Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

5783...............imao sam ga u dobroj zemlji gde je bio jako dobar, a imao sam ga i u losoj zemlji gde je skroz podbacio ( 2.5 -3 tone/KJ )

Kod mene jo on prošle godine dao njaviše ovo što je kod tebe bilo najmanje i to na dobroj zemlji... Eto dokaza da netreba gledati samo jednu godinu i da kad kiša padne u pravom momnetu svaki hibrid može biti dobar.
 
hteo bih nesto da pitam: kakvi su to dekalb hibridi? da li je potrebna neka posebna agrotehnika ili.... ?? na sajtu vidim sta pise al me zanima kako se pokazao prosle godine? i da li ima manja pakovanja a da ne kosta 200 evra? :)
 
Agrotehnika kao kod bilo koje druge semenske kuce.

Kad su dosle one suse Dekalb je ubedljivo najvise podgoreo i izgledao je najgore od svih. Kod mene se kasnije popravilo jer je pala velika kisa. Preko zime sam kupio proslogodisnji 6120 u pakovanju od 25.000 semena, ali nikad ni pre ni posle nisam video "malo pakovanje"
 
aha znaci slabo je susu. ok ma uzeo bih ga za probu al tek za sledecu godinu sad se samo raspitujem :) kod mene je nadmorska visina od 300 do 400m pa mozda bi on kod menebio pun pogodak....
 
Ja ne znam sta se prosle godine desilo u Banatu ali kod nas niko nije imao ni priblizno takve klipove,sve jalovo i jadno,kad vidim koje pukotine a klip za ponos

- - - - - - - - - -

Ovo vazi ne samo za Dekalb vec i za ostale hibride...iznenadjujuce je da su samo neki sa NS hibridom imali solidan prinos ostali katastrofa...govorio sam ranije 5276 50kj prijatelj a 0kg zrna...da se obesis
 
Ja ne znam sta se prosle godine desilo u Banatu ali kod nas niko nije imao ni priblizno takve klipove,sve jalovo i jadno,kad vidim koje pukotine a klip za ponos

- - - - - - - - - -

Ovo vazi ne samo za Dekalb vec i za ostale hibride...iznenadjujuce je da su samo neki sa NS hibridom imali solidan prinos ostali katastrofa...govorio sam ranije 5276 50kj prijatelj a 0kg zrna...da se obesis
Banat....
Svi zaboravljaju da je deo Banata oko Vrsca dobio preko 100lit.kise u toku leta.
Ostatak Banata to nije dobio.Bilo je i kod nas dkc sa 0 prinosa.
 
cicimoric hvala za snimak :) . . . F.E.A.R ns seme nisam sejao, jedino poznat je bio 640 i to jos 2001 godine... KishRobert 100 litra kisee??blago onom ko je to imao uau da je kod mene palo makar 20 litra bilo bi super :) ....
 
Uzeo sam danas 5170 ,a hoću još neki.Ima u ponudi 5401.Ne mogu ga naći u katalozima da vidim o čemu se radi.Zna li iko o njemu išta?
 
@diklofen

Novi hibrid je u pitanju pa ne verujem da iko ima iskustva sa njim. Uzeo sam 2 dzaka pa cemo videti rezultat na jesen.

ovo mu je opis:

Predstavnik najnovije DEKALB genetike, hibrid DKC5401 je novi najraniji hibrid FAO 500 grupe. Odlikuje se niskim i veoma čvrstim stablom sa erektivnim listovima. Klip je cilindričan sa 18 do 20 redova tamno žutog zrna. Hibrid DKC5401 ima izuzetno visok potencijal za prinos i vrlo dobru tolerantnost na stres. Zbog malog habitusa dobro podnosi nešto gušće sklopove od ostalih hibrida svoje grupe. U odnosu na većinu DEKALB hibrida kukuruza DKC 5401 ima nešto sporiji početni porast zbog čega Vam preporučujemo da ne žurite sa setvom, već da je obavite sredinom optimalnog roka.
Karakteriše ga odlična tolerantnost na sušu, izuzetno jaka stabljka i jak korenov sistem.
Preporuke:

  • Namenjen je za kombajniranje u zrnu.
  • Preporučeno vreme setve: 10.4 - 25.4
  • Preporučeni sklop: 67-78.000 bilj./ha






eto Savato je bio brzi i postavio je link odakle sam kopirao opis hibrida
 
dkc-5276.jpg


- - - - - - - - - -

5276 - slikan 30.07.2012
prinos-4150 po jutru
 
Poslednja izmena:
@Slavko da nije 30.07.2012 Kod nas se za V.Gospojinu 28.08 pocelo sa berbom,a atari su nam komsijski tako da malo mi je sumnjivo da je zelen ko gora krajem avgusta a da je dao tek 4 t/k.j
 
Danas stiglo seme DKC i to 5401, 5707, 5276, 5007, 5143, 4795, 5170 nisam stigao da vidim ko je proizvođač ali biće i to kada raspakujem paletu.
 
Nazad
Vrh