da li je to JUS prinos ili bruto ?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

North ARMY je napisao(la):
SrdjanM. je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ne secam se ko je imao prinos,samo se secam da je bas drugar Branko komentarisao da takav prinos moze biti samo na bilbordu,ne secam se kako je dalje tekla diskusija. Odavno ne citam bajke pa nisam hteo ni tu temu da citam u kojoj se spominjao toliki prinos.
ja sam sa 100kg NPK i 100kg UREJE ima prinos po jutru od 8613kg,,a u pitanju je DKC5783....i nije bajka,,vec realnost,,odvage su dokaz....
Ali tu je 200kg djubriva baceno i da li je to JUS prinos ili bruto ?
Bruto,,a kad se odbije vlaga ostaje 8100kg...ali ova godina je bila super za kukuruz...
Post je spojen: [time]1295124306[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
Ova tema sve više postaje rekla-kazala.

Ubrzo sledi čišćenje... Samo da prođe film na Prvoj.
bracala ovo nije rekla kazala,,,ako mislis na moje poruke...sta cu kad je rodilo...
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Branko je napisao(la):
Sada ste toliko zapeli sa tom pričom oko GMO da iz inata ima na proleće da posejem jedan Deklabov hibrid i okrajke ima da poprskam sa totalom, pa će da vidimo.
Ako ne bude nikakvih rezultata, ima ona GMO tema da bude trajno obrisana.
Branko oprskaj što manje , da bude manja šteta a i nekako greota je pošto dekalb u EU nije GMO izgoreće od totala ko Rim. :haha: (U stvari oni konkretno koriste Roundup , jeli to isto kao total)
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Worm jer moze cena spomenutog hibrida ako nije tajna posto i ja nameravam nesto za branje u klipu,dosad sam uzeo dkc 440 za vrsenje :ppozdrav:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Moze i u klipu ja sam predprosle godine brao u klipu dkc 5143 malo se krunilo jer sam par dana zakasnio sa berbom inace ovi iz fao 500-600 mogu da se beru.Hvala ti za cenu
 
Nazad
Vrh