Chat u svinjarstvu

Ne znam da li postavljam pitanje u pravom delu foruma pa ne zamerite, trazio sam po forumu ali bez uspeha, interesuje me gde kupiti kljesta za usne markice za svinje, obelezavanje svinja tj. koja kljesta da nisu losa pa da ponovo kupujem jer vidim da ima raspon cena od 2000 do 7000 dinara
 
Тражи оваква, стварно су квалитетна. Могу вет. маркице, за тетовир бројеве свиња, коза и оваца. У дршки је резервна игла и кључ за замену.
7522300f2d46cf4ddbe96bf363ef54c7.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Danas izmeren jedan tovljenik 66ti dan tova ulaz 25kg prosek tezina danas : 103kg, nije jit najveci nit najmanji.
Imam ekstremce od 120+kg.
 
Sve pohvale nesto se ne secam kojom hranom hranis tovljenike , moze i pp hvala.
Sano forte, ima i do hrane ali genetika je🔝, najbolja genetika trenutno kod nas, medju prvih u Evropi je. Jest da je skupa roba ali vredi. Pre kad sam drzao otkup dnevni prirast su bili do 700gr maximalnih, a sad prosek na celoj turi 950-1000gr.
 
Poslednja izmena:
Nisi mozda shvatio pitanje . Pitao sam koja je razlika u konverziji zavisno od kvaliteta prasadi . Rekao si da je konverzija 2.6 do 2.7 pretpostavljam za top genetiku . Kolika je za ostale kod tebe bila ?
 
Nisi mozda shvatio pitanje . Pitao sam koja je razlika u konverziji zavisno od kvaliteta prasadi . Rekao si da je konverzija 2.6 do 2.7 pretpostavljam za top genetiku . Kolika je za ostale kod tebe bila ?
3.5-4kg.Ogromna razlika.
Jedan turnus svinja je trajao izmedju 4meseci i 5meseci, gledao sam snimke od ranijih godina ti losiji su imali kilazu na 120dana tova koliko ovi imaju na 60dana tova, razlika ogromna.
A vidim i ostale kolege koje tove, niko nema takve rezultate kao sto ima sa ovom genetikom mi.Prosle godine sam uzeo sa neke druge farme isto ulaz 25-26kg izasli na 120 dana sa prosekom 124kg.A ovi danci izasli od 88dana sa 130kg prosekom jedna tura i zadnja na 100dana sa 132kg prosekom.
 
Nazad
Vrh