Claas

Je l menjao to neko? Lezajevi mogu da se nadju na komad, 2x5-6000 ili ceo komplet sa jos ona 3 dela oko 20000...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Original i samo original jer zamenski nisu urađeni niti mogu biti kao originalni iz razloga svoje specifičnosti.Kod zamenskih ti moraš dodavati podloške i čuda muda, budžiti budžu bez potrebe da bi uštedeo neki dinar i to nikada neće biti kako treba.Original samo nabaciš i vozi bez razmišljanja, košta to je tačno ali ako ugradiš kako treba miran si više hiljada radnih sati.
 
To niko ne spori, ali originalan deo, i ako malo dobije zazor je i dalje bolji nego neki zamenski… ako nema u radionickom uputstvu onda bacaj, ako uopste imate radionicka uputstva… mnogo puta iz neznanja ide skuplje odrzavanje.. nije to lose novo i mir, ali sto ako nemora.
 
Svako ima prava da na svojim masinama stavlja i radi sta hoce. Moze ako hoce i konisno tanjirasti od Brene da nabudzi u Dzonsona.
Ja sam samo dao savet. Vlasnik ili moze da ga prihvati, ne mora.
Ja znam sta bi ja radio.
 
Nema tu smisla budziti i dotezati lezaje koji su za zamenu. Uštedom od ~250 eur možeš prouzrokovati oštećenje remenice koja košta ~1000+ eur. Kako Paor kaže,svako radi onako kako hoće.
 
Е јбт га ја само питам што иду ти лежајеви ако нема могућности штеловања, јесу ли јачи или шта већ?
 
Baš javi kako se pokazalo jer nas ove godine to za.ebava da nije normalno od 2018 nikada se nije lepila pleva za bubanj a ove godine je to strašno, nalepi i onda se greje motor.Nije mi jasno zbog čega se to nije ranije dešavalo, četka na bubnju je čitava, nije oštećena.
 
Mega ima sličan sistem..
Na bivšem Dominatoru sam stavio gumu ispod tog bubnja da sam zatvorio cjeli prostor kaj bilo otvoreno(izmežu bubnja i ovog elevatora),i pokazalo se dobro,mogao sam radit cjeli dan bez brige nije nakupljalo prašinu,jer najviše prašine dolazi od ispod i onda se uvlači u bubanj,na rešetke od lima sam stavio gustu mrežicu i to je onda bilo to..
 
Ventilator sa zakretanjem lopatica je izmišljena stvar za kombajn. Mogao sam ga staviti na Pumu kada sam je sklapao,mislim da mu je cena bila oko 1500-1600eur+pdv. Nisam ga uzeo za traktor jer ne radi u tako surovim uslovima ali za kombajn ga vredi uzeti.
 
A na mom džoniju ima sproveden kanal za izduvljavanje te plevare koju izduvljava ventilator hladnjaka plus ima i varijatiorsku remenicu koja nosi ventilator hladnjaka tako da može i da se poveća broj obrtaja ventilatora.
 
Nazad
Vrh