Claas

Moj Mega 202 ima ovakav češalj, sve radim sa njim i kukuruz i pšenicu, iako mi ide dosta slame i sapurine na sita, na znam zašto.
4a57ebce890b9d077e0aa8f579fc4ce7.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока

Kako neznas zasto,pa pogledaj sliku i samo ce ti se reci,kao prvo unisteni su ti slamotresi na pocetku,nemas ovih limenih bocnih peraja koja odbacuju i guraju masu ka napred,to jest ka nazad prema repu kombaja,i nemas gumene zavesice na pocetku slamotresa a to sve utice da ti slama i cokanji neidu na sita
 
Remen na varijatoru bubnja, koji da kupim 50x22x1905 ili 55x221905? Sa prvim dobijem od650 do 1500 obrtaje a sa drugim 500 do 1400. Jel menjao neko taj remen i koji je najlakši način da se zameni?

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
@Matic naručio sam u peki belt, samo što nije orginal. U almexu 43000. Neka stoji zlu ne trebalo. Imam par parcela gde je ljulj probio na oaze, plašim se da stari kaiš ne popusti u trenutku. A vidim da se remenica ne skida standrdno kao na zmaju ,nego se fiksira i kaiš samo svuče sa obe remenice. Jel radio neko tako?

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Drugar je imao takav model 96-ce,na spaner a remenice ima dve gore i dve dole,spojene,pa obrtaje stelujes prebacivanjem kaisa,tu je bese 3HB kais.
 
Na varijatoru, onaj na bubnju, ima dvije rupe sa urezanim navojem m12. U njih zavrneš dva duža vijka. Može i od navojne šipke. Tako se raširi varijator. Pogonski raspustiti tako što smanjuješ broj okretaja do kraja. Odvojiš hidraulično crijevo sa varijatora i remen lako spadne.
Tako je na DOM 96.
 
To je taj metod. Raspustiš na minimum dob, uvrneš šrafove u postojeće rupe da se raširi i ćao. Ali kada budeš trebao da nabaciš nov, biće tu ipak malih natezanja. Ne ide baš tako lako.
 
Videću sutra ili u četvrtak ujutru..bolje da ne razmišljam o njemu. Kada se skine dovod ulja u remenicu , da li mora nešto da se zatvara kako ulje ne bi iscurelo?

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ako imas srece skine se lako sa dobrim radapcigerom..
Ja sam skidao celi dan zapekla
Kada sam je vracao rukom lagano naisla...
 
Nazad
Vrh