Claas

Ni turska nije jeftinija, samo je laksa :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pomoc

Claas Consul 2. put za 2 godine mi lomi osovinu bitera. Prosli put sam kupio svetlo vucenu osovinu pa mi je majtstor napravio sta treba.
Juce sam skinuo remenicu i opet je pukla, a puca posle lezaja.
Sad,kad sam skinuo drzac koji se srafi na dob i na biter sve je bilo napeto,nekako je dob "pao" to jes rupe se nisu gadjale za nekih 8-10 mm. Da naglasim da su lezajevi odlicni,nemaju nigde lufta ni na dobu ni na biteru.

Da li ima neko stelovanje da ne bude toliko napeto ili je u necemu drugo problem?

Hvala u napred na savetima 😁

Stavi neke slike, možda će neko videti u čemu je problem, ovako je teško reći.
 
Kako da naštelujem dominatora 88 za žetvu na kom broju gornje i donje sito u kom položaju one ručice od korpe?
 
Stavi malu rucicu u sredinu,a veliku u 3.od gore.
Donja sita od 5-8mm
Gornja sita od 10-13mm,produzetak od 13-15mm
Obrtaji bubnja 1100-1200
Usmerivac vetra druga rupa od dole
Obrtaje sam zaboravio,mislim da je oko 700o/min vetar.
 
Pa kod nas ove godine su generalno losi prinosi, pa je svima veći ucinak. Ali opet, za ovako mali kombajn ja sam iznenađen.
@mixer87kac koliko ti možeš pokositi pšenice na dan, tj koliko vagona robe skineš sa tvojim 240?
 
Avero 240 deluje da je mali,ali po ucinku parira mnogo vecim kombajnima. Npr.Tucano 320 mu ne moze nista.
Moj dobar prijatelj ima Avera 240 sa 4.9m hederom i znam da je retko kad ispod 30kj psenice dnevno (naravno da nema puno setnje).
2014god.sam ga licno ja vozio u kukuruzu gde je rod bio 7t/kj i zanemeo sam sta moze kombajn,5redni Conspid i 10km/h bez problema. Kombajn ima neverovatna resenja i mogucnosti.
 
Не знам који је ово модел али до сад највећи што сам срео. Обићи га као што видите немогућа мисија.
b843db7fa65e358b8969d8978fc5349d.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh