Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Onaj 5783 sto je isao na test, 5semenki od 100kom. nije klijalo, znaci naj losije, 5401 poceo da klija, videcemo za 2 dana sta je uradio...

- - - - - - - - - -


Evo ga 5401, od 100kom. 2 nisu klijala, jedan je ostecen.
dakle jako sam zadovoljan klijavoscu dekalba.

attachment.php
 
Danas uzeo po jednu vrecu 4590 i 5276 da probam. Vidim da ova dva hvalite da su dobri i kad je susa.
Planiram da 4590 sejem na razmak od 19cm, a 5276 na 21cm. 4590 sajem na malo losijoj (po preporuci) zemlji.
Pitam ko je sejao Dekalb da li je to cesto. Baceno 250kg/ha 16-ke i SAN-a ako predlazete 350-400kg/ha.
Seme jos tretiram sa Furadan + Slavol-s i dve folijarne prihrane,Jos dva spartanja i posle samo gledamo gore.:ppozdrav:
 
Za 4590,njega sam imao prosle godine.
19 cm nije mnogo ako zemlja nije na nekom visokom terenu ili da ima bregova,u suprotnom moglo bi da bude mnogo u slucaju suse.
Kod mene prosle godine je sejan na 21,gde je dobra zemlja je bio jako dobar,iako njive i nisu u nekoj kondiciji,ali je na bregu gde je pesak izgoreo 80 %,da je sejan na 19 jasno je da ne bi bilo nicega.Po meni jako dobar hibrid,oprasivao se po najvecoj vrucini i svaka biljka je imala klip sa uredno popunjenim zrnima,ne racunam pomenuti breg,jer je na nekim delovima stabljika bila metar visoka.
Uzeo sam ga i ove godine,pored njega i 5170 pa cemo videti.
 
Neznam dal su braca al su oba u vrhu, i posto nisam nasao 5276(netertiran) ja sam ga zamenio sa 5170, pa videcemo sta ce reci.
inace sejacu ga na vislim-peskovitijim zemljama na razmak od 21,5
 
Upravo sam saznao da sam pomogao jednom nasem clanu da kupi 5276, a dvojici sam dao telefon firme koja je imala.
Ovaj prvi bio brzi i uzeo svih 6 preostalih vreca.Nisam znao da je bas tolika nestasica 5276 ili je popularan ove godine.
Nadam se da ce me 5276 jos vise obradovati u jesen.Mislim da hibridi(DKC) koji imaju slican FAO kao 5276 nisu nista losiji od5276.
 
Da je verovatno medju najboljima 5276 to stoji,ali opet nije to neka razlika vredna toliko cimanja da se dodje do semena.Ima ovde dosta clanova koji su imali odlicne prinose i sa drugim dkc hibridima,a i sa drugim semenskim kucama.
 
Nešto mi sad sinu da sam na vreći od dkc 5276 (80000 zrna ) vidio da je 16kg i nešto , jel moguće , kolko je onda sitan ? Moram sutra da otvorim vreću.
 
Nešto mi sad sinu da sam na vreći od dkc 5276 (80000 zrna ) vidio da je 16kg i nešto , jel moguće , kolko je onda sitan ? Moram sutra da otvorim vreću.

Sve moje vrece 5276 su tacno 15.4 KG,nisam otvarao i gledao kakav je mada mislim da nema veze i da ce odraditi svoje...interesantno da su bas sve sa tom kilazom ni gram vise a ni manje...rumunija
 
Nazad
Vrh