Claas

Problem je što je uređaj bio na sampo kombajni pa to sad treba da se uskladi sa klasom. Koliko obrtaja treba oroš adpteru gde mogu da nađem taj podatak?
 
Islo je kod Duleta cinkarosa 😁
Ocistis sve lepo zicanom cetkom sa brusilicom i onda oni to lepo ocinkuju, da li u belo, da li u zuto. Uglavnom nije losa stvar jer se znacajno produzi zivotni vek metalnim delovima, a i lepo je na oko.
 
Ovo je elektro cinkovanje predpostavljam i mnogo je kraćeg veka jer se nabacuje tanji sloj cinka u odnosu na toplo cinkanje.Kako su meni objasnili ovakav metod cinkanja se koristi za metalne površine koje nisu izložene direktno spoljnom vremenu.
 
Ciste oni u nekoj kiselini, ali ja volim da ocistim jer onda bude kako treba.
Ovo je takozvano hladno cinkovanje i tako se cinkuje sve sto ide ovoj nasoj industriji.
Toplo cinkovanje je vec nesto drugo i ono se koristi za recimo, putne barijere, znakove, bandere...
Toplo cinkovanje je daleko debljeg sloja pa nije pogodno za farbanje. Sva auto i agro industrija koristi hladno cinkovanje.
Kad se lepo spremi i lepo ocinkuje i potom lepo ofarba neki lim on nema veka.
Mi imamo obicaj da ocinkujemo svaki klin, saraf, matucu, neki deo koji je izlozen... Mogu vam reci da u tim extremnim uslovima traje 10ak godina. Traje kao i svaki drugi nov saraf i tome slicno.
 
U auto industriji koristi se takva vrsa cinkovanja jer ide zaštitni sloj boje preko.Kombajni su toplo cinkovani barem ovi Claas ovi starije generacije.Da nisu ne bi oni izdržali toliko.
 
Nazad
Vrh