Chat u svinjarstvu

Sirće se stavlja zbog drugih stvari a ako je to u pitanju onaj sa splačinama neka im da kvalitetnu hranu
 
Jest , splacinar , kako kazes , al hrani istim vec tri ,cetiri godine i nije bilo prije problema . I ja to nekad nebi radio cime oni hrane , al oni kazu nisu ludi da daju kukuruz i soju sad na ove cijene . Neznam sta bi im i rekao . Nego mislis sigurno da je do hrane ?
 
Pitao sam vec jednom u nekoj temi , za prijatelja , al evo danas me opet pitao , ima problem . Svinje tovljenici u jednom boksu napadnu jednog i dok ga ne ubiju . Drugi dan napadnu neko drugog i tako . Neko mi je rekao , Barbula mislim da stavlja sirce uvodu . Jel znaci to i koliko ide , ili ima li neko drugi iskustvo .
Ima i kod mene takvih slucajeva, da li zbog koncentrata, nekog nedostatka vitamina ili minerala. Postoji dodatak hrani Kanistop tacnu dozu ne znam, ali pise u uputstvu. Kad se to desi ja bacam i plasticne flase da se zanimaju, a Kanistop obavezno.Ne hrani valda samo pomijama? Taj onda i nije za nikakakv savet. Ako tovi naveliko i prodaje, tesko onom ko kupi njegove svinje. Stvarno kad ne daje ni kukuruz cim ih hrani?
 
Jest , splacinar , kako kazes , al hrani istim vec tri ,cetiri godine i nije bilo prije problema . I ja to nekad nebi radio cime oni hrane , al oni kazu nisu ludi da daju kukuruz i soju sad na ove cijene . Neznam sta bi im i rekao . Nego mislis sigurno da je do hrane ?
Nešto im fali, kad su svinje site i debele neće se daviti ili ih ima dosta u boksu i velika im je gužva
 
Mesom uglavnom . Otpad iz klaonice pilica je glavnina . Ovde ima dosta klaonica . Iznutrice , noge , glave , onda uzimaju otpad iz cipsare , cips,smoki , sta ja znam , onda iz inkubatora jaja koja odbacuju prvih par dana iz inkubatora , klasiraju sta ja znam , itd . Vrh je krompir van klase . Ima ih vise ovde koji tako rade . Mada ima i onih izmedju , kum koj npr , gleda da trosi sto manje kukuruza , pa i soje , uzima isto daj cips i flips kad ima . Krompir ali kuva , pa doda soju i kukuruz u to , nekad isto ta jaja ali skuha u nekom velikom kazanu , jer ta jaja nisu kvarna ,itd al nekad i klasicna hrana . On radi manje 50ak tovljenika godisnje a ovi drugi rade par stotina kom.
 
Svinje su strašno inteligentna stvorenja....
Ja imao krmaču koja je naučila da lovi kokoške !!!!
Čeka ih na valovu i hvata u letu kad pokušaju da pobegnu van svinjca....
To sam rešio nadogradnjom ograde i skraćivanjem krila živini....
Sad imam krmka koji ume da "človi" na dve zadnje noge i gledi šta se dešava u dvorištu !!!!!!!
@BARBULA je u pravu, osetili krv, jedan "dominantni" krmak (verovatno mužjak), izabere najslabijeg i krene da ga maltretira, usput mu nanese par povreda, ostali osete krv, i tu je "maltretirani" osuđen na smrt....
 
Probo sam cips , nije los . Ha ha . Znas o cemu se radi , i ja sam se pitao . Bude cipsa puna dzambo vreca . Ima tu blizu cipsara , mislim da je Marbo , i sad imaju razne ukuse cipsa , slani,paprika , rostilj, luk,..sta ja znam . I kad pice masina stanca przi sta ja znam i sad kad mijenjaju ukus treba jedna kolicina da se odbaci jer ima pomijesan ukus dok se iscisti . Inace meso tu nebi trebalo da je problematicno ako se dodaje u hranu krompir kuvani , cips i ponekad kuvana jaja . Sta ima veze ?
 
Типован 1/1. Опет су у селу почеле крађе. Од ракије алата до меса. Неко из села типује у то смо сигурни.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Taj što hrani sa otpacima iz klanica je za zatvor. Jeste svinja svaštojed, čips još nekako ali ovo nikako.
Da li bi iko kupio od njega kada bi rekao sa čime svinje hrani?
A verovatno jeste prenatrpano, pa reaguju stresno plus što su svinje krvoločne bez obzira čime se hrane.
 
Ако је храњен квалитетном храном за товљенике то је онда нека средина. Требао би имати око 3-4 кг масти на 100 кг тежине Али опет добар рандман. Преко 60 % меса.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ako je dimio zadnje butove, plecke, svu slaninu, gronik onda j je puno masti. Znaci zavisi sta je ostavljeno za dimljenje, a sta za topljenje.
 
Nazad
Vrh