Chat u voćarstvu

Koliko ja znam samo se zagreje, ali nemam praktičnog iskustva osim jedne godine kad sam primetio da dok radim sloj na vrhu se polako otapa usled sunca...mislim da će biti dovoljno da ga staviš pored nekog grejnog tela u kući na par desetina minuta.
 
Ma to je tacno, ali na 2-3 stepena napolju se stegne vrlo brzo, a sutra pocinjem rezidbu, pa nije bas izvodljivo da nosi radijator sa sobom :bravo:
 
Ja uvek koristim ručni brener,koji inače koristim za posao.Uzmem jedno drvce i stavim komadić voska na presek i onda brenerom pređem plamenom i praktično uvoštim presek ko flašu.Plamenom ideš tik iznad preseka tako da se vosak samo razlije preko preseka,probaj :ppozdrav:
 
99% sadnica koje s ekaleme na licu mesta sa premazuju tutkalom,jer je proces parafinisanja dugotrajan i nezgodno je kalemiti pelcer koji je paarfinisan,tako da svi rade sa tutkalom,tako da nema nikakvih problema koje god da nadjes zavrsava posao bez bilo kakve stete,proverena stvar
 
da bas to i nemas problema,pristupacna cena,mozes da mazes drvetom nekim izone plasticne teglice a mozes da naspes i u neku tubicu sa noskom i to ti je to,ako je bas hladno i steze se mozes da drzis u nekom unutrasnjem dzepu jakne
 
zatapanje u cepova pelcera u kalemljenju,ja sam ga kristio i u rezanju sljiva,ne skodi nista a zatvara secena mesta
 
Nazad
Vrh