Claas

kad si je skinuo jel bila masna od ulja u izduvnom prostoru,gde su pera na rotoru ili je bilo suvo i samo garez.....
 
bila je masna od ulja, majstor mi je preporucio taj servis,on radi sa njima i kaze da nije bilo problema
 
pozdrav drustvo, sigurno mi neko moze pomoci.
na dominatoru nam je puko dihtung (guma) na sabirnoj ravni na lijevoj strani,
desna je citava. poznaje li ko nekoga ko pravi te gume u classu originalni set kosta 350 €.
 
Tu gumu možeš napraviti od tanje armirane gume. Ima ih u rolni pa kupiš koliko treba dužine i isječeš traku. Legne ona lijepo uz lim jer je nosač malo zakrivljen pa gura vrh gume uz lim. To što je malo deblji od originala nije toliko bitno a možeš vrh sa unutarnje strane malo obrusiti. Za nosač gumu pričvrstiš pop nitnama mislim da su 4 mm.
 
Male su razlike izmedju ta dva kombajna.Mozda je bolje ,48.Obratis paznju na sve gume,lance,sine,motor ako lepo pali na ovom minusu lepo ce paliti i leti.Instrument sat da li radi posto je nov jako skup itd...
 
Tu gumu možeš napraviti od tanje armirane gume. Ima ih u rolni pa kupiš koliko treba dužine i isječeš traku. Legne ona lijepo uz lim jer je nosač malo zakrivljen pa gura vrh gume uz lim. To što je malo deblji od originala nije toliko bitno a možeš vrh sa unutarnje strane malo obrusiti. Za nosač gumu pričvrstiš pop nitnama mislim da su 4 mm.

hvala drustvo vidjeti cu sta napraviti..
ja pitao u classu u njemackoj i napravili mi predracun.
 
pozdrav drustvo, sigurno mi neko moze pomoci.
na dominatoru nam je puko dihtung (guma) na sabirnoj ravni na lijevoj strani,
desna je citava. poznaje li ko nekoga ko pravi te gume u classu originalni set kosta 350 €.

Nemojte dangubiti i praviti sebi dupli posao,iskustvo je pokazalo da gume koje se pominju mogu da urade posao-da za neko vreme.Uzmi te orginal kucaju se čeličnim-ne aluminijum- pop nitnama 4.8mm.Biće te mirni mnogo radnih sati.Ako ne platite na mostu na ćupriji sigurno hoćete.Ako ste već izdvojili novac za dobru mašinu,onda se bar potrudite da to i ostane-manite se priča i cicijašluka-dobro održavana mašina je pouzdana mašina.

- - - - - - - - - -

Male su razlike izmedju ta dva kombajna.Mozda je bolje ,48.Obratis paznju na sve gume,lance,sine,motor ako lepo pali na ovom minusu lepo ce paliti i leti.Instrument sat da li radi posto je nov jako skup itd...

Ako već kupujete mašine bez nekog predznanja,onda bar povedite nekog kose razume u to-ovde nemislim na one dušebrižnike koji se navodno razumeju i mogu samo da vam naškode(ovde mislim na onu vrstu majstorstva koji rade i traktore i hidrauliku i generalke...)Ako već birate neka bude veća zapremina bunkera za zrno-minimalna razlika u ceni i zato uvek veći model.

- - - - - - - - - -

Ja sam te gume kupovao u Almexu,pojedinacno i nije bilo toliko skupo

Tako već pomažeš:bravo:

- - - - - - - - - -

Čini mi se da je majstor Laki u pitanju.

Izvinjavam se na radoznalosti,ali jedva sam umirio Milovana,ali bi zaista voleo da se predstavite.Čisto da znam da li da se upuštamo u dijaloge ili da ostavimo ovako kako je bilo do sada.

Veliki pozdrav

majstor Laki

- - - - - - - - - -

hvala drustvo vidjeti cu sta napraviti..
ja pitao u classu u njemackoj i napravili mi predracun.

Cene u Srbiji su 10-12 posto niže nego u celom okruženju i evropi.Sem nekih fantomskih firmi koje neznam na koji način nabavljaju delove.A verujem da u Srbiju dolazi neko iz okruženja tako da delove možete kupiti i ovde(npr.ja lično nosim delove u Rumuniju za remont-jer su jednostavno jeftiniji taman toliko da se gazdama isplati)Mađari vraćaju 25% pdv ali to nikada nije 25%.
 
Majstor Laki hvala na savetima ali,ste me verovatno pogresno citirali.Nemam ja u planu kupiti gore navedeni kombajn vec kolega sasamatic.A,nasta sve treba obratiti paznju prilikom kupovine kombajna je dosta sirok pojam.:ppozdrav:
 
Uzmes od Suloka u rumi na vaseru gume kakve hoces i kolko hoces i to u kvalitetu sigurno!ja sam uzimao i traje!
 
Nazad
Vrh