Claas

Ekonomska opravdanost je kada se pojavi jedan lexion u selu da dva zmaja gube usluge.
Nema tu puno matematike
 
A šta radi taj raša osim poljopprivrede,i dali ima para.
Tukano i da te bog vidi,dobar je i 320,a ko oće neka ganja zmaja i dalje pa nek jebe mater kome god,kad upekne zvezda direkt u stakla a njiva istok zapad,pa kad se okrene prema istoku ima ladovinu i nek se teši kad ide na zapad ,da će na kraju njive okrenuti kontra.
Vodi se polemika veliki je to kombajn ,malo je to zemlje,i svašta nešto,pa velike su i prikolice od 18 tona farmteh ili neke skuplje pa ljudi ipak kupuju,a samo koliko bi to bilo tura kamiona za te pare ili sam kamion koji će da radi posle žetve,a prikolice stoje malte ne cele godine.
 
Sta bi bila preporuka za jedno gazdinstvo od 150-160 jutara i 50-100 jutara usluga?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Raso to ti je dosta veliko pitanje, nisi naveo ni kakav kombajn hoces( npr: oces 3.6m heder, da moze kukuruzni adapter od 6 redi, da ima klimu, hidromat, elektro komande itd). Ljudi sa dominator 68s rade po nekoliko stotina hektara i prezadovoljni su sa njim, a ima ljudi koji imaju lexiona i rade jedva 100ha.
 
Heder mi ne igra nikakvu ulogu samo da nije veci id 4.5m zbog prolaza. Naravno klima je obavezna u kabini, i da moze da ide 6r u kukuruzu. To moze medion 320 a moze i lexion 450. Ne bih bas da uzmem kombajn od 30god, zato i slabo gledam te dominatore. A 98vx se jako tesko nadje. Sad kad uzimam bolje mi je malo veci da kupim nego posle da se kajem pa da ga menjam. Ne bih ja ni gledao Claasa da mogu da nadjem dobar New Holland, ali neke druge stvari ipak uticu na izbor.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Heder mi ne igra nikakvu ulogu samo da nije veci id 4.5m zbog prolaza. Naravno klima je obavezna u kabini, i da moze da ide 6r u kukuruzu. To moze medion 320 a moze i lexion 450. Ne bih bas da uzmem kombajn od 30god, zato i slabo gledam te dominatore. A 98vx se jako tesko nadje. Sad kad uzimam bolje mi je malo veci da kupim nego posle da se kajem pa da ga menjam. Ne bih ja ni gledao Claasa da mogu da nadjem dobar New Holland, ali neke druge stvari ipak uticu na izbor.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
To ti moze i lexon 420, ovde ima jedan lexion 420 i vozi ga sa 6 redi dragon adapterom (ne ide ispod 8 na sat sigurno) a psenicni mu je oko 4-5m nisam siguran. Kupio je i sklopivi geringhoff psenicni adapter od 4.8m i proslu godinu je radio sa njim.
Tebi sad na izbor samo utice koliko ces novaca dati na kombajn, ali bilo kojeg ocuvanog claas-a da uzmes neces se pokajati.
 
Ima primera gde se kupuje nov tukano 320 za 100 i nešto hektara zemlje, zagazi se u kredite pa se jure usluge. Nekom i to ima logike.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
20211009_171728.jpg
 
Ja sam od 2005-2014 vozio Zmajceka 141 rm
Radili smo 300kj,tad smo sejali suncokret i psenicu,bilo je godina kad sam skidao 200kj psenice,ubijao sam se,svi zavrse i pocnu da tanjiraju i gare,a ja jos u kombajnu. Bilo,ne ponovilo se. Za mojih 16 godina provedenih u kombajnu,misljenja sam da treba uzeti bar 20% veci kombajn nego sto je coveku potreban.
 
Пратим теме овог типа и ја би да пређем на нешто боље од Змаја.Само ми се не свиђа што јако мало има описа кварова,или одржавања истих,онако детаљно као што ми Драгони пишемо...Или се они једноставно не кваре?Мада кад сам био у Бечеју код човека који ради балансирање варијатора и остале ствари за стране комбајне па и наше запрепастио сам се ценама делова и механичарских услуга...
 
Nazad
Vrh