Chat u svinjarstvu

Zašto bi bio jedan Nemac ili Francuz u prednosti nad našim građanima u smislu da jede sveže meso?! Ako već idemo ka EU, gospodo vladari uskladite sve propise, i direktno zaštite i građane i srpske stočare.
 
Shvatam njegovu muku ali da hvali nekog ko uvozi a ovde skoro da i ne kupuje je žalosno

Pljuvao je on Trlica al da njih ne bese sad bi dao svinje po 110 jer bi bile po 140 kg,sad ih hvali jer su ga cak i spasli. da se razumemo,nije nama kriv ni Trlic ni neoplanta,juhor i svi ovi sto uvoze,kriva je drzava koja je to dozvolila,sto nije zastitila domacu proizvodnju,nemamo mi nista sa klanicarima,mozda i neko od nas kada bi bio u takvoj poziciji verovatno bi isto to radio, niko sad ne uvozi meso zato sto to meso kosta kod nas sa prevozom 140 do 150 din,sad kupe ovo nase dzabane, danas u Gluscima na pumpi 2 kamiona sa svinjama,sidske i jos neka table ne videh koje,juce trlic tovario.

- - - - - - - - - -

I ovo je tvoje objašnjenje što je gradjanima Srbije prodavano otrovno mleko i meso?

Nisam ga ja prodavao nego ista ova drzava kojoj ti ne zameras sto uvozi otpad od mesa.
 
Otvorili uvoz a nama neće da učine pa da makar ukinu vakcinaciju protiv svinjske kuge i onda kako može biti tržišna utakmica fer?
 
I ovo je tvoje objašnjenje što je gradjanima Srbije prodavano otrovno mleko i meso?
Koliko vidim ratar si ,pa sto si proizvodio kukuruz sa MIKROTOKSINIMA ,da nisi ne bi ni u nasem mleku ga bilo.
A sto se cene kukur. tice meni prvom se to nije svidelo jer sam predpostavio cemu to vodi , ali nisam ni sanjao da ce imati ovakve razmere.
 
Ne uvozi država meso, nego raznorazni, koji pokušavaju da se obogate na tudjoj muci. I nije država prodavala mleko, nego srpski stočari ... Problem je što ti "raznorazni" nisu neki vanzemaljci nego naši ljudi ... isto kao i oni srpski "domaćini" koji prodaju svinje pod lekovima, voće i povrće prskani kineskim otrovima, bikove koje su hranili budjavom detelinom, "furadanisan" kukuruz i još mnogo primera ima za naše poštenje ...
 
Koliko vidim ratar si ,pa sto si proizvodio kukuruz sa MIKROTOKSINIMA ,da nisi ne bi ni u nasem mleku ga bilo.
QUOTE]

Ako me sećanje ne vara, samo kukuruz je pojeftinio te godine. Ni mleko ni meso nije.

A sto se cene kukur. tice meni prvom se to nije svidelo jer sam predpostavio cemu to vodi , ali nisam ni sanjao da ce imati ovakve razmere.

Pa to je i problem, jer u Srbiji svaka grupacija navija protiv drugih. Nikako da se opametimo. Ako stočari puknu, ratari nemaju kome da prodaju, a ako nema kukuruza, stočari moraju da uvoze ...
 
Dali bi neko mogao znati , ili približno pretpostaviti , prosječnu cijenu tovljenika žive vage zadnjih recimo 10ak godina u eurima . U stvari prosječnu uzevši u obzir vrijeme kolko je trajala . Nevjerujem da negdje može da se nadje zvaničan podatak ali možda neko vodi evidenciju . Cijena u dinarima neznači ništa zbog raznih inflacija . Hvala.
 
kole@
Ne vara te secanje sto se tice cena u prodavnicama , a sto se proizvodjaca tice bilo je lomova i to golemih....
MOMOSARIC@
Imam neku nazovi evidenciju koju vodim od prethodnog kraha svinjarstva 2007 god ,mada sam od tada dosta umanjio tov i pitanje je koliko ce to biti merodavno.
Samo mi treba vremena da to sve presaberem ,i da kazem unapred da ni jedan cenovni vrh nisam uhvatio.
 
I ti bi sa njim i takvima da ides na proteste i da menjas nesto.Zahvalan je, Trlic mu ipak uzeo nesto svinja po 145,ove sto su ostale verovatno po 120,i sto mu drzi nos iznad osoke da moze da dise,a ako otvori usta udavice se .Sto ne dodjose ovi sa TV-a kod mene,vec pazljivo izaberu ko je u najvecim govnima i ko ne sme nista da zucne.

Ili odu kod Kuke koji je takodje miroljubiv :osmeh:
Imo je on od Brace (Agro-papuk) 178din bilo mu malo... Sade Trlic ispade spasitelj i svetac... mislim da pored svog ovog sranja i nedaca ima ljudi koji su zagrizli mnogo mnogo vise vec sto "misle" da mogu da progutaju...
 
Kako smo slozni ovi ce vladati kao turci 500godina. I DEMONkrate i nazadnjaci ! Bace kosku mi se medjusobno koljemo ko kerovi. Ali druze nece oni oboriti samo cenu mesa i mleka. Ako je neko gledao jutrnji program RTV Pink gde su najavili 30 % snizenje svih polj. proizvoda. Zamisli sta ce biti kad za 30% ode cena kukuruza , psenice, jecma, suncokreta soje... dole. A imputi samo idu gore. Ovo prolece ce biti zeznuto za sve, i za stocare i za ratare, i za male i za velike. Samo je pitanje kada cemo shvatiti da hoce da nas oteraju sa zemlje i da je poklone strancima kao sto su sve firme poklonili ! Ali dok to skuzimo bice kasno !

Prvo su došli po fabrike,a ja se nisam pobunio jer nisam bio radnik tih fabrika.Zatim su došli po banke,a ja se nisam pobunio jer nisam bio Bankar.Zatim su došli po sindikalce,a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac.Zatim su došli po seljake,a ja se nisam pobunio jer nisam bio seljak.Zatim su došli po mene,ali tada više nikoga nije bilo da se pobuni.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo naleteh na ovo nema veze sa svinjama ali ne skodi prosledjeno je svim sindikatima, gradjanima...

10155251_1590469627853402_7262554924262594846_n.jpg
 
Pljuvao je on Trlica al da njih ne bese sad bi dao svinje po 110 jer bi bile po 140 kg,sad ih hvali jer su ga cak i spasli. da se razumemo,nije nama kriv ni Trlic ni neoplanta,juhor i svi ovi sto uvoze,kriva je drzava koja je to dozvolila,sto nije zastitila domacu proizvodnju,nemamo mi nista sa klanicarima,mozda i neko od nas kada bi bio u takvoj poziciji verovatno bi isto to radio, niko sad ne uvozi meso zato sto to meso kosta kod nas sa prevozom 140 do 150 din,sad kupe ovo nase dzabane, danas u Gluscima na pumpi 2 kamiona sa svinjama,sidske i jos neka table ne videh koje,juce trlic tovario.

- - - - - - - - - -


.

Sta mislis ko je gurao pare da se ugase RR,pa onda uvoz i da se sve ove godine nista po tom pitanju ne promeni sto bi ugrozilo taj uvoznicki lobi? Bas ti koji nisu nista krivi,vec im palo sa neba.Mozda bi prodao po 200 svinje da nije tih Trlica.

EU nama ne dozvioljava carine,a oni imaju antidamping carine i za Tursku ,a postojala je ta carina i za celik od srpskih tenkova koji su Amerikanci izvozili u EU.I te carine su i po 40 -50 %.Imaju je za kinesku robu i americki biodizel,a sve sto treba je da vecinski proizvodjac prijavi da je roba ispod proizvodjacke cene.damping se tesko dokazuje,ali je protivzakonit,zato EU ima carinu da zastiti svoje trziste.Mozda bi neko udruzenje moglo malo da proba da tuzi Madjare ili koga vec za damping,pa nek se dokazuju,ovea naklapanja o garantovanoj ceni su samo politicki poeni i kratkorocno zamazivanje ociju
 
Mozda treba pobiti domace svinjarstvo,da se ubije konkurencija uspesnih privatizacija i novih ulaganja tipa Tenisa i Mitrosa.Ocigledno se svaka mera,svaki zakon,sporazum i svaka privatizacija odradjuju planski i nista nije slucajno.
Radovali smo se izvozu za Rusiju,a sad nas preplavilo EU meso,koje je istoj Rusiji bilo namenjeno.Nema vise radovanja u ovom poslu.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Šta mislite zašto dolaze Tenis i ovaj Austrijanac u Mitros-u,pokupiće sve pare iz predpristupnih fondova što ih daje EU.To su isto uradili i u ostalim zemljama koje su pristupale EU.To je njihova politika i samim tim uništavaju i proizvođača a uništiće i veliku većinu klaničara.Zabrinule su se i fabrike stočne hrane a tek što će država morati da se zamisli za par godina.Samo se bojim da će biti kasno i da Srbija neće biti na karti proizvođača svinja.
 
Ono sto nekad nisu uspeli cizmom,sad ce uspeti sa sacicom nastampanog papira tj evrica.Sistematski postajemo sluge tj robovi.::lose::
 
Nazad
Vrh