Chat u svinjarstvu

Sta reci,a ne zaplakati:sta:.::samo bes::::samo bes::::samo bes::

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/samo-investicije-spasavaju-svinjarstvo_558481.html

Farmer u Doroslovu Robert Holo očekuje da će dolazak velikog proizvođača, poput Klemensa Tenisa, doprineti boljem kvalitetu svinjskog mesa. "Dolazak velikog giganta, za nas bi bio dobar. Došlo je vreme da ako hoćemo da proizvedemo nešto kvalitetnije, treba da se okrenemo boljem", kaže Holo.
Naši sagovornici zaključuju da su izvoz, veća proizvodnja tovljenika, ali i bolji kvalitet mesa i mesnih prerađevina, mogući samo ako se pokrenu giganti koji su već svojim proizvodima od mesa osvojili ceo svet.

Pre nekog vremena sam gledao na RTV emisiju Dobar posao gde je bilo priče o ovom čoveku. Radilo se o proizvodnji peleta, biomase itd... ( Link) . Ne sećam se detalja, nije ni bitno sad, uglavnom lep utisak je ostavila priča na mene : čovek pokrenuo nešto u selu, uložio u proizvodnju, zaposlio i druge... I sad eto ova izjava. Od čoveka koji potiče iz sela i za koga sam mislio da zna kako se kreću stvari i gde sve ovo vodi.(sećam se priče kako je ustajao u 5 i radio sa ocem sa 7 godina). Ako nije nameravao ništa da kaže a pitali su ga onda je bolje da ćuti a ne da hvali ovaj ''progres''.
Znači sve je maska. Razočarenje.
2.gif

Zaključak je pare su pojele sve. Eto primera kako sa novcem dolazi i promena svesti. Svi veliki su okrenuti ka uvećanju svog bogastva i ništa ih drugo ne interesuje. Zato je glupa priča da će Tenis unaprediti svinjarstvo kod nas. I svi koji to hvale i duvaju u tu tikvu su na suprotnoj strani, ako mogu da kažem tako.
 
Čuo sam i drugu priču o tom tipu iz Doroslova.

Ja stvarno ne znam ništa više o njemu niti sam se interesovao. Kada sam pročitao ime Holo i Doslovo setio sam se te emisije i kako mi je bilo drago kada sam je gledao. Sećam se kako je pričao o svojoj deci i umalo nije zaplakao dok je pričao kako bi morao da ih budi kao što su njega budili rano.... Zato mi ova izjava dolazi kao veliko razočarenje. Priznajem, naivan sam. Verujem ljudima uprkos svemu.
 
Sta reci,a ne zaplakati:sta:.::samo bes::::samo bes::::samo bes::

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/novi-sad/samo-investicije-spasavaju-svinjarstvo_558481.html



Pre nekog vremena sam gledao na RTV emisiju Dobar posao gde je bilo priče o ovom čoveku. Radilo se o proizvodnji peleta, biomase itd... ( Link) . Ne sećam se detalja, nije ni bitno sad, uglavnom lep utisak je ostavila priča na mene : čovek pokrenuo nešto u selu, uložio u proizvodnju, zaposlio i druge... I sad eto ova izjava. Od čoveka koji potiče iz sela i za koga sam mislio da zna kako se kreću stvari i gde sve ovo vodi.(sećam se priče kako je ustajao u 5 i radio sa ocem sa 7 godina). Ako nije nameravao ništa da kaže a pitali su ga onda je bolje da ćuti a ne da hvali ovaj ''progres''.
Znači sve je maska. Razočarenje.
2.gif

Zaključak je pare su pojele sve. Eto primera kako sa novcem dolazi i promena svesti. Svi veliki su okrenuti ka uvećanju svog bogastva i ništa ih drugo ne interesuje. Zato je glupa priča da će Tenis unaprediti svinjarstvo kod nas. I svi koji to hvale i duvaju u tu tikvu su na suprotnoj strani, ako mogu da kažem tako.
jedan posve divan čovek :haha:
 
[h=1]Apel odgajivača svinja u Šapcu zbog niske cene tovljenika[/h]Predstavnici udruženja odgajivača svinja i lokalne samouprave u Šapcu održali su danas sastanak zbog neprimereno niske cene otkupa tovljenika i dogovorili se da upute apel nadležnom ministarstvu da se putem Republičkih robnih rezervi interventno otkupi deo tovljenika po subvencionisanim cenama.
Sastanak je održan u Direkciji za poljoprivredu grada Šapca, saopštila je Gradska uprava.

"Republički organi moraju hitno reagovati putem robnih rezervi i obezbediti odgajivačima prihvatljivu cenu. To je oko 160 dinara po kilogramu, a trenutno je tržišna cena 115 dinara", rekao je direktor Direkcije za poljoprivredu grada Vladimir Špegar.




Prema njegovim rečima, proizvođači su dovedeni u neprimerenu i neizdrživu situaciju, a čak nekoliko hiljada svinja nema ko da otkupi ni po tako niskoj ceni. On je dodao da su kao lokalna samouprava, učinili što je u njihovoj moći da poljoprivrednicima pomognu.


"Budžet namenjen poljoprivredi je povećan dva puta u odnosu na 2014, opredelili smo 15 miliona dinara za poboljšanje genetskog sastava svinja, povećali smo sredstva namenjena udruženjima poljoprivrednika", podsetio je Špegar.


Član Inicijative "Selo-grad" i uzgajivač svinja Dragan Stanković podsetio je da su pred novogodišnje praznike klaničari uvezli 20.000 tovljenika.


"Taj uvoz je bio kap u moru koja je dodatno uzburkala tržište. Dozvoljen je i uvoz treće kategorije mesa. Cela situacija sa otkupom tovljenika odraziće se i na prolećnu setvu i smatramo da je interventni otkup države jedino rešenje. Taj otkup robnih rezervi mogao bi, baš u kontekstu prolećne setve, biti i u naturalnoj razmeni. Nama, poljoprivrednicima, i to bi odgovaralo", naglasio je Stanković.


Predsednik šabačkog Udruženja odgajivača svinja Goran Mostić naglasio je da je situacija gora nego 2007. godine kada su odgajivači zbog niskih otkupnih cena blokirali most preko reke Save.


"Ko ima novac, svinje može za gotov novac da kupi i po sto dinara za kilogram. Kada smo pre osam godina protestovali, cena je bila jedan evro po kilogramu, a pogledajte sada i koliko je evro, koliko je skočila cena goriva, hrane za svinje", istakao je on.


Činjenica je, dodao je Mostić, da nam je država omogućila i kredite, a grad ih subvencionisao, ali kako sada da te kredite vraćamo.


"Umesto da nam omoguće da proizvodimo i od svog rada živimo, država je dozvolila uvoz tovljenika sumnjivog kvaliteta", rekao je Mostić i dodao da subvencije za proizvodnju svinja još nisu isplaćene

BLIC
 
I ti bi sa njim i takvima da ides na proteste i da menjas nesto.Zahvalan je, Trlic mu ipak uzeo nesto svinja po 145,ove sto su ostale verovatno po 120,i sto mu drzi nos iznad osoke da moze da dise,a ako otvori usta udavice se .Sto ne dodjose ovi sa TV-a kod mene,vec pazljivo izaberu ko je u najvecim govnima i ko ne sme nista da zucne.

Ili odu kod Kuke koji je takodje miroljubiv :osmeh:
 
Nisam čitao temu od početka, ali dodaću sledeću informaciju iz našeg trgovačkog lanca DIS-a, a verovatno već svi to znate.
Zbog sankcija prema Rusiji, pojavila se velika količina mesa u zapadnoj i severnoj Evropi, kome je prošao rok od 6 meseci koliko tamo sme da stoji zaledjeno. Naši uvoznici to uvoze kao trećerazredno meso za preradu u hranu za kućne ljubimce, a i naš zakonski rok je 12 meseci zaleđeno.
Ovde su računice jasne...
Jasno je da se uvoz ne može zabraniti, ali ako neko ozbiljno želi da zaštiti srpskog stočara, kao što se to propagira i laže, onda neka uskladi norme kvaliteta i čuvanja mesa kao u EU. U suprotnom pretvoriće nas u kontejner istih.
 
Upravo sam to i predlagao,al se bojim da nekima koji se pitaju to nece odgovarati.::novac:: vrti gde burgija nece.:osmeh:
 
Nisam čitao temu od početka, ali dodaću sledeću informaciju iz našeg trgovačkog lanca DIS-a, a verovatno već svi to znate.
Zbog sankcija prema Rusiji, pojavila se velika količina mesa u zapadnoj i severnoj Evropi, kome je prošao rok od 6 meseci koliko tamo sme da stoji zaledjeno. Naši uvoznici to uvoze kao trećerazredno meso za preradu u hranu za kućne ljubimce, a i naš zakonski rok je 12 meseci zaleđeno.
Ovde su računice jasne...
Jasno je da se uvoz ne može zabraniti, ali ako neko ozbiljno želi da zaštiti srpskog stočara, kao što se to propagira i laže, onda neka uskladi norme kvaliteta i čuvanja mesa kao u EU. U suprotnom pretvoriće nas u kontejner istih.

A bilo je u redu da se promeni dozvoljeni sadržaj mikrotoksina u mleku, kad je to odgovaralo domaćim stočarima? Niste se bunili kad je kukuruz jesenas bio džabe? Ne razumem, šta je problem što se uvozi meso koje je u skladu sa našim propisima?
 
A bilo je u redu da se promeni dozvoljeni sadržaj mikrotoksina u mleku, kad je to odgovaralo domaćim stočarima? Niste se bunili kad je kukuruz jesenas bio džabe? Ne razumem, šta je problem što se uvozi meso koje je u skladu sa našim propisima?

Eto,sta sam ja vama rekao,kako mi da se dogovorima sa ovakvima kad on sebi dobro ne misli,pa kako te nije sramota,nekad se kukuruz nece izvoziti pa kome mislis da ga prodas,uvoze meso koje je za otpad a nasa deca ga jedu kroz kojekakve preradjevine. Bolje nemoj nista pisati ako ne znas sta da napises i ne izazivaj gnev nas koji imamo svinje. I nisu mikrotoksini nego mikotoksini,sto si ne pismen i opprostio bih ti al sto si bezobrazan...ne mogu...
 
Nazad
Vrh