Claas

milovane pravi plan sedenja za 2.2 :ppozdrav:
danas je majstor ustanovio da je turbina za remont,ima li neko da preporuci neki servis za remont turbine?da se to uradi kako valja
 
Kako je to ustanovljeno? Mozemo li mi sami ustanoviti kada nam je turbo na motoru pri kraju ili se meri nesto posebno?Sada vecina motora ima turbo pa ne bi bilo na odmet da to mozemo predvideti pre nekog ozbiljnog kvara.
 
motor je u suncokretu poceo malo da dimi u radu,i blago da skida nivo ulja(3-4 dcl dnevno)
majstor je skinuo stucnu sa turbine i bila je masna od ulja i osovinica je imala lufta od turbine,tako je ustanovio da je za remont
 
Aksijalno ne sme da zucne a radijalno tek tek,posto u taj zazor ili luft udje ulje po kojem se "vozi"...Ako je masna tu je,spremna za remont i bolje na vreme da se ne raspadne inace sisanje po usima.

Remont?Pa Turbo servis Uzice,za sada kapa dole.Sta znam oko 150e remont.
P.S. Dobar je i Radosavljevic S.Mitrovica....@milovane na Mitrovicu se iskljucujes.
 
Potvrdjujem kolegu @NIlić.
Radosavljević iz Mitrovice je po meni bolja opcija.
Korektniji su sa cenama.
 
Stanje istrošenosti TURBOPUNJAČA često se ručno kontrolira pomicanjem rotora koji MORA imati određeni zazor između osovinice i ležaja. Zazor između osovinice, ležaja i kućišta je dozvoljen sve dok pera rotora ne dodiruju kućište. U radu motora pritisak ulja samo centrira osovinicu u ležaju i smanjuje zazor. Isto tako skidanjem crijeva između izlaza TURBOPUNJAČA i motora, za vrijeme rada motora, zbog samog principa rada TURBOPUNJAČA i motora može dovesti do pogrešnog zaključka o ispravnosti TURBOPUNJAČA

Preporuka jednog servisa.
 
poslao sam turbinu za novi beograd,nazvace covek kad otvori turbinu da kaze sta je sa njom i koliko ce da kosta
 
Nazad
Vrh