Claas

Trenutno ima nepunih 1200 radnih sati. Kupljeni su mu prednji uski tockovi, zadnje cu mu staviti od 577 tako da ce dogodine i da para i da prska.

U normalnim uslovima orem 1. brza + ili 5. spora +, kad je 'gusto' ali to je bilo samo na jednoj njivi prosle godine kad sam razoravao detelinu onda 1. brza - ili ako bas mora 5. spora - a ima gde sam ove godine orao peskovitu zemlju 2. brza + :)

 
utisci u brazdi........ u teskoj zemlji je ovih cetvorocilindricnih 100 ks malo za oranje sa trobrazdnim plugom. Moze on da vuce taj plug ali to nije to. Na ovom videu je isao u 1- ali mu je mestimicno bilo tesko i gubio je obrtaje. Verovatno u teskoj zemlji ne bi mogao brze od 4+.

Axos je veoma tih ali je NH ipak u maloj prednosti sto se nivoa buke tice iako je njegov sestocilindricni motor spolja slusano dosta bucniji nego Axosov

Inace sa traktorom sam zadovoljan i u prvoj sezoni smo napravili sa njim 900 motocasova bez ikakvog kvara.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da mu je jedina mana na motor to sto je Euro 3, zbog spominjane bregaste jer tu dosta gubi. Vozio sam Lindnera sa istim motorom ali Euro 1, lakse se 'vrteo' motor.

Proslogodisnje ultra tesko oranje:


Steta je sto na Axosu nije reseno vesanje kabine kao na Arionu i ostalim vecim, jer mislim da bi se nivo buke jos smanjio iako je buka izrazito mala. Imao sam prilike da se vozim u Fendtu 936 i nisam primetio da je tisi od Axosa, jedino je udobniji bio zbog to ogibljenja kabine.

Meni su u garanciji menjali gumicu na povratnom vodu ulja od kompresora i cev od auspuha mi je pukla cim mi je garancija istekla i poceo da zatvaram brazdu proletos. Cev je dobila neka ojacanja i za sada stoji kako treba:



 
I meni je napukao auspuh ali ispod one crnr debele cevi i sreća što je debeo lim i moglo se majstorski zavariti i ojačati.
 
Gumica promenjena i kulturno blago premazana diht pastom-problem resen. Problem je sto samo jedan sraf umesto dva drzi plocicu pa malo pusta ulje.

Potrosnja nije tacno izmerena ali mislim da je bila oko 15-16l/kj s' tim da mi je dosta vise trosio tog NISovog ED-a od ovog goriva koje sada koristim. Da, bilo je u 5. -

Ima sitnica na koje inzinjeri nisu bas narocito obratili paznju ali s' obzirom kako su kod drugih kvalitetnih traktora resene te sitnice, jos je ovo i dobro! :D
 
E sad pitanje za vas korisnike Axosa jel je bilo kod vas problema oko motora???Jer u Žitištu je riknuo nov axos kupljen na sajmu ove godine na 100 r.č. došao servis i kaže gazda da ga nisu popravili nego je on dao još 6000 evrića i dobio Ariona veće snage a kad sam ga pitao šta je bilo oko motora on je meni kazao da je pitao servisere šta fali oni mu uvek zaobišli pitanje e sad šta je bio problem pojma nemam ....:
 
Sve pomenute vrste motora jeste da se ugrađuju u Claasove traktore ali samo kao odlivci tj osnova a sve ostalo od elektronike ubrizgavanja itd. je Claasovo.Tako da nemora da znači da motor na Claasa i Mf radi isto i daje iste perfomanse.
 
Arion 410 (kod mog komšije) je ove jeseni u oranju, uparen sa Vogelovim obrtačem 3 x 32cm (doduše možda malo i zabražđjen da lepo prati redove kukuruza, dubina 25-26 cm) trošio oko 14 l/kj. Na ovu godinu mi se to čini kao malo veća potrošnja (vožen na oko 1900 obrtaja). Kakva su iskustva drugih vlasnika Ariona sa ovog foruma?
 
Pomenuti crveni traktor nisam ter'o da bih mogao da dam svoj sud u oranju. Jako je relativno koji i kakav plug se vuce.

Neko je pitao za potrosnju Claasa. Ja sam posle isteka garancije sipao i D2 i uvozno zuto loz ulje koje je znatno kvalitetnije od domaceg ED-a. Za D2 nisam merio potrosnju na sat ali za zuti lozak pri radu na prosecnim obrtajima oko 1650 sa gruberom letos je Axos od 102 konja trosio oko 10l/h a sada u oranju sa MOL-ovim ED pri prosecnih 1800-1850 obrtaja trosi oko 12l/h i jedno kj na oko 400m duzine sa zahvatom pluga 3x35cm na prosecnoj dubini 28cm pri prosecnoj brzini 8km/h uzorem za nekih 50 minuta s' tim da plug ne dizem i ne spustam 'u letu'.


Pazi se Bubu u vezi vremenski potrebnog vremena za oranje jednog jutra,posto su mene vec ismejavali kad sam postavio post i rekli da lazem u temi oranja,izvinite za off topic...
 
Dragane, Perkins stize kompletan u originalu, Claas ugradjuje kvacilo i to je to.

Kristi, ja tih problema nemam. Sa svakim traktorom kojim sam orao znam sve parametre i uvek mogu da dokazem svoje tvrdnje, nisam blefer. Ko voli-nek dodje pa nek okusi.
 
Dragane, Perkins stize kompletan u originalu, Claas ugradjuje kvacilo i to je to.

Kristi, ja tih problema nemam. Sa svakim traktorom kojim sam orao znam sve parametre i uvek mogu da dokazem svoje tvrdnje, nisam blefer. Ko voli-nek dodje pa nek okusi.

Ja sam postavio i video snimke i opet su mi se podsmevali ali sta ces takav je nas narod ...
 
Ako ima fenjer,svaka ce doci!

- - - - - - - - - -

Negde u Madjarskoj.
img0912.jpg
 
Nazad
Vrh