Claas

Зато код Змаја у јусу јбг...дека је мало спорији али достижан.Каф у задрузи питају ко ти ради реко ја и покажем слику на телефону лома од комбајна неки са нета они се крсте и левом и десном🤣🤣🤣
 
Juče dva nova Clas kombajna otišla u Pravcu Bečeja, verovatno preuzeti sa Sajma. Jedan je uzeo i adapter Cinspid a za njima je išao i traktor Clas i vukao žitni Heder.
 
Nekako ti Lexioni serije 400 nemaju baš jake motore,današnji kombajni tih gabarita imaju 50-100ks više,ali koliko sam uspio pratit svi rade dobro..
Ovaj ima žitni heder 5.4m i kako mi vlasnik priča ide to relativno dobro i kao da mu nije teško,problem bi možda bio u berbi kukuruza ako nastane blato pa bi tu trebalo možda sporije radit...
 
Standardi po kojim se meri snaga sad i pre 10-20 god nije ista. Sadasnjih 250 ks snaga i ondasnjih 250 nije isto. Ima raznih markentiskih trikova kako da jean te isti kombajn moze da ima od 200 pa do 300 i vise ks.
U slucaju bilo kog preoptercenja na Lexionima prvo dolazi do proklizavanja remenja. Aako je pravilno naspanovano ono iznosi do 5%, mada sam ja kod mene stavio na 3%. Do sad nikad jos nismo imali problem sa preopterecenjem motora.
Za rad u kukuruzima presudan je heder, a ne kombajn. Zato neki heder kosta 50k, a neki 25k, pa sta kome treba.
 
Kada stavim sajbnu straf mnogo strci van sine, da li je neophodna ta sajbna jer iza ga drzi sigurosna matica i da li mogu da izbacim sajbnu?
2cd50c08ab1f6e3c20333f1a5a6ec9c7.jpg
ae0fa53d464b76c4b666da134178190c.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
New holland clayson 8060 je u pitanju, sine sam skinuo i tako je bilo, ali meni vise ima smisla da podloska ide sa druge strane gde ide sraf
 
Nazad
Vrh