Chat u voćarstvu

Зна ли неко каква је улога подрезивача жила у воћарству и како то функционише?
 
Smanjuje se porast (bujnost) kod mladih zasada

---------- Poruka napisana u 12:14 ---------- Prethodna poruka je at 12:12 ----------

Зна ли неко каква је улога подрезивача жила у воћарству и како то функционише?

smanjuje se bujnost (porast) kod mladih zasada.

Ne radi se kod svih vocnih vrsta
 
smanjuje se bujnost (porast) kod mladih zasada. Ne radi se kod svih vocnih vrsta
То са бујношћу сам видео пре "х" година код бонсаи дрвећа. Лепо Јапанац извади дрвце из саксије и маказама ошиша корен са леве стране да би смањио бујност на десној страни.
Него како то функционише у засаду? Вероватно може код сорти које имају плитак корен али у том случају постоји опасност да ветар на расквашеном терену обори воћку :sta:
 
ja sam ukucao na google i izbacio mi slike od firme koja ih proizvodi, tamo se vidi zasad čini mi se jabuke, i bukvalno nož pod skoro ali ne 90 stepeni koji uroni u zemlju i tako se vozi duž linije zasada na određenoj udaljenosti od voćaka
 
Druze pa meni je vocnjak u Azanji,a imam roda i u kusadku i u grccu,i u dobrom dolu i vlaskom dolu
 
Juče oblast Ritopeka i Vinče, a bogami koliko sam video i dobar deo grada, znam za Zemun npr, potrefio grad i jaka kiša i jak vetar.

Krenulo je grmljavinom, začulo se par pucnja protivgradnih raketa, ali kao i obično kasno, onda je krenula kiša 100 litara u sekundu fazon, pa krenulo da duva saviše se voćke, pa onda grad, doduše sitan ali uporan, nekih 3-4 minuta, pa posle 20 minuta opet isto tako...

Jel vas mimoišlo? :)
 
Nazad
Vrh