Claas

Mi smo cinkovali nesto u Indjiji pa sam video kako to izgleda.
Sto se tice kombajna claas i cinkovanja. Oni su cinkovani kao i svi drugi, samo srce kombajna. To je isto hladno cinkovanje, ali njihov pogon za cinkovanje je Merceds S klase, a ovo gde mi cinkujemo je neki golfic skoro trojka. Radi i ovo posao, ali mi uglavnom koristimo stare delove da im vratimo novi zivot. Claas kad cinkuje sasiju on pravi od novog materijala koji nema korozije. Onda ga pre samog cinkovanja dodatno odmasti i opere i tek onda ga zamace u taj neki "cink" koji cini osnovnu zastitu pre dodatnog farbanja.
Toplo cinkovanje je daleko grublje i deblje i nema sanse da se lepo ofarba. Ali i toplo cinkovanje zahteva cistu podlogu da bi trajalo.
 
Toplo cinkovana kanata i hladno cinkan stubić posle 9 godina.
a43495919c81bf38c84453f779d2acff.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Mi smo cinkovali nesto u Indjiji pa sam video kako to izgleda.
Sto se tice kombajna claas i cinkovanja. Oni su cinkovani kao i svi drugi, samo srce kombajna. To je isto hladno cinkovanje, ali njihov pogon za cinkovanje je Merceds S klase, a ovo gde mi cinkujemo je neki golfic skoro trojka. Radi i ovo posao, ali mi uglavnom koristimo stare delove da im vratimo novi zivot. Claas kad cinkuje sasiju on pravi od novog materijala koji nema korozije. Onda ga pre samog cinkovanja dodatno odmasti i opere i tek onda ga zamace u taj neki "cink" koji cini osnovnu zastitu pre dodatnog farbanja.
Toplo cinkovanje je daleko grublje i deblje i nema sanse da se lepo ofarba. Ali i toplo cinkovanje zahteva cistu podlogu da bi trajalo.
Bio sam tamo gde ih prave HARSE WENKEL ako sam dobro napisao
Kombajn (šasija) ide na traci visi na lancima i ide kroz 7- 8 bazena , u svakom bazenu se tako reći mućka, lanci ga okreću
I iznad svakog bazena kad izvade opet mućkaju da izadje zaostala tečnost
Neke kiseline su u pitanju nosi se zaštitna oprema!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Stigao kompresor. Nemoš naći nigde samo original...
cba86357242ea40bb803a94a4f7a726b.jpg
d32829ef6aac63a781a08c4faffc6c10.jpg
7f81c12d29aca8572796f38e9e40a9b1.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Oni su tu sebe zaštitili.Tako je i kod nas koji imamo Dominatore, namenski kompresor koji verovatno košta kao i taj za Avera.Može da se nabudži drugi koji košta 250 evra ali moraju da se prepravljaju nosači i čuda m.da.
 
Nazad
Vrh