Claas

Ide to sasvim dobro, nema da brineš ništa.Kada Medion može i ide sa 5,1 žitnim hederom ovaj će leteti.
Pa to i kazem.. vidim ima ih sa po 350ks, a ovo ostalo isto ko na nekim sa 220ks. Jedino ako je namenjen za ambrozijom zarazene terene.
 
Kapacitet sita je jedini ogranicavajuci faktor.
Nije ista deklaracija snage motora iz '90, '00, '10 i '20.
Nekad se snaga motora merila uglavnom sa svim mogucim prikljucima, a danas klot motor u kontrolisanim uslovima pa tako nemojte prihvatati bas zdravo za gotovo te odnose snage.
Iz mog iskustva sa lexionom 440 je da u dobroj soji 2000+ kg/kj maximalna brzina kretanja je oko 8 km/ha gde bi se opterecenje motora kretalo oko 80%. U psenici gde je rod oko 5 t/kj mah brzina bez rastura je oko 5-6 km/ha sa opterecenjem motora oko 60-70%.
Secka je u oba slucaja ukljucena.
Nikad nismo ganjali motor do 100% da bi znali limite, a soja tesko da bi brze isla od 9 km/ha sto zbog kapaciteta samog hedera, sto zbog rastura, sto zbog motora.
U kukuruzu puno zavisi od hedera.
Modeli iz serije 5, 6 i 7 neverujem da prelaze opterenje motora 60% u maximalnom rasturu na sitima.
Sto se tice samog vrsidbenog mehanizma tu je granica sigurno mnogo iznad mogucnosti motora.
 
I ja radim preko remena, ne može ispod 600 obrtaja.Lom se kreće od 2-4% u zavisnosti od kukuruza.Lančanike kupujem od kada je kombajn kod mene i nikako da ih uzmem, strašno sam neozbiljan po tom pitanju a ne koštaju milione.
 
Kapacitet sita je jedini ogranicavajuci faktor.
Nije ista deklaracija snage motora iz '90, '00, '10 i '20.
Nekad se snaga motora merila uglavnom sa svim mogucim prikljucima, a danas klot motor u kontrolisanim uslovima pa tako nemojte prihvatati bas zdravo za gotovo te odnose snage.
Iz mog iskustva sa lexionom 440 je da u dobroj soji 2000+ kg/kj maximalna brzina kretanja je oko 8 km/ha gde bi se opterecenje motora kretalo oko 80%. U psenici gde je rod oko 5 t/kj mah brzina bez rastura je oko 5-6 km/ha sa opterecenjem motora oko 60-70%.
Secka je u oba slucaja ukljucena.
Nikad nismo ganjali motor do 100% da bi znali limite, a soja tesko da bi brze isla od 9 km/ha sto zbog kapaciteta samog hedera, sto zbog rastura, sto zbog motora.
U kukuruzu puno zavisi od hedera.
Modeli iz serije 5, 6 i 7 neverujem da prelaze opterenje motora 60% u maximalnom rasturu na sitima.
Sto se tice samog vrsidbenog mehanizma tu je granica sigurno mnogo iznad mogucnosti motora.
Većina ljudi nije svesna kakav kapacitet ima lexion.
Većinom je opterećenje 60-80% osim u suncokretu gde je oko 30% sa sečkom.

Ova zadnja tri dana se svi skupili za zetvu pred kišu pa smo tri dana lepo zaginuli sa uslugama.
Rezultat ta tri dana od 10 do 22h je 150kj skinutog kukuruza, sve njive od 1-5kj nista table.
 
Da li i na svim claas kombajnima mora da stavljaju lancanici i lanac za rad u kukuruzu? Tipa Medion-Mega-Lexion?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Medionu i nekim Megama treba.Leksikonima ne treba a ima Mega koje imaju reduktor bubnja pa opet ni njima ne treba, uglavnom su to Mege 204.
 
Ne mora da se stavi pogon na lanac, postoji reduktor za smanjenje obrtaja. Ja imam set lancanika za moj Dominator od predhodnog vlasnika al nisam ih stavio zbog preklapanja soje i kukuruza jer u soji radim sa seckom, na otkupnom mestu ove godine a ni prosle nisu gledali uopste na lom zrna….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mega 204 ima reduktor bubnja za obraje 600+ i 600-.... za jedno prosecno gazdinstvo je gombajn zadovoljavajuci.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jel uvozio neko u skorije vreme klasa od preko ili da zna neke oglase gde traziti ili kome se obratiti za kupovinu?
 
Većina ljudi nije svesna kakav kapacitet ima lexion.
Većinom je opterećenje 60-80% osim u suncokretu gde je oko 30% sa sečkom.

Ova zadnja tri dana se svi skupili za zetvu pred kišu pa smo tri dana lepo zaginuli sa uslugama.
Rezultat ta tri dana od 10 do 22h je 150kj skinutog kukuruza, sve njive od 1-5kj nista table.
Већина људи није свесна какав капацитет имају сви комбајни те величине и моћи и истог годишта, бренд уопште није битан...Сви они су подједнако добри, а ситнице одлучују у појединим случајевима да ли је овај малко бољи или не, од другог, а често и те ситнице не морају ништа да значе у пракси....
 
Ајде, на малој њиви од 1кј где се као будала окрећеш трошио ти 6-7л...јел он то прави гориво?...

Питам зато што ја нисам спуштао испод 15л/кј када сам ушао у те малецне њиве, где се као будала окрећеш
 
Nazad
Vrh