Claas

Hvala svima :) iskren da budem i ja sam zadivljen i odusevljen,malo i ne svestan da on stvarno tu,velik je ovo zalogaj nadam se da nam se nece zatcati. Jedan je otiso za ucesce :D a drugom je sudjeno da bude prljav.tj. sa utovarivacem.To je displej za kameru ;)
Prikljucne masine imam u gornjoj granici ili mozda malo velike za njega to cemo da vidimo kad udje u njivu, spremac je 6.1m(ako mu bude tesko skinut cu 10 opruga i gotovo) a plug 4 brazde doduse resetkast i na 14coli,ali se skida zadnja pa videcemo,no oru kod nas sa takvima sa 4 pa se nadam da nece biti problem ni kod nas,necemo orati preduboko niti brzinski a zemlja je inaca laksa tako da videcemo,ali otom potom ako fendt ostane mozda ni nece orati,ali imace puno prevoza sto silaze sto stajnjaka,prikolice imam kamionske 18-20t staje u njih ,presovanje sa rolobalerom,tanjiraca je malo mala 28lista ali nemozemo ga bas u sve opteretiti maximalno,tako da u biti sto mi fali jeste prednja rotaciona kosacica.
 
Poslednja izmena:
Hvala,krvav je to put u tu familiju ali ajde :ppozdrav: inace nisam iznimka nisu mi stavili prednje zakretne blatobrane-mada ne zapinju,niti natocili pun rezervar goriva iako je bilo dogovoreno,ali doneli su mi traktor kuci,i nisu bile porucene miselin gume a nisu ih ni skinuli tako da taj deo im oprastam na konto ovoga,ostalo je skoro sve u redu sem cekanja,ali posle svih prica sa foruma znao sam sta me ceka,i veliki propust nije stavljen kardan napred,da sam isao po traktor pitanje jel bi ga preuzeo dok to ne srede,ali kad su doneli sad sta cu,obecano mi je da ce se u najkracem mogucem roku dograditi,kao i napred par izvoda hidraulika(iskreno se nadam da nece doneti dva creva i spojiti nazad i to je to jer je cena preko 700e+pdv za taj par izvoda),pa sad videcemo,i sutra stize navodno dva odela jer nas ima puno u kuci mama tata i nas cetvoro, navodno daju samo jedno,i hidrulicni topling je pogodjen da ce se doneti,bilo kakav u smislu nece biti claas,pa sad videcemo.
 
pozdrav ljudi upravo sam se uclanio zainteresovala me je tema pa da dam i ja svoj doprinos istoj.
kao prvo moram nesto reci na temu potrosnje goriva
veoma je bitno da traktor bude pravilno koriscen i maksimalno iskoriscen kako bi dobili minimalnu potrosnju pri maksimumu iskoriscenja
sta zelim reci da je veoma bitno kako se vozi,kako su neki u ranijim porukama naveli da traktor drze na 1800o/min (zeleo bih da malo bolje opisu tih 1800 o/min) na ovo se dalje nadovezuje da li je isti traktor dobio odgovarajuce orudje za rad

- - - - - - - - - -

sledece sto sam hteo reci je sto se tice kalibracije menjaca
nevidim razloge da bi se ogranicavao br kalibracije menjaca a tek jos manje to da neko od servisera kaze da se to treba raditi samo nekoliko puta i nesme vise
treba razjasniti sta je kalibracija: kalibracija je memorisanje vrednosti struje i tajminga punjenja i praznjenja odredjenog kvacila u elektronskoj jedinici kako bi se dobilo adekvatno kretanje traktora odnosno menjanje brzine u toku voznje bez zastoja ili naglih cimanja
tako da se dolazi do zakljucka da istu treba uraditi kada god se za njom ukaze potreba
 
Hvala,krvav je to put u tu familiju ali ajde :ppozdrav: inace nisam iznimka nisu mi stavili prednje zakretne blatobrane-mada ne zapinju,niti natocili pun rezervar goriva iako je bilo dogovoreno,ali doneli su mi traktor kuci,i nisu bile porucene miselin gume a nisu ih ni skinuli tako da taj deo im oprastam na konto ovoga,ostalo je skoro sve u redu sem cekanja,ali posle svih prica sa foruma znao sam sta me ceka,i veliki propust nije stavljen kardan napred,da sam isao po traktor pitanje jel bi ga preuzeo dok to ne srede,ali kad su doneli sad sta cu,obecano mi je da ce se u najkracem mogucem roku dograditi,kao i napred par izvoda hidraulika(iskreno se nadam da nece doneti dva creva i spojiti nazad i to je to jer je cena preko 700e+pdv za taj par izvoda),pa sad videcemo,i sutra stize navodno dva odela jer nas ima puno u kuci mama tata i nas cetvoro, navodno daju samo jedno,i hidrulicni topling je pogodjen da ce se doneti,bilo kakav u smislu nece biti claas,pa sad videcemo.
Igore od svega sto si napisao u svim postovima koliko je masina dobra najlepsi dio je onaj kad si napisao da vas 6 radi zajedno,pretpostavljam slozno svi...to je najbitniji faktor i recept da se to otplati za cas posla...najbitnija je sloga,a kasnije sve sve resava,i susa,i problemi i sve..svaka cast
 
Slikan danas kod prijatelja Axion 950. Stigao je pre nove godine ali jos nije radio.

rh7m9y.jpg
 
odlican traktor 405ks 6 cilindara 8,7l fpt
"ad blue" sistem kako bi se zadovoljio tier 4i standard emisije izduvnih gasova sto podrazumeva after tretman ureom
ima comon rail tehnologiju 4 ventila po cilindru
i turbo punjac sa westegate tehnologijom
 
Kish, nemoj da si na kraj srca. Kamionski motori od pre 20 i kusur godina su razvijali i do 500 konja u fabrickim varijantama 6 cilindara, jedino sto su radne zapremine motora bile vece nego sad.

Ovaj Axion je bas velik traktor, visina poda kabine od zemlje mu je otprilike kao kod veceg Zmaj kombajna :)
 
Da li postoji realno potreba za toliko snage? @kish, najnoviji volvo fh ima sve motore redne sestocilindrase, snaga im je od 350-750 ks......................
 
moje misljenje je to da kao i u svim granama privrede tako se ide i u poljoprivredi da se sa tehnologijom poveca ucinak uz sto manji trosak
dakle ako neku ovakvu grdosiju maksimalno uposlimo sa odgovarajucim orudjima ona ce moci da zameni tri cetiri traktora i potrositi manje goriva od njih, plus potreba za ljudskom radnom snagom se smanjuje, a da ne govorimo o tome da se u inostranstvu tacnije zapadnim zemljama sve vise srecu ovakve grdosije koje rade dve, tri stvari odjednom.
nekome ce to odgovarati ali nekome i ne ako pogledamo sa gledista jakih poljoprivrednika koji su u mogucnosti da kupe nesto ovakvo i da iskoriste svu njegovu snagu njima ce sigurno odgovarati dok obicnim radnicima (kao i u industriji kada su se pojavili roboti) nece odgovarati jer ce potreba za njima opasti te ce se desiti i rast nezaposlenosti
ali sa trece strane( koja najvise mene recimo interesuje) ce se povecati potraznja za dobrim majstorima koji ce ispratiti vrtoglavi razvoj tehnologije i sve veci ulaz elektronike i kompiutera u agro mehanizaciji
 
Proban danas sa imt 6,1m vuce odlicno,brzina C2 oko 11,5-12km na 1900obrataja,C3 mu vec tesko dodje do 1550obrtaja i onda se cuje da mu nije svejedno i sporo dize obrtaj,cisto sam probao ali to je vec prebrzo.Usporedo sa fendtom nema neke znacajne razlike u vuci.
 
Nazad
Vrh