Claas

Njemu je svejedno kakve su mu gume,nece sigurno ici da prska sa njim,a za sve druge poslove su odlicne.
 
Njemu je svejedno kakve su mu gume,nece sigurno ici da prska sa njim,a za sve druge poslove su odlicne.
Plan je da se kupe i iski točkovi komplet novi tako da će moći sve operacije da radi kako je i planirano pre kupovine inače do sada sam zadovoljan sa njim ali nisam izbacivao slike jer čekam još neke stvari da stignu pa da u kompletu sve to vidite kako ja to zamišljam.
 
Znaci maksimalna eksploatacija,i u svim radovima u toku godine da ucestvuje.To je plan za pravu iskoriscenost i isplativost ::svaka cast::
 
Sto bi jedan moj drugar rekao; 'a kako drugacije'? :) Ja jos kilavim sa nabavkom tih tockova jer uvek imam nesto prece a i svakako imam 2 para uskih za IMT-a koji su prskali i parali. Kod mene se eto, igrom slucaja potrefilo da mogu i da sejem na 70cm sa sirokim tockovima ali da sam uzeo sa fiksnim felnama to ne bih mogao jer bi trag bio siri.

@GANGA

Koje dimenzije uskih tockova planirate da uzmete?

Inace, ja se polako pripremam za prvi veliki servis koji ce izgleda biti posle 2. prohoda gruberom a pre zetve soje.. :ppozdrav:
 
Na 1000rh. Svi filteri (jedino nisam siguran za 'fini' vazdusni filter) i sva ulja se menjaju sto znaci 6-7l ulja u prednjem mostu, nepunih 7l motornog ulja i 60l ulja koje podmazuje menjac, zadnji most, hidraulik i volan, filter motornog ulja, usisni filter hidraulicnog ulja, 2 potisna filtera hidraulicnog ulja, 2 filtera goriva, 2 filtera vazduha, filter klime i filter za recirkulaciju u kabini.
 
Sada točkove koje imam po dimenzijama i karakteristikama nosivosti zadnji bi trebalo da budu 320/90R46 i prednji 12.4R32 sa felnama od 12 mm debljine zida i sa koliko sam zapamtio 16 položaja tj. mogućnosti podešavanja traga točkova tako da se mogu obrađivati kulture koje se seju na 50 i 70 cm. inače što sam pitao gume su od proizvođača Taurus. Inače postoje još jedan tip felni gde je jedina mogućnost podešavanja na 36 pozicija ali po ceni daleko prevazilaze sve to tako da je to po meni neisplativo jer netraži se preciznost u 1-2 cm. u ovim našim poslovima tj. kulturama koje sejemo a i nisam baš ni najbolje svatio zbog čega toliko položaja - možda da bi se igrao malo i vežbao montiranje kao na pit stopu.
 
To su malko veci tockovi nego uski predvidjeni za Axosa. Ako se ne seje repa, dovoljno je podesiti trag tocka na 145cm i tada traktor moze da ulazi i u kulture sejane na 50cm sa neparnim brojem redova (radi paranja), u kulture sejane na 70cm, a i u povrtarske kulture koje se seju na bankove. Koja je cena tih tockova ako nije tajna?

Ja sam nasao zadnje felne koje nisu originalne ali po karakteristikama skoro pa idealno odgovaraju na Claasa-od traktora YTO 804-904.
 
To su malko veci tockovi nego uski predvidjeni za Axosa. Ako se ne seje repa, dovoljno je podesiti trag tocka na 145cm i tada traktor moze da ulazi i u kulture sejane na 50cm sa neparnim brojem redova (radi paranja), u kulture sejane na 70cm, a i u povrtarske kulture koje se seju na bankove. Koja je cena tih tockova ako nije tajna?

Ja sam nasao zadnje felne koje nisu originalne ali po karakteristikama skoro pa idealno odgovaraju na Claasa-od traktora YTO 804-904.
Svaka guma ima svoje karakteristike kao što su širina, visina, obim, i ostalo što je potrebno a vama prema orginalu treba i odgovarajući uži a iz razloga da se nebi gore pomenuti parametri poremetili ili u vrlo malom procentu je to dozvoljeno i tog se treba pridržavati. Što se cene tiče kreće se od 5500-7200 E. zavisno od proizvođača felni i guma i naravno za moj tip koji meni treba ali neverujem da se kod vas može na tržištu pronaći odgovarajuće i možda proći dosta jeftinije jer vi imate drugu seriju traktora.
 
Fabricki uzi tockovi za moj traktor su po obimu manji nego 'redovni' i ja cu se pridrzavati fabricki propisanih dimenzija. Jedino na meni ostaje izbor pneumatika koji ce odgovarati mojim potrebama i fabrickim propisima.
 
Fabricki uzi tockovi za moj traktor su po obimu manji nego 'redovni' i ja cu se pridrzavati fabricki propisanih dimenzija. Jedino na meni ostaje izbor pneumatika koji ce odgovarati mojim potrebama i fabrickim propisima.
To što su fabrički po obimu manji točkovi nemora da je tako mogu doći i veći samo se odnos obima mora ispoštovati koliko povećaš prednje u % toliko isto i zadnje, a nije problem napiši koji su kod tebe ja ću ti dati šta sve može da dođe kod tebe.
 
Jasno mi je sve to, vec par godina se ja bakcem sa prenosnim odnosima. Hvala u svakom slucaju ali nema potrebe da se cimamo, pronadjoh u katalogu da Axos 340 i Arion 530 imaju isti odnos prednje i zadnje vuce tako da bi kod mene odgovarali tockovi koji odgovaraju na Vaseg Ariona ali mislim da ne bi mogli da stanu u zadnji blatobran posto su po obimu nesto veci nego tockovi koji su sada kod mene ( 440/65 R28 i 540/65 R38 ). Ipak cu se ja zadovoljiti sa 11.2 R28 i 13.6 R38..
 
Poslednja izmena:
Dosta si u pravu jer mi idemo na njivu a ne na trke pa i to što su ti nešto manji točkovi neznači toliko, bitno je da je taj odnos zadnji - prednji 1,30.
 
Obimno veci tockovi mogu da znace zbog klirensa pri prskanju, medjurednoj obradi ili recimo razvlacenju tifona u povrtarskim 'visljim' kulturama. Na trke ne idemo, ali nikad se ne zna.. :cool:
 
Nazad
Vrh