Claas

Posto je okopnilo upalio sam claas-a pa ga i slikao da vidite kako moj mercator 60 izgleda :D
li2o9.jpg
 
Na ovom forumu,svima je manje vise,zelja da se po neka nova masina,ima-vozi.
Ali,ovo,kao nije imao u planu blato u junu(ili bilo koji ne bitni razlog),pa prodaje nov kombajn,za kupovinu drugog novog ili vec kakvog kombajna.
To je klasicno pro*****anje,nista drugo.
Kis,gresis nema tu nista od proservanja,jednostavno ne treba mu 2 kom. Taj guseničar je morao uzeti zbog sebe a zahvalio bi mu se u licno moje ime i mog sela jel da ga nije bilo kao i jos jednog coveka iz Hajducice koji je uvezao istog u nasem selu bi ostalo bar 1000 kj a verujem u Cicijevom isto,ako ne i više neovršeno. Soja 100e,kukuruz 70e pa ti vidi jel to proseravanje ili poslovan potez.
 
Kis,gresis nema tu nista od proservanja,jednostavno ne treba mu 2 kom. Taj guseničar je morao uzeti zbog sebe a zahvalio bi mu se u licno moje ime i mog sela jel da ga nije bilo kao i jos jednog coveka iz Hajducice koji je uvezao istog u nasem selu bi ostalo bar 1000 kj a verujem u Cicijevom isto,ako ne i više neovršeno. Soja 100e,kukuruz 70e pa ti vidi jel to proseravanje ili poslovan potez.

Taj ako je imao posla kao sto kazes kombajn je isplacen,tako da to nije proseravanje vec dobar potez,covek se na vreme dosetio,snimio situaciju na terenu i video da to nema ko da ovrsi,uzeo kombajn i zaradio,da sam se na vreme dosetio isto bi uradio.....:osmeh:
 
Znaš li možda zašto kod njega ti veliki lexioni nose hedre sa 6 redi , a ne sa 8 (sem jednog ili dva)?
 
To mi je malo nelogično, jer velika većina duži su od 400m, a i sa manjim hederom kombajn ima manji učinak. Pre bih rekao da je to zbog toga što sa 8 redi mora da radi sečka, a to baš nije dobro za zdravlje i potrošnju kombajna :osmeh:
 
Nemože se većom brzinom postići učinak koji se dobija širim hederom, a potrošnja je veća jer treba vući kombajn od 10-20 tona po mekanoj njivi. Motoru je lakše što ima manje mase sa užim hederom, ali zato mu je teže pokretati kombajn brže po mekanom terenu, plus što ima više prohoda.
 
Svejedno njima radi secka nop stop a sto se tice hedera tako je odredio vlasnik firme i gotovo moze on da kupi sa 12 ali nece ali sve uradi na vreme

- - - - - - - - - -

137634353321741675611996.jpg
Evo jedino je ovaj sa osam

- - - - - - - - - -

Jedino lexion 650 njemu je 6 taman jer on ima slabiji motor nego 560
 
Da rade sa osmorednim hederima išli bi malo sporije pa bi lepše sečke usitnile pa se to lakše zaore a još bolje razloži (istrune), ali ko zna zašto je to tako dobro.
 
Nazad
Vrh