Chat u svinjarstvu

Ako je razlika 1kg hrane za kg prirasta. Ako ta hrana kosta 35din/kg ispada da razlika u ceni praseta mora biti manja od 3500din da bi se to isplatilo. Dakle ako je deltino 11.000din "obicno" paralela je 7500din. Sada je obicno prase 180-200din/kg ima u selu odgajivaca koji rade sasvim korektno i verujem da bi imao i sa njihovom genetikom ne mozda 2.7 ali 3-3.3maks. Ovo su rezultati koje ostvaruje drugar na sopstvenim prasadima od sopstvenih krmaca.

Koliko Delta ceni kilu praseta i koji bude prosek na ulazu?
 
Ja tovim sopstvenu prasad i konverzija mi je između 2.8 i 3.2 zavisi od više činilaca. Ja računam početak tova sa 42 dana života, i do 115 kg žive mere prođe oko 120 dana.
 
Jedan turnus sam imao dnevni.prirast oko 1000 grama ali sam imao gubitke 5 komada sam morao da zakoljem puklo srce od jake hrane tako da sam odustao od takvog tova ,oko 900 grama dnevni prirast i nemam problema sto bi se reklo mogu na miru da zakazem klanje i pozovem drustvo sad od ove ture dva pijetrena kao puce 130 kg
 
Jedan tovljenik je pre kupovao 4 lepa praseta ,pa 3 , pa sad ne moze deltina ni 2, i pricamo o isplativosti i napretku.
 
Takodje tovim prasad od mojih krmaca,trenutno 25kom(krmaca),do 30kg starter,do 50grover,preko toga 16% proteina koncentrat,do 110-120kg,kad kramca ulazi u prasiliste naredni put,tovljenici od nje idu na klanje,indeks prasenja 2,2x godisnje,zalucuju se sa 28-35dana,veterinar ne ulazi na farmu,ima po koji skart,uginuca za sada nije bilo,prinudnih klanja par kom godisnje,najvise 4-5kom....

Nisu mali proizvodjaci bas toliko losi

Veci je problem za krupnije tovljace da nadju vecu kolicinu prasad od manjih kvalitetnih proizvodjaca,zato se verovatno cesce odlucuju da uzmu deltinu prasad jer im dodje sigurnije
 
Danas izmeren jedan od najtezih 68ti dan tova 126kg.
@Petar 90 sve si lepo rekao, problem je gde naci kolicinu a da valja.Jedina je ova farma odakle uzimam takva i skoro sigurna sa bolestima, naravno da se ubacuje preventive kroz hranu jer i temperature napoljy stalno variraju a svinje su jako osetljive.Ja mogu naci 100kom kvalitetnih a sta da radim sa ostalom kolicinom odkale uzeti a 100kom kvalitetnih mi ne odradi kapacitet, a jako puno znaci kad napunis sa jedne farme.
Da, deltw je imala cena prasadi od 11-12hiljada ali zato je sledeca tura ugovorena na 270+pdv pa ce mi srusiti prosek sa cenom na godisnjem nivou, ne gledam ja da na neku turu zaradim, nego da sto vise tura isteram godisnje.
 
Poslednja izmena:
Skoro sam pekao "prase" ~ 35kg. Na oko kao puce, butovi, nema dlake, samo meso i koza. Ma milina. Kada sam ga ispekao, meso bukvalno belo a ukus kao stirpor da jedes. Pitam bas ovog coveka, cime je hranjen, posto radi sa svinjama bikovima. Kaze sa Sano al ne zna tacno kojim. Ja skoro odvratnije meso nisam jeo...
 
Znaci tebe ne interesuje zarada nego da utovis sto vise tura

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Pa ne pravi se racunica na jednu turu, godisnje se racuna ili prosek na nekih 2 godine.
Ali uvek ima neke zarade nekad vise nekad manje, niko nije blesav da radi bez zarade.
 
Skoro sam pekao "prase" ~ 35kg. Na oko kao puce, butovi, nema dlake, samo meso i koza. Ma milina. Kada sam ga ispekao, meso bukvalno belo a ukus kao stirpor da jedes. Pitam bas ovog coveka, cime je hranjen, posto radi sa svinjama bikovima. Kaze sa Sano al ne zna tacno kojim. Ja skoro odvratnije meso nisam jeo...
Nije to od sana nego genetike.Ja uzeo sad od drugara ima 60krmaca hrani sve sa sanom..prase 25kg pekli ga za slavu nikad bolje prase nismo jeli ni ja a ni gosti.

I moj ujak hrani sa sanom, od jednog dzaka ima ceo tov a meso kad probas ne mozes da ga jedes. Drugi komsija hrani sa gebijem to je zlo kako je lose.Ako je do hrane zavisi koliko dozira i sta dozira, ali ovaj kolega iz krusice otkinuo je kako je dobar bio a ima i svoju klanicu pa svu robu tera kroz klanicu i sve sano program.
 
Skoro sam pekao "prase" ~ 35kg. Na oko kao puce, butovi, nema dlake, samo meso i koza. Ma milina. Kada sam ga ispekao, meso bukvalno belo a ukus kao stirpor da jedes. Pitam bas ovog coveka, cime je hranjen, posto radi sa svinjama bikovima. Kaze sa Sano al ne zna tacno kojim. Ja skoro odvratnije meso nisam jeo...
Možda mu se Sano zove komšija pa mu on pomaže kad ih hrani.
 
Skoro sam pekao "prase" ~ 35kg. Na oko kao puce, butovi, nema dlake, samo meso i koza. Ma milina. Kada sam ga ispekao, meso bukvalno belo a ukus kao stirpor da jedes. Pitam bas ovog coveka, cime je hranjen, posto radi sa svinjama bikovima. Kaze sa Sano al ne zna tacno kojim. Ja skoro odvratnije meso nisam jeo...
To od 35kg nije prase nego vec tovljenik...ko pece od 35kg..od 25 do 28-30max je idealno.Video sam i ja takve na nekim slavama da su kao stiropor.
 
Za nas je to "prase". Mnogo njih pece tako. Svejedno. A genetika. Pa druze ispekao sam kojekakvih balavandera.... Ako je genetika e onda do moga...
 
Za nas je to "prase". Mnogo njih pece tako. Svejedno. A genetika. Pa druze ispekao sam kojekakvih balavandera.... Ako je genetika e onda do moga...
Ne znam onda,ali ja sam probao sad prvi put kod coveka koji ima 60krmaca i sve sa sanom i bio predobar, iskren da budem ni moji koji su bili od mojih krmaca hranjeni sa sanom nisu bili takvi.Genetika je bila neka krs i lom:LOL:
 
Maxa , neodgovori ti barbuli, a nekako su mi tvoji postovi postali nerazumljiviji , a smatrao sam te profesionalcem i da se moze nauciti od tebe ekonomija tova svinja .Ili malo pojasni zadnjih par postova ili gubis titulu doktora . :ppozdrav:
 
Maxa , neodgovori ti barbuli, a nekako su mi tvoji postovi postali nerazumljiviji , a smatrao sam te profesionalcem i da se moze nauciti od tebe ekonomija tova svinja .Ili malo pojasni zadnjih par postova ili gubis titulu doktora . :ppozdrav:
Nisam ja nikakav profesionalac, nit doktor.Ucim se na svojim greskama🤣🤣🤣
 
Ljudi jel zna neko koja je cena neke mesaone od 200-250kg bez prekrupaca? Znaci samo mesaona i da ima levak za prihvat prekrupe i komponenata.
 
82 dan tova ulaz 25.6kg prosek, medju najtezima 145-150kg izmereni danas, najlaksi iz celog turnusa,(skart neki) 89kg.
 
Nazad
Vrh