Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Super je . Ovde se vidi kako kasniji hibridi , a dkc pogotovo , ne jure u visinu nego debljaju i idu u list , dok grupe 300 i 400 štrkljaju u visinu i jure da stignu prije . Da ne izmišljam toplu vodu , većina to zna al eto.
Nisam doskora znao da svim hibridima treba manje više isto dana od oplodnje do zrenja , a razlika izmedju fao grupa je u kraćem vremenu do klasanja.
 
4795,još koji dan pa špartanje.

Danas izgleda ovako, jos nije dobio spartanje

dsc007712v.jpg
 
Generalno svi dekalbi se dobro drže , dobro su nikli u poredjenju sa ostalim ,jedino kao da sporije rastu u visinu od pionira i pogotovo kwsa.
 
KWS je po mom misljenju namenjen pre svega silazi, sto su priznali i sami celni ljudi KWS-a, jer u Nemackoj 75% kukuruza se silira. Kod nas mozda 5% se isece u silazu.

@kiraj
Dobro je kad ima zaperke, znaci da mu je zdravo dobro :osmeh:
 
Kod nas je Deklb ubednjivo (za sada) najniži. Hibridi iz drugih semenskih kuće su i po 10-ak santimetara veći. Inače kod mene je ove godine oko 70 % zastupljen Dekalb od hibrida 5143 i 5783.
 
Al su zato pod zemljom rasli najviše . Danas sam iščupo jedan primjerak i jedan Pioneer istog uzrasta , sliko bi al žena otjera auto , a eksponati u gepeku. (ako ju zaustavi policija pomisliće da je u nekom kultu il sekti.)
 
5143, sejan 21.04.:

ip07rq.jpg


aykco1.jpg


Ovaj je popriličmo veći od 5783, a sejan samo dan ranije, nije u istom ataru al je zemlja istog kvaliteta. a ja sam izrazito zadovoljan kako oni izgledaju, al bitno je šta će na kraju biti.
 
Slikano je telefonom sinoc,nema nikakve montaze.:osmeh:
Sunce je bilo u silasku, pa su slike malo kakve takve.
 
eto i ja do podne bio napolju posle pocela kisa, taman zavrsio tu parcelu nit je spartanje niti zagrtanje nesto izmedju ali RADI
pre
6hkd8j.jpg

posle
2s000f8.jpg


- - - - - - - - - -

2d0ji86.jpg
 
Nazad
Vrh