Claas

Pozdrav!
Ljudi kako su zastupljeni rezervni delovi za claas (osim almexa ako ima jos gde jel oni deru)
Kakve su cene!?
Sta mislite koja je marka sto se toga tice najbolja u srbiji!?
Za mene u obzir dolazi samo polovan traktor (150-160 ks) za primer oko 2000 godista!

Moj uzi krug
Claas
case ih
massey ferguson

Ima li preporuka

Pitanje nije sasvim off

- - - - - - - - - -

Jel moguce da nema na forumu claas ares 816 ili 826?
 
Zamoljen sam da se na forumu raspitam o potrošnji Claas Arion (410) traktora, odnosno o praktičnim iskustvima vlasnika Ariona sa potrošnjom goriva u određenim poslovima. Navodno je primećena veća potrošnja u transportu (dve zmajevke), a pošto prvi put rade sa tim traktorima, vlasnici još nemaju predstavu kolika bi ta potrošnja trebala da bude...
 
Ako ga voze pun gas ili priblizno punom gasu u transportu onda je i noramlano da puno potrosi.
 
ne mogu bas nesto da pratim potrosnju na traktoru.ali npr moj auto koji je presao 55 000 km ,dizel,trosi pola litra manje nego kad je bio nov tj nerazradjen. Mora da je isti slucaj i sa traktorima. Da ne bude da je nesto izmisljam,posto pratim automobilizam,kad rade testove na 100 000 km i mere potrosnju uvek je potrosnja na razradjenom motoru manja za po 20 % nego na nerazradjenom
 
Ok, verovatno da i to ima uticaja...

Al' ja sam ipak očekivao da čujem podatke tipa: u oranju sa tim i tim plugom je potrošio toliko i toliko na toliko i toliko jutara, ili u setrvospremiranju, sejanju, tanjiranju... Znam da je to nemoguće direktno porediti zbog različitih uslova (zemlja, oruđe, vozač, uslovi rada...), ali bi ipak pomoglo kao neki orijentir za poređenje.
 
@dukej Ovaj problem mi je poznat već odavno što su uočili tvoji priljatelji na Arion 410,ako im je od pomoći da ti traktori nose u sebi John Deere motore 4.5 litara iste kao i traktori JD 6330,kojih ima u selu i malo šire jedno tri-četiri komada,a gazde imaju sve reči hvale za te traktore osim potrošnje goriva.I još imaju jednu manu Arioni, menjači vrlo brzo stradaju.(a možda i neće):ppozdrav:
 
Svaki nov traktor dok ne pređe 200 r.č. nije pravi on,troši nenormalno mnogo evo u ovoj temi imate cicijev problem sa axosom sad pošto je prešao tu cifru r.č. siguran sam da troši mnogo manje ja sa rusem isto tako dok nije prešo 200 r.č. trošio je 15 litara d-2 na jutar u tanjiranju pa posle čim prešao tu cifru ove godine oko 1,5 do 3 litre po jutru tako da to je problem strpi se videćete posle 200 r.č. kompletno drugi traktor po snazi i potrošnji
 
E,da postvaim ovde pitanje,kao oglas u stvari....Potrebne su mi felne za claas-a(pasu od imt,,cini mi se od kineza) od 38 coli uske za setvu i prednje od 24 isto uske. Znam da pasu od imt jer su mi hitno trebale zadnje pa sam naleteo od 36 coli,ojacane i morao da ih kupim,ali nizi mi dodje traktor i nemam tako dobru preglednost a i sejalicu ne smeme dizati skroz zbog kardana,odmah ga iskljuci. Pa ko neko ima ili zna ko ima,ili gde. Gledao sam po oglasima i nema...
 
Bane 123 ako ti pasu felne od imt/a onda ti pasu i od torpeda 75 a oni su sa felnama od 36 a neki sa 38 coli.Ja imam 577 i stavljam mu jednu usku gumu od 38 coli dok berem jer je inace sirok a ta felna je od torpeda 75 tako da mislim da felne sa imt.a pasu na torpeda i obrnuto
 
Odgovaraju i od torpeda ali su slabe,te sto sam uzeo od IMT su ojacane,zato pitam ako neko ima od clanova ili zna ko ima,pa da se dog.ili menjamo sa mojim od 36 coli. Znam da ako nadjem od torpeda da ih ojacam sam,ali ako vec neko ima,razumete...
 
nesto i nisu bas neki oraci clasovi ili mi se cini.Bolje mi deluju cak sta vise najjaci su mi case.lete po njivi,sa istom dubinom oranja i iste snage jaci mi case
 
Pomenuti crveni traktor nisam ter'o da bih mogao da dam svoj sud u oranju. Jako je relativno koji i kakav plug se vuce.

Neko je pitao za potrosnju Claasa. Ja sam posle isteka garancije sipao i D2 i uvozno zuto loz ulje koje je znatno kvalitetnije od domaceg ED-a. Za D2 nisam merio potrosnju na sat ali za zuti lozak pri radu na prosecnim obrtajima oko 1650 sa gruberom letos je Axos od 102 konja trosio oko 10l/h a sada u oranju sa MOL-ovim ED pri prosecnih 1800-1850 obrtaja trosi oko 12l/h i jedno kj na oko 400m duzine sa zahvatom pluga 3x35cm na prosecnoj dubini 28cm pri prosecnoj brzini 8km/h uzorem za nekih 50 minuta s' tim da plug ne dizem i ne spustam 'u letu'.
 
Nazad
Vrh