Da li spaljujete žetvene ostatke

U pola tri, Raspotocjeee gori
2013-10-26-7.jpg
 
Ne razumem ako svi u selu pale sto se kriju?? odes preko dana i zapalis brate, a to sto misle da moze da sakriju dal su palili ili ne to nek okace mascku o rep, sad kad pljunes na put, posle godinu dana mogu forenzicari da pronacu tacnu lokaciju gde si pljunuo...ako hoce policija moze da to uvek pronadje, SRECOM oni imaju vaznija posla pa ne diraju, ali kako ko moze nek se snalazi.... ja bas ne volim taj nacin, moze golemu stetu da napravi,u susednom selu zapalili kukuruzovinu, i vatra krenula ka traktoru dok ga je on upalio dodao gas gume su vec pocele da podgorevaju, srecom bese asfalt da je bila cista njiva izgore dok kazes keks...vetar je cudo....
 
Koji crni forenzičari.Po selu kradu šta god stignu i kada dođe policija izjave su im udri me do zore po pitanju otisaka i sličnih stvari.Ljudi se kriju jer je u nekim mestima zabranjeno paljenje.Poljočuvarska služba stalno cirkuliše po ataru i piše kazne koje nisu bezazlene.
 
Ja sam sto se tice kradje resio da svakog koga zateknem da me krade taj ili ta mi dodje 1000 eura, ili metak u glavu!!!! nek odabere!!! dosta mi je vise lopovluka, kradja ..puko sam! hocu da pomognem svakome kako umem mogu, nisam Tesla, Anstajn, sto znam pomoci cu, kamere cu postaviti, ko voli nek izvoli!
Kad krade jer nema da jede razumem, al kad mu zamirise pod nos zenska stvar, pa on za tu stvar ide i odradjuje sta mu se kaze, zanjih imam resenje!!

- - - - - - - - - -

kris80 ee ona zenska je mnogooo slatka.... a nikako da stignem da vidim kako joj je pravo ime, ima slatki glasic :D
 
Meni planula kukuruzovina,neko zapalio,veceras posao da uzorem,kad tamo samo garez,nisam mogao preko dana,danju sejem i tanjiram za psenicu,a nocu orem. Da orem nema sanse,puno pepela ima,ne mogu da disem,traktor bez kabine. Samo da znam ko je,uh slatko bi ga motkom izudarao,setvu psenice privodim kraju,sve sam uzorao gde ce sledece godine soja i kukuruz,ostala jos ta parcela od 2 hektara,i moram da cekam kisu da bi pokupila taj pepeo.
 
Danas gledam kako mi seju psenicu i cujem u daljini krike. Odsetam se malko blize kad vidim opel kadeta kocku trulavog kako stoji pored puta a u njivi pale pripadnici odredjenih nacionalnih manjina. Izgleda je jedan od njih svojom nesavsecu doveo sebe u polozaj da dim direktno ide na njega pa se onesvestio. Pritrcah da pomognem kad na svu srecu coveka izvukose napolje, spakovase u auto i odnesose. Zamalo da izgori u tom plamenu. I ja moje palim ali oprezno.
Bas ove godine sam jednu parcelu ostavio neupaljenu, potanjirao je malom tanjiracom da ne upale i zaoracu je kao eksperiment. Soja je planirana da ide na prolece tu pa cemo videti.
 
Meni planula kukuruzovina,neko zapalio,veceras posao da uzorem,kad tamo samo garez,nisam mogao preko dana,danju sejem i tanjiram za psenicu,a nocu orem. Da orem nema sanse,puno pepela ima,ne mogu da disem,traktor bez kabine. Samo da znam ko je,uh slatko bi ga motkom izudarao,setvu psenice privodim kraju,sve sam uzorao gde ce sledece godine soja i kukuruz,ostala jos ta parcela od 2 hektara,i moram da cekam kisu da bi pokupila taj pepeo.

Pa u selu koje se zove Pepeljevac je logicno da bude sve izgorelo......i puno pepela.....:haha:
 
molim za savet uzeo u zakup neku parcelu seosku pa bih moje parcele oko 2 h ostavio da odmore.Dali ce se njive malo oporaviti ako ih ove godine ne uzorem,pa do godine total da malo resim korove.Molim iskusneza savet kada do godine da se uzore i opet bih kukuruz sejao a vec 7 godina je kukuruz na tim njivama pozzz svima
 
Pa u selu koje se zove Pepeljevac je logicno da bude sve izgorelo......i puno pepela.....:haha:
Sve bi to bilo lepo,al da je u mom selu nego u susednom. Ako ti palis zetvene ostatke,a ne zaoravas,tvoj problem i nema razloga za smeh. Ja od kad sam preuzeo da radim i od kad povecavam povrsine,ne palim nista,uvek zaorem,i kad mi neko zapali,uh kako bi ga slatko mlatnuo,novcana kazna ne pomaze,samo batine.
 
Na žalost zapale nam oni koji sakupljaju kukuruz, i jako me nervira kada na televiziji apeluju na: "poljoprivrednike da ne pale žetvene ostatke" . Samo sam bacio novce za plug koji može zaoravati. U poljoapoteci mi nude sredstvo za prskanje žetvenih ostataka i sve mi je to jasno ali dok nema kulture u narodu , neće biti ni boljeg roda na našim njivama.
 
Na žalost zapale nam oni koji sakupljaju kukuruz, i jako me nervira kada na televiziji apeluju na: "poljoprivrednike da ne pale žetvene ostatke" . Samo sam bacio novce za plug koji može zaoravati. U poljoapoteci mi nude sredstvo za prskanje žetvenih ostataka i sve mi je to jasno ali dok nema kulture u narodu , neće biti ni boljeg roda na našim njivama.
Ja sam samo danas sreo tri vlasnika njive da pale svoju njivu,nisu uvek ovi što pabirče...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh