Chat u voćarstvu

E vocar,
Ajd priznaj da si sad prvi put cuo za izraz filantrop :)
A vetar je naravno povoljan, sto jaci to povoljniji, najbolje je prskati za vreme oluje.
 
Ironman, ajde ovako, odgovori po brojevima sa DA ili NE

1. Da li se otrovi apsorbuju kroz kožu
2. Da li se otrovi unose udisanjem
3. Da li otrovi škode očima
4. Da li je bakar otrov
5. Da li je dimetoat otrov

I na kraju, korišćenje vetra i slično nije pouzdan metod, i sam kažeš da se okupaš preparatima.

I trik pitanje:

6. Da li osobe u tvojoj okolini znaju da nisi u pravu? :ppozdrav:
 
To.
A kad uletim u oblak sredstva (na kraju reda, okrecem ulazim u sledeci a taj oblak se jos nije spustio) satvim rever kosulje preko usta, prekinem disanje na sekund dva i teraj. Nekad ostanem skroz mokar od sredstva, vetar "ne slusa", al boze moj.

Sad već za*ebavaš...
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad već zajebavaš...
Ne stvarno
Pa desava li se tebi da na kraju reda (ili nekad kad vetar nenese nezgodno) da se nades u tom oblaku preparata?

Ma oktopod odgovori su DA naravno.
Ali tako bismo mogli i o nikotinu npr i tom logikom bismo dosli do toga da pusenje ubija. A ubija li?
Da li je korisno po ljudski organizam biti u kontaktu sa stetnimmaterijama?
Pa naravno da ne, ali pitanje na kom ja insistiram je da li je to opasno u onojmeri o kojoj telale raznorazni zeleni i da li je razlozan taj panican strah od pesticida koji obavezuje zastitne maske - odgovor na to, krucijalno pitanje je NE.
Odgovor na trik pitanje:
Te osobe samo misle da nisam u pravu, ja znam da jesam.
 
Naravno da pušenje ubija. Ja pušim. Voleo bih kad bih mogao da ostavim.

Kad je već odgovor da, čemu onda razmišljanje u kojoj meri je štetno, štetno je i onda se treba čuvati i nemaš brige. U kojoj meri stvarno mi nije bitno. Da mogu da pušim manje štetne cigare, sigurno bih to radio.

 
Kako si znao? Ti si izmislio izraz filantrop i ja ga čuo od tebe. Još si i vidovit koliko si filozof i sirov? Aplauz. Forsiram taj izraz filantrop za tebe jer si sam sebe deklarisao kao takav, što je nebuloza i taj potez odgovara tvom karakteru. A ponašaš se suprotno, evo iz zadnjeg primjera, predlažeš da se ljudi truju - svjesno. Jednostavno samo voliš i znaš filozofirati, a i u tome ti treba još dosta prakse.

Sad će biti da i nikotin nije štetan i još na desetine hemikalija u duvanu. :)

---------- Poruka napisana u 00:09 ---------- Prethodna poruka je at 00:04 ----------

Izgleda da je stvarna i jedina tvoja uloga ovdje da budeš internetski trol.
 
Pitaj mog komšiju, pokojnog Miću Basa koji je spalio glasne žice od alkohola, posle operacije imao rupu na grlu koju je morao da začepi prstom kad priča i povrh toga nastavio da pije i umrao u 45oj godini :)

Iskreno, on je pio po dva litra svaki dan....

A ako te zanima koliko si ti sebi štete uradio, uradi ultrazvuk abdomena sa naglaskom na jetru, to pokriva socijalno, traži uput od lekara opšte prakse, imaš pravo na to jednom u godinu dve dana bez razloga, samo na tvoju želju.

A ja sam skoro radio rentgen pluća iz nekih razloga i jasno se vidi dim od cigara, ne može niko da me ubedi da to nije štetno...bukvalno kao da si u dno slike stavio cigaru upaljenu i njen dim se penje i prekriva je.
 
Nemoj da se nađeš uvređen joekiki, nisam tako mislio. Samo sam ti naveo primer...i dao iskren savet.
 
Aaaa tako :) Svako je štetno na svoj način, e sad u kolikoj meri to naravno ne znam...možda je pola litre rakije i štetnije, što ne znači da treba prskati bez zaštite a ne piti rakiju :D
 
Vidim da ste se zahuktali sa temom vezanom za prsknje, pa rekoh da pitam sta vam je sledece u planu od preparata za prskanje da koristite, konkretno za sljivu? Sto se tice rasprave o stetnosti, ne vidim ni jedan razlog zasto se svako ne bi zastitio najvise sto moze, a u vezi rakije valjda je caka u umerenosti, jedino sto treba sebi odrediti koliko je to umereno :))
 
Sto se tice Sljive cakaju se "beli baloni" i prska se potiv monilije.
od preparata licno koristim Chorus 75 WG, moze i Kubik ili Galafungin ili nesto trece.
Danas prskana jabuka kombinacija:Ditan,chorus,karatan i decis.
 
I kod nas jutros sneg. oko 5-6cm.
srecom izgreja sunce malopre i otopi se.
kajsije,tresnje neke sorte breskvi su u cvetu.
ujutru najavljaju mraz!
 
Nazad
Vrh