Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

jeli moguće da je razlika u težini između iste sorte,proizvedene u istoj doradi čak 9kg?Tu meni nešto ne štima.
 
jeli moguće da je razlika u težini između iste sorte,proizvedene u istoj doradi čak 9kg?Tu meni nešto ne štima.
Sve je moguce...Velika i mala frakcija kao **greška i oko! U svojoj magacionerskoj karijeri sto se tice domacih hibrida ZP i NS,kao i Pioneera nisam sreo vrecu manju od 5,5 kg od 25 mk. i 18 kg od 80 mk...E sad to ne mora da znaci da ne mogu vrece biti i od 4,8-5 kg i 16-17 kg od 80 mk. Imao sam priliku i da naidjem na vrecu od 11,8 kg od 25 mk,verovali ili ne,u pitanju je mislim bio D11 ili D12 nisam siguran! Taj kukuruz kada bi se prerucio u vrecu od 80 mk imala bi skoro 38 kg Naravno u pitanju je bila Velika frakcija,otuda i tolika tezina
 
Po nekoj logici bilo bi da je bolje sitno zrno u suvim i toplim uslovima , a krupno kada ima vlage a hladno je. Nisam nigdje pročitao , al po nekoj logici.
 
Po nekoj logici bilo bi da je bolje sitno zrno u suvim i toplim uslovima , a krupno kada ima vlage a hladno je. Nisam nigdje pročitao , al po nekoj logici.

Isto i ja razmisljam,manja je opna kod sitnijeg i ako se poklopi dobra temperatura i vlaga brze probije i potrebna je manja energija
 
do skoro nisam mogao da nadjem 5170 i 5276 , hteo da odustanem , ubedjivali me prodavci da nema nigde vise u srbiji , danas opet obisao radnje i pune su svih dkc hibrida. uzeo to sto sam trazio 5170 i 5276
 
Sve je to tako zato sto svake godine nasedamo na price promotera,prodavaca kako semena nece biti,onda cesto i ne pitamo toliko za cenu,a semena na kraju uvek bude...
 
stara prica koja uvek prolazi .Mada je dosta ljudi odustalo od DKC-a zbog ponasanja uvoznika, kao to sto je maticna kuca Monosanto,a kod nas uvoznik MK, sto je za pohvalu.
 
Nasedamo na takve priče jer su promoteri školovani da nam tako lepo upakuju priču, naše je samo da progutamo. Ali ja sam i dalje za to da bolje da se snabdevam na vreme, nego da čistim magacine sa onim što je ostalo, a češće bude ovo drugo. A i izbor semena je bitna stavka, pa ne bih prepuštao stvar sreći. Jer kako god okreneš, svi se ograde osim nas proizvođača, uvek mi najebemo. Pa da bar ne najebem i tamo gde ne moram...al' opet ga najebem
 
U jan-feb su kostali oko 17.000din kod nas. Ja sam prosao sa "samo" 22.000 sa 1.25 poncom. Nisam hteo ni da pitam posto je sada sa 1.25p da se ne jedim :osmeh:
 
DKC 5276 ,posejan 20 IV sinoć počeo da izbada.Seme je bilo dosta sitno (oko 16 kg u vreći).
DKC 4795 ,posejan 21 IV neće nicati bar još 3-4 dana.Ovo seme je bilo krupno (oko 27 kg u vreći)
 
Kaze mi drugar iz Padine, ode do P.Apoteke za neki herbicid kad ugleda 5276, kaze prodavcu nisi imao ovaj hibrid, ovaj mu kaze da mu stigao skoro i da ima jos 40vreca netretiran, ja kad sam ga trazio nijega bilo nidje! bem ti srecu!
 
Nazad
Vrh