Chat u svinjarstvu

Pisao sam već da rešenje treba tražiti a ne samo kukati.Koliko je nas zbog ove situacije zvalo ministarastvo?Ja sam zvao,nisam ništa postigao,verovatno su rekli neka budala nešto tupi.A da svaki dan svi okrenemo po jednom telefon i da im se usija od poziva?Ovaj forum je dobar i ovde treba početi sa organizacijom nekog vida organizovanja udruženja.
 
Teško da ljudi mogu da se uzdrže od politike kad sve kreće od politike ,EU je morala da očisti svoje hladnjače od viškova pošto su izgubili veliko tržište Rusije, pa kome će da uvale negoo nesretnim zemljama Balkana (BiH,Srbija ,Makedonija...), a naši političari da bi to što lakše išlo ukinuli carine, narod jede smeće iz EU, a stočari neznaju šta će sa svojom robom koja je 100% kvalitetnija od uvoznog smeća, treba kao u Francuskoj cisterne sa gov...ma pravo pred vladu pa nek vide kako je kad smrdiš 5 meseci i nakraju si u minusu.UDRUŽENJE štopre napraviti.
 
Danas su ponovo napali jednog sto kilasa jedva sam ga spasio, poceli od glave i ujedali ko vukovi dogod daje znakove zivota, posle ga ostave ako padne. od pre neki dan sam promenio premix neki sklj. smanjio sojinu pogacu, povezao lance, pobacao po oboru flakone od kisele vode,provetravam preko dana i opet isto.Ja vec dugo godina tovim oko 100kom godisnje , i unazad dve godine imam ovo sr...e. vise nisam pametan, a bit cu cim prestanem da tovim.Zadnja cena je bila 120rsd sada bih dao odma, samo da tovare, da se oslobodim ovih kerova.
 
Znajuci kakav je nas narod od nekog ozbiljnijeg udruzenja tesko da moze da bude nesto. Lako se nas covek proda sa sitne pare. Na zalost. Evo jednog primera: U zadnjih par dana pitam tri coveka posto su prodali svinje, a tovarili su ih u zadnje dve nedelje I dobijam tri razlicite cene 0d 130 do 150 din. Svi su istom kupcu prodali. I svima je platio 120. :svinja:
 
U pravu si...
Pitam neki dan komšiju koji ima da proda 6 tovljenika da mi proda jednoga kojeg ON izabere, platiću mu koliko mu plaća klanica +10 (a možda i 15) dinara na tu cenu po kg...
Kaže, ne može mu se, neće da ih razdvaja...Od mene pare dobija ODMAH, a na klanici za 30 dana (i duže, zavisi koliko bude nasrtljiv i dosadan u naplati)...I opet ne da...
Pa jbt. koj ih moj razdvajaš, pa nisu valjda zalepljeni jedno za drugo...
Jednostavno rečeno, neće da mi proda iz čistog inata, drugog objašnjenja nema, daće i za manje pare klanici ali meni jok, nek propadne, ali će povući i mene za sobom.
Pa nisam ja kriv što je cena takva kakva je, svakako sam imao nameru da kupim i kada je cena bila 150, nisam naišao na robu kakvu hoću (i imam para za samo toliko) ovi mu daju 120 i daće im, a ova moja hiljadarka+još koji dinar preko, mu, izgleda, ne trebaju...
 
Znajuci kakav je nas narod od nekog ozbiljnijeg udruzenja tesko da moze da bude nesto. Lako se nas covek proda sa sitne pare. Na zalost. Evo jednog primera: U zadnjih par dana pitam tri coveka posto su prodali svinje, a tovarili su ih u zadnje dve nedelje I dobijam tri razlicite cene 0d 130 do 150 din. Svi su istom kupcu prodali. I svima je platio 120. :svinja:
Kakvo udruženje,nema od toga ništa u to sam se uverio 100% u zadnjih 10 dana,svi se nešto plaše,kao da su ukrali svinje a ne pošteno ih s mukom uhranili
Jedino udruženje kojem ću pristupiti je AK 47 i pohod u beograd
 
Mene zanima sta je sa asocijacijama i udruzenjima koja vec postoje. Pa ja bih onog lika iz asocijacije vezao za auto i vukao ga vezanog do beograda !

Danas su ponovo napali jednog sto kilasa jedva sam ga spasio, poceli od glave i ujedali ko vukovi dogod daje znakove zivota, posle ga ostave ako padne. od pre neki dan sam promenio premix neki sklj. smanjio sojinu pogacu, povezao lance, pobacao po oboru flakone od kisele vode,provetravam preko dana i opet isto.Ja vec dugo godina tovim oko 100kom godisnje , i unazad dve godine imam ovo sr...e. vise nisam pametan, a bit cu cim prestanem da tovim.Zadnja cena je bila 120rsd sada bih dao odma, samo da tovare, da se oslobodim ovih kerova.

Druze jesi probao sanocid ???
 
Voleo bih da se oformi jako udruzenje koje ce zastititi proizvodjace ne samo svinjare, vec sve ljude koji se sa velikom mukom bore za koru hleba. Moguce da ja gresim, ali ja to ne vidim u nekom doglednom vremenu.
 
10491978_10152563817900976_4817797520817818790_n.jpg


Ja da idem da njacem pred opstinu necu,a za nesto ozbiljnije nemamo kvorum.Prosli put nas prvo opljackale klanice,pa nakon ustanka nas opljackali iz udruzenja,i sad neko treba da veruje u to udruzenje.Treba ja sad da verujem da ce neko udariti na zandare i ministre,a dvojici trojici kurtona iz sela niko nista nije ni smeo ni hteo ,a izvarali ljude tad vise od svih ostalih.
 
Koji je tvoj predlog onda ? Da sedimo i cekamo da cena dodje na 50din. Sto ce se i desiti ako ovako nastave i kad onaj svaba otvori svoju farmu. Ja osim protesta ispred vlade ne vidim nista drugo. Moj cale je na mostu dobio batine i rekao nikad vise u zivotu necu ici. Ali to nije resenje sedeti i cutati i trpeti. A jasno je ko bude na vrhu tih "protesta" ili ce se ovajditi od toga, ili ce ga zgnjeciti.
 
Danas su ponovo napali jednog sto kilasa jedva sam ga spasio, poceli od glave i ujedali ko vukovi dogod daje znakove zivota, posle ga ostave ako padne. od pre neki dan sam promenio premix neki sklj. smanjio sojinu pogacu, povezao lance, pobacao po oboru flakone od kisele vode,provetravam preko dana i opet isto.Ja vec dugo godina tovim oko 100kom godisnje , i unazad dve godine imam ovo sr...e. vise nisam pametan, a bit cu cim prestanem da tovim.Zadnja cena je bila 120rsd sada bih dao odma, samo da tovare, da se oslobodim ovih kerova.
Vezes jedan po jedan sa sajlom,stavis letvu u usta i odseces prednje donje zube posle nemaju cime da ujedaju.I ja sam tako uradio.
 
Danas su ponovo napali jednog sto kilasa jedva sam ga spasio, poceli od glave i ujedali ko vukovi dogod daje znakove zivota, posle ga ostave ako padne. od pre neki dan sam promenio premix neki sklj. smanjio sojinu pogacu, povezao lance, pobacao po oboru flakone od kisele vode,provetravam preko dana i opet isto.Ja vec dugo godina tovim oko 100kom godisnje , i unazad dve godine imam ovo sr...e. vise nisam pametan, a bit cu cim prestanem da tovim.Zadnja cena je bila 120rsd sada bih dao odma, samo da tovare, da se oslobodim ovih kerova.

Hrana je problem, menjaj kukuruz odmah, ima toksina!!!
Stavi duplu dozu minazela ili traži od veterinara prašak što vezuje skoro sve toksine (minazel vezuje samo dva).

- - - - - - - - - -

Hajde da se skupe najveći poljoprivrednici tovljači u Mačvi, Sremu, na jedno mesto pa da se dogovorimo.
 
Danas bi trebalo i naš vajni premijer da dođe u Sremsku Mitrovicu pa bi bilo dobro pitati ga šta misli on o ceni svinja.
Naravno dolazi zbog potpisivanja ugovora sa Mitrosom.
Mislim da je jedino rešenje da se skupe tovljači i da se zakaže poseta Vučiću ili da se traži da pošalje svog predstavnika da nam on objasni politiku oko cene i uvoza svinja.
 
Hrana je problem, menjaj kukuruz odmah, ima toksina!!!
Stavi duplu dozu minazela ili traži od veterinara prašak što vezuje skoro sve toksine (minazel vezuje samo dva).

- - - - - - - - - -

Hajde da se skupe najveći poljoprivrednici tovljači u Mačvi, Sremu, na jedno mesto pa da se dogovorimo.
Jel mozes navesti koja su ta dva toksina sto vezuje minazel?
 
Ljudi,bez neke organizacije neće biti ništa,treba skupiti kritičnu masu koja može naterati nadležne da nas ozbiljno shvate.Znam da je teško to postići ali ako se ne počne neće se ni postići.Imamo sigurno pametnih i poštenih ljudi pravih domaćina koji mogu naterati nadležne da saslušaju probleme.Samo treba pokrenuti proces.Ako je premijer dolazio u Mitrovicu to je bila dobra prilika za okupljanje.U svakom slučaju ja sam za to da se okupljaju oni koji žele da se pokrene sa mrtve tačke.
 
RTV SABAC
Apel Vladi Srbije za spas stočarstva


Udruženje proizvođača svinja i Direkcija za poljoprivredu grada Šapca, uputiće apel Vladi Srbije i resornom ministarstvu, da što hitnije pronađu rešenje za otkup viška od 50.000 tovljenika sa ovog područja. Istovremeno, traže od ministarstva da reaguje na ponižavajuće nisku otkupnu cenu od 100 dinara za kilogram i zabrani uvoz svinjskog mesa sumnjivog kvaliteta.
Proizvođač tovljenih svinja i odbornik u Skupštini grada Šapca Dragan Stanković smatra da je najveću grešku Ministarstvo poljoprivrede učinilo dozvolom za uvoz svinjskog mesa treće klase i time domaće proizvođače dovelo na rub propasti. On ističe da je trenutno u Mačvi i Pocerini u ponudi više od 50.000 tovljenika visokog kvaliteta koje niko neće da otkupi.
Kritike na račun Vlade i resornog ministarstva uputio je i predsednik Udruženja proizvođača svinja i veliki proizvođač stoke Goran Mostić.
Osim što godišnje proizvede i proda više od 500 tovljenika,Dragan Reljić posreduje u otkupu između proizvođača i klaničara.Slaže se da su proizvođači tovljenika u teškoj situaciji i borbi za preživljavanje.
U saradnji sa Udruženjem proizvođača svinja,šabačka Direkcija za poljoprivredu,uputiće apel Ministarstvu poljoprivrede da što hitnije pronađe rešenje o otkupu, većoj ceni i zaštiti domaćih proizvođača tovljenih svinja.
Prema računici članova Udruženja proizvođača svinja, otkupna cena od 167,5 dinara po kilogramu žive mere bi bila na ivici rentabilnosti, a trenutna cena koja se kreće između 100 i 110 dinara predstavlja propast za stočare.

Bilo bi dobro da ovo prosledite svim novinarima i tv kucama , na email adrese ...
 
Danas bi trebalo i naš vajni premijer da dođe u Sremsku Mitrovicu pa bi bilo dobro pitati ga šta misli on o ceni svinja.
Naravno dolazi zbog potpisivanja ugovora sa Mitrosom.
Mislim da je jedino rešenje da se skupe tovljači i da se zakaže poseta Vučiću ili da se traži da pošalje svog predstavnika da nam on objasni politiku oko cene i uvoza svinja.
Misliš da to njega zanima...
da on misli o nama nebi dovodio onog švabu i sl.,ne bi bio dozvoljen uvoz svakakvog đubreta....sve on to zna
 
Sve oni znaju,ali je ovo danas bila dobra prilika da se skupimo,kako neko nije ranije rekao da ce dolaziti,inace ja sam pozvan u delegaciju od 10 ljudi u posetu ministarstvu trgovine,treba da nam jave kada nas mogu primiti.
 
Nazad
Vrh