Chat u voćarstvu

E pa upravo mraz i ovdje najavljuju, što nije nikako dobro.
 
Jutros -5 sa srećom.
Trešnje, rane nastradale a za ostalo ćemo vidjeti.

Tako ti je to u fabrikama na otvorenom.Sve je kao lutrija.

Čovjek uradi sve ono što treba,uloži sredstva,nada se... i na kraju sve padne u vodu.

Ne kažu džaba stari ljudi da se sa svma bitke mogu voditi ,ali sa Svevišnjim se ne može ratovati.
 
Kod nas je proslu noc bio jaci mraz i stradale neke kajsije ,kako kazu stari ljudi godina tebe prevari, a ti nju tesko.
 
Da li neko ima neku ideju za zadimljavanje kao vid borbe protiv mraza?
Da li neko primjenjuje neku posebnu metodu?
Po svim prognozama kod nas će biti kritične barem još 2-3 noći, mada ko zna kakve je i ovo posljedice ostavilo, dobio sam informaciju da je stradalo barem 10 % pupoljaka na višnji, a za dalje vidicemo.
 
Jedino da se pali vatra pa pokrije piljevinom u blizini stabala ali koliko treba tu piljevine i vatre i treba pogoditi prave noci za tu vrstu odbrane pratiti vreme i prognozu .Ako je temperatura u plusu bice postedjenje a ako udje u minus u ranim jutarnjim satima unisti pupoljke cvetove i plod . Meni je prosle godine stradala dva oraha velika gde je bilo po 6-7 dzakova ocemunjanih orasa kad je rod uspesan ,a ubrao sam samo jednu kofu i to oni pupoljci sto su zakasnili u vegetaciji dali taj rod :kisa:
 
Viljamovka na današnji dan.
Лепо! Јеси ли радио фолијалну прихрану или чекаш да прецвета?
Узгред, могу ли страни држављани тамо куповати пољопривредно земљиште или је забрањено као код нас?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nekupujem zemlju pa neznam, često se mjenjaju zakoni i najavljuju promjene, a ja ih nepratim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Malo off topic, meni niklo seme pomorandže što sam ubacio u saksiju kraj cveća, baš ću da vidim šta će da bude sa time :D
 
@ ubovicratko

Aj uslikaj te male kruske sto su nikle da vidim kako izgleda ,ja sejao jabuke i kruske a ne vidim razliku u biljcicama sto su nikle :D

@ oktopod

Nece da bude nista , ima da raste al nece da radja jel treba da se kalemi :D
 
a taman sam se ponadao da sam izmislio vodu :D gde da nađem pupoljke il grančicu... :)
 
Oktopod, Na primorje, ili da neko donese ili posalje ...

---------- Poruka napisana u 00:07 ---------- Prethodna poruka je at 00:04 ----------

nice seme divlje kruske ko ludo :)
bice podlogi za kalemljenje
Jesi li stratifikovao seme od Kruske ili si ga samo sejao suvo onako izvadjeno , Da li je ta kruskka divlja takozvana : Crna (TAKISA) Sta mislis da li ce moci te kruske u Avgustu da se kaleme na spavajuci pup.
 
ociscene prosle godine stavljene u pesak u novembru evo tek pre nedelju dana nicu
dogodine kalemljenje, nece stici ove godine to mi je jasno - plod sam nakupio u sumi, znam kako izgleda divlja al ne znam nazive te latinske, uglavnom plod je velicine ko orah otprilike

@misoo83
klijanci imaju prvi par listova sto je kod svih isto, kad poteraju drugi par slikacu, a dotada moram naci vremena da ih ispikiram
 
[h=1]Pesticidi utiču na ponašanje pčela[/h]Najnovija istraživanja pokazala su da neki pesticidi škode
pčelama i bumbarima. Dve studije, francuska i britanska, čiji
su rezultati objavljeni krajem marta, pokazale su da se ti insekti zbog pesticida otežano orijentišu.
Posebnu pažnju izazvala je francuska studija koja je utvrdila da jedna vrsta pesticida koja je u širokoj upotrebi od 90-tih godina prošlog veka, škodi pčelama. Reč je o tiametoksamu, aktivnoj supstanci u insekticidu Cruiser OSR švajcarske grupe Syngenta. Francusko Ministarstvo poljoprivrede je zatražilo mišljenje nadležnih vlasti o rezultatima istraživanja, na osnovu koga će odlučiti da li će povući sa tržišta Cruiser OSR.

Preuzeto sa: http://poljoprivreda.info/?oid=15&id=1064
 
275d1303633469-hristos-voskrese-vaskrs.jpg
 
Nazad
Vrh