Chat u svinjarstvu

Pitanje za iskusne tovljace. Svake godine kupim prasiceza tov za narednu godinu i koljem ih kao godisnjake. Ove godine zbog manjka hrane jos prasice nisam kupio pa sam planirao da uzmem od drugara kojem treba krmaca da se oprasi polovinom aprila. Mene sad zanima kojom tehnikom ishrane ja to mogu najbolje da uhranim i koliko bi te svinje imale do decembra meseca.
Kreni ih koncetratom ili gotovom hranom do nekih 60 70 kg pa posle toga mozes kako hoces od pomija kuvanog krompira mlevenih cistih zitarica kopriva bundeva ,bitan je start da ti tu ne zakrzljaju a kad ih izvuces bar da predju 60 kg onda mozes jer prase ima jako mali zeludac ne moze da pojede puno samim tim hrana mora biti kvalitetna
 
Узимам концентрат за супрасне крмаче пред истек рока на папиру има 13.5 % протеина. То дајем од 30-35 кг тежине. Иде већ трећа тура тако.
 
Kod mene su prasad od aprila 10 kila do 20. decembra kad sam klao bili jedan 196 kila i dva 180 kila. Al hrana je bila u fulu starter i grover do 40 kila onda hrana oko 15% proteina do 120 kila, posle toga do klanja samo kukuruz 65%, 20% tritikal i 15% sojin griz sa soli 0.7% bez premiksa.
 
Ja na pocetku dok su mali, do 35 kila im dajem obrocno, oko 4~5% telesne tezine dnevno hrane raspodeljeno u dva obroka (tri obroka kada su bas mali 10~15 kila). To da ih zastitim od prejedanja jer desi se najhalapljivija prasad da dobiju edemsku bolest od prezderavanja. Posle kad se malo razviju preko 35 kila trebalo bi po volji ishrana, znaci da imaju stalno. Ali vazno da se ne pokvari hrana na dnu valova ili hranilice, povremeno (jednom sedmicno) pustiti da sve prvo pojedu ociste, "olizu" hranilicu pa onda ponovo hranu im dati.
 
Данас отишао један 175 кг тежак 24.05 опрашен . Изненађујуће није био масан. Највише храњен са концетратом за супрасне крмаче.
 
Јеси видео некад товљенике који се хране са течном исхраном? Некад се деси да смање супер а повећају кукурузну силажу и убаце још јечам. Генетика иста а кад се закољу имају већи % масти. На око изгледају као нацртани.
 
Video sam samo da lepo izgledaju.
Začudio sam se pre 2 godine,kod drugara,kupio prasice sa odličnom genetikom.
Do 50 kg. jeli standardno,posle toga jeli ostatke iz kafane(krompir,makarone,masnoća i razne ostatke) do klanja,oko 170 kg.
Imali manje masnoće od mojih svinja,sa pristojnom genetikom,koji su jeli kvalitetnu hranu.Soja,premiks,ječam i tritilkale...samo što im nisam davao čia semenke,kurkume i brusnica da zaslade. :osmeh:
Tako da,ako je ista genetika,sigurno će se sa kvalitetnijom hranom,dobiti bolji rezultat,a sa slabijom genetikom,hrana to ne može da popravi.
 
Sve svinje istu hranu jedu kod mene al prasad od razlicitih ljudi kupujem i kazu mi mesari nekad bude vrhunsko nikad bolje a nekad su masni kao nikad ::000::
 
Само кажем да не треба полагати све наде у генетику и мислити и мислити то је то ови има да буду топ. Зависи од раса чија се генетика меша. Неке имају предиспозицију да буду масније а неке не. Ретко се то узима у обзир и онда може доћи до недоумица.
Кад се пре водила дискусија о прирасту и атомским свињама мене је више интересовала конверзија хране и таблица хране.
Изненадили би се колико ти мишићави изгубе течности кад се закољу у полутке.
 
900 милилитара семена је један нераст дао. Скоро па не морам да разређујем.
bfcc71993311695c815d4e27b0fc9bea.jpg
 
Nazad
Vrh