Claas

IMG_20211026_155405.jpg

Čisto iz znati želje sam probao konoplju raditi, ovo je strašno namota se na sve moguće što se vrti, ugasi kombajn.
Od stabljike napravi se kudelja nožem nemože se iseći, znači moje iskustvo, nikada više.
 
Kako sam cuo kompletna stabljika konoplje se moze iskoristiti, samo treba imatu kupce...
 
Ajd uslikati ću , ništa posebno , jedna boca od 20tak litara koja se duvaj kompresorom i na njenom kraju poveći ventil i posle njega zašrafim filter.
Onda naglo otvorim taj veliki ventil i sav vazduha iz boce naglo prođe kroz filter i otrese svu prljavštinu napolje.

Ovakvim duvanjem spolja još više se nabija prašina u filter.
 
Ajd uslikati ću , ništa posebno , jedna boca od 20tak litara koja se duvaj kompresorom i na njenom kraju poveći ventil i posle njega zašrafim filter.
Onda naglo otvorim taj veliki ventil i sav vazduha iz boce naglo prođe kroz filter i otrese svu prljavštinu napolje.

Ovakvim duvanjem spolja još više se nabija prašina u filter.
Jel ovako nešto?

 
Tu bombu sam i ja vidio kod pakistanaca, zgodna stvarcica.

U pravilu se filter ispiruje iznutra ka spolja. Jedino je prije ispirivanja pozeljno blago ispiriti filter sa vanjske strane.
 
Јбт па када ови стигну да накупе оволико прашине? Ја целу сезону па не би оволико прашине накупио. Колико треба да су јаки компресори за онолики број дизни.
 
Nazad
Vrh