Claas

nek je sa srecom kupovina.koliko je konja i cena ako nije problem.pozdrav
 
Evo ja bih samo nesto pitao za vas koji ste mnogo bolje upuceni u ovakve stvari,da li mozda znate da li Clas kod Almexa ima u prodaji Celtisa 85 i po kojoj ceni je takav traktor?Gledao sam po netu i po stranim oglasima i tamo vidim da ih ima,ali ovde kod nas,mislim kod mene u ataru sam samo jednog sreo i nisam coveka pitao nista u vezi toga?
 
Neka podešavanja i kalibracija

Pozdrav ljudi kad dođete u moj Svilajnac svratite na po :ppozdrav: Najzad stigao arion 640 cebis

Svaka čast na izboru i kupovini,prava je zver od traktora :D Da te dugo služi i da napraviš što više m.č.! :ppozdrav:


Da malo i ja pridodam ovoj temi. Ukoliko neko ima problema sa startom traktora,tj.da mu "trza" ili "tegli" prilikom kretanja napred/nazad,ima način štelovanja. Znači ko ima menjač hexashift(a možda postoji i mogućnost kod onih i sa el.reversom i +/- na menjaču),to može izvršiti na ovaj način: Podignete reverz i zadržite ga,sad,drugom rukom pritisnete prekidač blokade dif.nekih 5 sekundi,ili dok ne počne da pišti i trepere crtice,na monitoru gde pokazuje brzine(kod mene je to u uglu desnog stuba),i sad pustite prekidač blokade,a reverz zadržite,i na tastere +/- štelujete senzitiv,povećanjem tih crtica povećavate i senzitiv kretanja,znači traktor će blaže kretati,a na taster " - " radite suprotno,i traktor će trzati,a sa većim teretom nazad,možda i poskakivati prilikom kretanja. Da ostavite željena podešavanja,samo pritisnete ono dugme kao kvačilo na ručici menjača/gasa i otpustite revers,i to je to.
Slično ovome,sa još nekom odg.kombinacijom,postoji i kalibracija menjača,koja se preporučuje(tako mi je barem rečeno,a i pročitao sam)na svakih 500-1000 r.č. S tim da ja to ovde ne bih da napišem,pa da neko ne isprobava i zafrkne nešto,najbolje da pozove servis ;) A tu kalibraciju radi traktor sam posle odg.kombinacije tastera i ručice menjača/gasa,i samo čujete promenu brzina. Postoji još jedna način,ali to serviser radi spolja,to ne znam kako tačno.
E sad,sa leve strane,kad otvorite poklopac gde se prikačuje lap top za dijagnostiku,ima jedan prekidač(za koji sam ja mislio da služi za restart elektronike prilikom neke greške,pogrešio sam)koji služi sa kalibraciju točkova,koja se preporučuje prilikom promene točkova.Znači sa užih na šire,i obrnuto,kao i na veće.Da l' nekako izjednačava odnos,ne znam...
 
Evo kako je naš izgledao pre mesec dana. Trebali smo da menjamo tri injektora i izduvnu granu koja je vec drugi put pukla.

imag0148.jpg



imag0150.jpg
 
Da malo i ja pridodam ovoj temi. Ukoliko neko ima problema sa startom traktora,tj.da mu "trza" ili "tegli" prilikom kretanja napred/nazad,ima način štelovanja. Znači ko ima menjač hexashift(a možda postoji i mogućnost kod onih i sa el.reversom i +/- na menjaču),to može izvršiti na ovaj način: Podignete reverz i zadržite ga,sad,drugom rukom pritisnete prekidač blokade dif.nekih 5 sekundi,ili dok ne počne da pišti i trepere crtice,na monitoru gde pokazuje brzine(kod mene je to u uglu desnog stuba),i sad pustite prekidač blokade,a reverz zadržite,i na tastere +/- štelujete senzitiv,povećanjem tih crtica povećavate i senzitiv kretanja,znači traktor će blaže kretati,a na taster " - " radite suprotno,i traktor će trzati,a sa većim teretom nazad,možda i poskakivati prilikom kretanja. Da ostavite željena podešavanja,samo pritisnete ono dugme kao kvačilo na ručici menjača/gasa i otpustite revers,i to je to.
Slično ovome,sa još nekom odg.kombinacijom,postoji i kalibracija menjača,koja se preporučuje(tako mi je barem rečeno,a i pročitao sam)na svakih 500-1000 r.č. S tim da ja to ovde ne bih da napišem,pa da neko ne isprobava i zafrkne nešto,najbolje da pozove servis ;) A tu kalibraciju radi traktor sam posle odg.kombinacije tastera i ručice menjača/gasa,i samo čujete promenu brzina. Postoji još jedna način,ali to serviser radi spolja,to ne znam kako tačno.
E sad,sa leve strane,kad otvorite poklopac gde se prikačuje lap top za dijagnostiku,ima jedan prekidač(za koji sam ja mislio da služi za restart elektronike prilikom neke greške,pogrešio sam)koji služi sa kalibraciju točkova,koja se preporučuje prilikom promene točkova.Znači sa užih na šire,i obrnuto,kao i na veće.Da l' nekako izjednačava odnos,ne znam...

Serviseri iz Almexa su rekli mom kolegi da ta štelovanja (kalibracije) ne valja raditi mnogo puta. Nisam siguran da sam dobro zapamtio (zatekao sam se kod njega kad su bili na prvom servisu), ali mislim da su rekli da to sme da se radi jednom na 1000rh. Da li je to zaista tako, ili su se oni tako osigurali da ih ne zove često?
 
Koliko sati ima? Sta kazu koji je razlog stradanja injektora?

2300 radnih sati ima. Kazu zbog loseg goriva, e sad...Ali kad ga punim nikad ne stavim crevo na dno cisterne nego uvek ostane 200-300litara u cisterni pa kad se nakupi tri takva cisterna onda sipam sve u jednu pa tako stoji danima pa opet izvucem tolko da u cisterni ostane 200litara i to smo tocili u rusa ::sramota:: (dok smo imali sad neznam kako cemo).
 
Poslednja izmena:
Štelovanje trzaja radiš po potrebi,tj.kako ti najbolje odgovara. Znači ne radiš to svaki čas.
A kalibraciju menjača,a ja sam naveo od 500 do 1000 r.č. Sad na jednom mestu sam pročitao na svakih 500,ali koliko se sećam rečeno mi je na 1000 r.č. a i drugaru na kejsu su isto to rekli. Niko mi nije spomenuo da to ima loše strane,jer kontam da se tom kalibracijom,nekim načinom vraća menjač u prvobitan položaj,način rada. Ima stručnijih članova,tako da neću ništa tvrditi.
Samo mi je čudno što niko nije spomenuo ovo u temi,a servis ti dođe za sitnicu,i naplati debelo.
 
Štelovanje trzaja radiš po potrebi,tj.kako ti najbolje odgovara. Znači ne radiš to svaki čas.
A kalibraciju menjača,a ja sam naveo od 500 do 1000 r.č. Sad na jednom mestu sam pročitao na svakih 500,ali koliko se sećam rečeno mi je na 1000 r.č. a i drugaru na kejsu su isto to rekli. Niko mi nije spomenuo da to ima loše strane,jer kontam da se tom kalibracijom,nekim načinom vraća menjač u prvobitan položaj,način rada. Ima stručnijih članova,tako da neću ništa tvrditi.
Samo mi je čudno što niko nije spomenuo ovo u temi,a servis ti dođe za sitnicu,i naplati debelo.

bane što ne ispričaš članovima foruma kolko troši arion iz vašeg sela u oranju sa 3 brazdnim obrtačem u poređenju sa rusem od 160 ks???
 
Rus troši 14 litara po jutru a claas troši 25 litara po jutru ni ja nisam mogao poverovati kad mi je čovek to ispričo ja sam ga pitao dal se on šali samnom ili baš tako mnogo troši on mi rekao kako gleda kazaljku od plovaka kako se spušta na dole a sipa u njega eurodizel a u rusa sipa šta stiže(d2,eurodizel,lož) i dalje rusić manje troši a da ne kažem šta klas kao firma a šta je belarus.U mojoj okolini nisam čuo vlasnike klasova da se njima hvale svi su se požalili na njih a neki ih čak prodali svoje klasove pa uzeli JD-a ili Fendta:osmeh:
 
Nazad
Vrh