Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kod mene 5276 skoro sijan još nije za nicanje , ali 6089 je nikao solidno , čak super , sve što fali nije do sjemena . I u ogledu nisam primjetio da su neki slabije nikli .
Inače sjeme za ogled dkc , uglavnom duplo krupnije nego komercijalno ??
 
Kod mene 6120 nikao odlično (na jednom mestu sam izbrojao 104 uzastopno nikle biljke bez greške), 5276 je nikao solidno ali mi se čini da energija klijanja nije baš najbolja pa su i iznikle biljke nekako kilave ali polako dolaze sebi.

Napomenuo bih da je Pozitron odradio odličan posao kad se radi o zastiti od kukuruzne pipe. Na skoro svakoj biljci je bilo uginulih insekata.
 
5783 lep sklop,a u testu-tacna naj losije klijanje.
attachment.php

attachment.php


inace, danas samo napravilo obracun za seme, cena 5783 15000din. nisam ni znao da cu ga po toj ceni dobiti.
5401- 15300din.
5170- 16000
6089- 16300
 
Odlicno izgleda. Na koji razmak je posejan? Ja nakon ove kise koja je jedva dospela i u Juzni Banat treba da presejem 1.5 kj pa sam nabavio 4795. Nicanje je bilo katastrofalno zbog nedostatka vlage. Da nije kasno Kiraj da ga posejem krajem Maja odnosno prvom prilikom nakon ove kise?
 
Sejan je na 19,3 cm .Što se tiče setve kukuruza kraje maja :sta:.
Ako ga uhvati neka vrućina neće biti dobro.Zašto ne poseješ suncukret ili soju ,sigurnije je.
 
Zato sto ta parcela mi je zadala bas problema ove god. Radi se o tome da je posejana 19. Aprila i iz starta nije imala dovoljne vlage jer su oni vetrovi izbetonirali zemljiste. Dakle posejao sam je i molio za kisu ali... kise tamo nije bilo do ovog zadnjeg talasa. Nadajuci se da ce pasti morao sam je prskati jer je sirak krenuo ko lud a bilo i nekih sirokolisnih. Prskano je sa 0.7 l Equipa i 0.07 l Callista po kj uz utrosak vode od 100 l. Nakon Calista nasao sam da ne ide nista drugo osim kukuruza, mislim na presejavanje, a ne znam ni dali se sme posejati ista drugo osim kukuruza i nakon Equipa. E sad pre ovih kisa kad sam stvarno video da je kisa vec mnogo zakasnila jer sam nasao i dosta trulih zrna resio sam da istanjiram 2 x i presao setvospremacem tako da spremno ceka sejalicu cim se prosusi malo! Posejacu ga na 21 jer taj nas rit je mnogo nezgodan a i zahtevan za kisom.
 
5783 lep sklop,a u testu-tacna naj losije klijanje.
attachment.php

attachment.php


inace, danas samo napravilo obracun za seme, cena 5783 15000din. nisam ni znao da cu ga po toj ceni dobiti.
5401- 15300din.
5170- 16000
6089- 16300

evo ga ovaj cesti!
jako kasno prskano, kukuruz bio u 7 listu i dikamba propustila po neko kerece grozdje koje je bilo vec poodmaklo.
attachment.php


e ovaj treba spartati!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh