Claas

Ja verujem da JD kao fabrika motora (u Francuskoj) ne pravi motore istog kvalitete za sebe i za druge marke.
 
Ti si reko da je u traktoru problem a ne u motoru,na to sam mislio da mi pojasniš malo.:ppozdrav:
 
Gledaj video od 7.35 minuta,čovek stavlja pištolj u rezervoar,a prethodni dan orao ceo dan s traktorom i sejao.:osmeh:

 
Član Ganga bi nam mogao reći nešto o potrošnji svog ariona pošto on ima otprilike isto tolko ks kao onaj iz itebeja !!
 
Sad ne znam tacno o kom coveku je rec(mada predpostavljam) da je poredio potrosnju rusa od 160ks i klasa,i da ruja trosi 10l manje,u te price ne verujem! Iako ima oba :haha:
A to sto ljudi porede po crtama(velika greska),i meni je bila velika potrosnja,kad sam se oslanjao na te crtice,i kad sam orao ritsku zemlju ispadalo je da trosi oko 25l po lancu,(sto je vece od k.j.),ali kada se upali lampica,u rezervoaru bi trebalo da ima jos 50l(tako u knjizi pise) s tim da ima i vise,jer sam proverio na pumpi. Ja imam aresa ali nikad mu nisam tacno merio potrosnju,jer nemam brojac kod kuce na cisterni. Tako da,koliko trosi,moram sipati,ne znam sto se toliko dize frka oko toga,i JD je veci potrosac,s' tim da neki to negiraju,ali imam dosta poznanika koji ih voze. A klas arion/ares isto imaju JD motor,i ne moze biti neke preterane razlike u potrosnji izmedju JD i klasa iste konjaze,sa istim prikljucnim masinama,i na istoj zemlji.

Tacno merenje potrosnje: napunis ga do cepa,odes da ores(ili koji posao je u pitanju),prilikom povratka,odes na pumpu i sipas do cepa,vidis koliko si sipao,podelis sa ucinkom,tj.koliko si uzorao hektara,i dobijes tacnu potrosnju,sa voznjom do njiva,a ovo po crticama,je cisto nagadjanje ;)
Wow,prodavali klasa,i kupovali JD i Fenda zbog potrosnje,ili cega vec...ali dobro,svako ima svoju politiku....
I da,zasto ako su traktori toliko losi,ljudi ih i dalje kupuju? o_O

E,i kod mene je crkla AC pumpa(koja uopste ne moze da se otvori) nakon 2 god.i kupio drugu(cena,oko 140e,ako se dobro secam) i nema problema. Napravio sam sa njim oko 3500 r.c.bez skoro ikakvih kvarova.
Redovni servisi i to je to za sada....
Imenjace,Johnny je masina,u to nema polemike ;)
 
Poslednja izmena:
Drugarov Claas Axion 920 koji ima 280 nominalnih ili 320 maksimalnih konja sa Frakomb germinatorom od 8 m. Traktor ima svu mogucu opremu osim prednjeg kardana, CVT menjac, prednju suspenziju, 1500 kg tegova iz dva dela itd. Tezak je skoro 13 tona a germinator 6500 kg. Ove slike nisam ja slikao pa su manje rezolucije ali se sustina vidi.

jb0ig5.jpg



swshua.jpg


1582xad.jpg



Germinator u prvom redu ima motike kao prednje na spartacu, iza toga je nazubljena daska, veliki rotor, 3 reda ravnih opruga, nazubljena daska, crosskill valjak i pozadi jos jedna nazubljena daska
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh