Claas

Radila su mi dva Class kombajna repicu,da su dobri-dobri su ali da imaju probleme i oni-imaju,i to prilicne probleme obzirom na 4-5 godina starosti i dosta mali broj radnih sati.
 
A pa nema više ništa da traje, nije lud nemac pa da pravi kombaj kao 80-90-tih i dok si živ da gonaš, gledam kod jednog 650 leksion jedno 7-8 dana su ga čerupali i skupljali ali no.
 
U svetu je najkvalitetnija tehnika pravljena 90 tih dok smo mi tad ratovali. E onda su shvatili da ako.tako.nastave tesko ce prodavati nove masine i delove, a i globalizacija ucinila svoje. E sad, te masine imaju i dosta sati, ali su cenjene i dalje.
 
Cene tih Leksiona su kao da je to Mig29. Po Americi gledam poceli da ih kupuju ali cenovno su posle Jd i Case, a kod nas su najskuplji.
 
Kolega iz grada ima lex650, ni jesenas nije završilo kukuruz sa njim a psenicu mu drugi kosili,. Niko ne zna da popravi kvar na njemu. Kombaj izbaci greske i ugasi se. Almex kaze da je problem u motoru. Catapilar. Catapilar kaze kvar je kod classa nije do njih. Cujem juce, da ce mu na probu nov kompjuter koji kosta oko 4-5 k evra da vidi da li je do toga. Kombajn nije u garanciji vise.
Drugi kolega ima stariji lexion 570 kaze uvece ugasio normalno masinu ujutru kompjuter mrtav. Cena kompjutera kod nekog lika u Loznici 2k evra
Tako da elektronika postaje najveca boljka.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Kolega Cici je imao slican problem sa 630. Catepilar je odbijao da ide brze od 5 km. On je bio uporan pa ih je uhvatio zajedno za usi i doveo na "mesto zlocina" dok nisu resili problem.
Uostalom ako hoce moze da kaze nesto vise.
Da su kombajni puni elektronike jesu, ali da ima i ljudskog faktora pri kvaru ima.
 
Kolega Cici je imao slican problem sa 630. Catepilar je odbijao da ide brze od 5 km. On je bio uporan pa ih je uhvatio zajedno za usi i doveo na "mesto zlocina" dok nisu resili problem.
Uostalom ako hoce moze da kaze nesto vise.
Da su kombajni puni elektronike jesu, ali da ima i ljudskog faktora pri kvaru ima.

Bilo je to 2016 odmah kada sam kupio kombajn. Motor ima DPF filter koji se vremenom napuni sa "prljavstinom" i treba da se regenerise odnosno treba da izgori sva ta prljavstina. Meni nije ukljucivao regeneraciju kada se napunio do odredjene granice i kada se previse napunio onda mi je redukovao brzinu na 5 km/h pa kasnije na 1 km/h da bi me sprecio da radim sa punim DPF filterom.

Na kombajn sam imao garanciju od godinu dana. Prijavio sam kvar Almexu i u roku od nekoliko sati je bila kod mene ekipa iz CAT-a. Kada su prikljucili kompjuter preko njega su pokrenuli regeneraciju i uspesno je odradjena. Posle sam radio sa njim i otprilike za 2 dana se opet napunilo do nivoa da su opet poceli problemi. Opet ista prica, zvao Almex ovi dosli i isto odradili. Posto sam znao da ovo nije resenje gnjavio sam Almex da to mora da se resi posto ovi iz CAT-a su tvrdili da nije problem do motora ili elektronike motora. Sutradan su dosle obe ekipe ( Almex i CAT ) i CAT-ovci su odradili regeneraciju ukljucivsi ga iz dijagnostike i dokazali da problem nije do njih. Iz Almexa je bio serviser Danijel koga moram da pohvalim jer se angazovao maksimalno. Kada je stigao rekao je da ce tog dana problem biti resen jer ima kod sebe sve delove koji mogu da prave problem. Na kraju je bila greska u jednoj stampanoj ploci ispod dzojstika. Promenio je tu plocu i od tada radi sve kako treba.

Kombajn je stigao kod mene sa 3 greske: Bio je neispravan jedan injektor goriva koji je kostao 1200 eur, ta stampana ploca koju su promenili je bila oko 400 eur i bio je problem sa nekim senzorom za promenu brzine. Brzine se na njemu menjaju na dugme i desavalo se da ponekad nije hteo da promeni brzinu. Sve ove delove su mi promenili da nisam platio ni jedan din ni za delove ni za putne troskove.

Sve pohvale za ALMEX i garanciju koju sam dobio na polovan kombajn.
 
И после нек неко каже да нема савесних и стручних људи код нас.Углавном за Алмекс сам слушао све најгоре али очигледно да није све тако како изгледа
 
Ja sam takodje slusao sve lose. Jako slabo su zastupljeni ovde traktorima zbog te reputacije, ljudi se boje troskova odrzavanja i odnosa sa njima. Kombajna ima dosta sto novih sto polovnih.
 
Oni koji su mladji serviseri i bez iskustva mogu da ostave malo lošiji utisak. Kod mene dolazi Milan (mislim da je on tamo već 20 godina), čovek sve drži u malom noktu. Često se čujemo i preko telefona, ja mu kažem simptome on kaže u čemu je problem... Dvojici drugih servisera sam se žalio da mi padaju obrtaji bubnja, bilo je tu raznih pretpostavki od pojedenog kajiša do pojedene remenice i razno. Dok nisam nazvao Milana i rekao mu šta se dešava a on ko iz topa "platna u razvodniku propušta u drugi smer ulje..". Došao stavio drugu platnu i nikad više problem sa obrtajima...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Može neko da ih voli ili ne ali činjenica je da su među ako ne i naspremniji sa rezervnim delovimo. Retko se čuje da Almeks nema neki deo ili da se čeka 2 nedelje da stigne.
 
Nazad
Vrh