Claas

Сви код нас у околини имају проблема са потрошњом, на мањим њивама....не битно од бредна..што је већа снага то више троши у малим парцелама где се много окреће...када се уђе у веће њиве, са правим дужима слика је потпуно другачија и потрошња је далеко мања...наравно и брзина рада, која опет зависи од врсте адаптера, а и од количинередова које гураш. Уверен сам да би зеленко трошио мање када би гурао шесторедни адаптер уместо петоредног, само онда би морао да надоградим бункер јер не би могао да изнесе количину на њивама од преко 500м дужине...

потрошња у соји и пшеници је била нижа, овде у куркурурзу никако испод 10л/кј се није суштала...
 
Он изгелда пичи и по шунки, кулену, кобасици зачињено све добрим сиром и то финим сланим одједаред и то у добрим количинама, па мора да угаси жеђ :D
 
Другари су имали два 1177 зеленка и кажу квалитет, снага и екстра учинак али зато и екстра потрошња, после њих су прешли на ове избледело зелене и више не мењају фирму. Кажу само Клас и гас.
 
Kolika je potrošnja goriva po k. j sa Lexionom?
U soji 6-10 lit po KJ u zavisnosti kolike parcele i koliko se seta. Ovih 10 lit po KJ moze potrositi samo u slucaju da su bas male parcele i jako udaljene i da su zakorovljene njive i ne moze da se vozi.

Moj povrsinski rekord a i u potrosnji je iz 2018 godine.

Prinos soje je bio 1550 kg/KJ ( 2700 kg/ha ). Parcela je zapoceta u 10h i 09 min i zavrsena u 23h i 20 min. Naravno radi se o parceli u jednom komadu i duzine skoro 1.5 km. Povrsina je bila 49.33 ha. I povrsinu i potrosnju dokumentujem sa slikama sa kompjutera kombajna.

FQUS42j.jpg


Rezervoar mu je 800 lit tako da 1% je 8 lit. Ostalo mu je 35%, a potrosio je 65%*8lit =520 lit. Znaci 10.54 lit/ha

CmEOaS5.jpg


Inace ovaj moj 630 spada u manje Lexione i ima 5 slamotresa i na njemu je heder od 5.6 m
 
Poslednja izmena:
Pa vidi kod mene smo za 3 sata radili 10 kj ciste soje, a posle kod zeta 3.5 sati 4.5 jutra aluga pa ti vidi
 
Он изгелда пичи и по шунки, кулену, кобасици зачињено све добрим сиром и то финим сланим одједаред и то у добрим количинама, па мора да угаси жеђ :D
Trebao si ga nauciti da pije vodu
244995883_2068464263306521_8265382011479411131_n.jpg
 
Ајде, на малој њиви од 1кј где се као будала окрећеш трошио ти 6-7л...јел он то прави гориво?...

Питам зато што ја нисам спуштао испод 15л/кј када сам ушао у те малецне њиве, где се као будала окрећеш
Normalno da se na manjim njivama ili čestim selidbama više troši to niko ne spori.
Cifre su prosek ove godine
Ja sam napisao da dosta njih nije svesno kapaciteta kakvog kombajna.
I daleko od toga da teram.Čuvam i mašine i robu, kako svoju i tako i tudju. Ko hoće puno da pokosi mora dugo da kosi a ne brzo. A sasvim je druga stvar ako neko ne zna da podesi kombajn pa mora baš da gmili, navarno da naspram njega onda svi teraju.
Rastur se vidi vrlo brzo a meni mušterira i prijatelj treba i sledeće godine
 
Nazad
Vrh