Claas

Moje kolege sto meni kose usluzno, tukano 440 sa aps i 320tukano dnevno pokose kada je sve ok i sa manjim selidbama od 70-80kj. Masine se ganjaju necu da kazem,korektno je uradjeno iz njih,moze to i lepse ali oni jure usluge,ali vode racuna o rasturu,ogranicavajuci faktor kazu je capelo adapter. Sa conspeedom islo bi to i vise i bolje. Ove godine prinos koji kose je od 4-5 t/kj,Brzina kosenja od 8-9km/h. Opterecenje oko 55-60%.
Najteze za kombajn im je soja pa psenica. Kaze drug soja nenormalno trosi kombajn.
Suncokret najmanje.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
A jel ima neko sliku th lančanika na dominatoru?
Koji im je odnos ? Jel se skida remen ili cijeli varijator pa se oni stavljaju?
 
Moje kolege sto meni kose usluzno, tukano 440 sa aps i 320tukano dnevno pokose kada je sve ok i sa manjim selidbama od 70-80kj. Masine se ganjaju necu da kazem,korektno je uradjeno iz njih,moze to i lepse ali oni jure usluge,ali vode racuna o rasturu,ogranicavajuci faktor kazu je capelo adapter. Sa conspeedom islo bi to i vise i bolje. Ove godine prinos koji kose je od 4-5 t/kj,Brzina kosenja od 8-9km/h. Opterecenje oko 55-60%.
Najteze za kombajn im je soja pa psenica. Kaze drug soja nenormalno trosi kombajn.
Suncokret najmanje.

Sent from my S60 using Tapatalk
Koliko je brzi sa aps? Je l velika razlika?
 
Soja je najteza za rad po vise osnova.
Prvi problem se javlja na samom hederu ako je sto kratak i plitak dolazi i do gubitaka.
Ako je soja skroz suva onda nema problema, ali ako je stabljika zilava, zelena sa dosta lisca onda dolazi do izrazaja sam kombajn.
Svi zaboravljaju da Lexioni imaju drugaciju regulaciju brzine od svih ostalih i automatsku regulaciju zazora korpe, apsa i doba u slucaju zagusenja.
 
Leksion za gazdinstvo od 250kj? Gogi jesul tebi vrane popile mozak...

Raso gledaj megu ako hoces klasa, leksioni su za ogromne povrsine...
Radi se o kvalitetu i brzini rada i mojim ledjima!!
Imam 125kj u gazdinstavu plus usluge.
Ne mnogo manje povrsine su ranije bile u pitanju sa zmajem sa razlikom da su ruke svaki drugi dan bile do ramena prljave a jaja mi se po zemlji vukla...
 
To je poenta,mi smo kosili 100 kJ suncokreta 10 dana i na kraju čovek sa megom završio još 35 kJ.Kako god moj dominator 85 je davno prevaziđen.Kukuruze sam čekao 5 dana kombajn završili na mišiće 15 kJ ostalo još 30.I onda realno sa nekim kvalitetnim kombajnom to bi se odradili sve za nedelju dana.O soji ne treba ni da trošimo reči,živce mi pojeo kombajn.Na kraju sam platio uslugu samo 5 kJ sam pokosio sa mojim.
 
@Gogi023 Radi se i tome da si imao sredstava i mogao si da priustis sebi takvo zadovoljstvo da vozis Lexiona za takvu povrsinu koju obradjujes, nista drugo!
Mi do pre 2 godine a i vecina u selu sa Zmajem 142 rade se vece povrsine od onog sto ti radis.
Raso, 96-98 ja sasvim ok za takvu pivrsinu a i vecu.
 
Nazad
Vrh