Chat u svinjarstvu

Subvencije sluze za izjednacavanje standarda EU poljoprivrednika sa standardom radnika ili privatnika ,zavisi od obima posla,a hrana je strateski veoma vazna i bitno je da se proizvodi kod njih.Istovremeno subvencije sluze da se unisti poljoprivreda slabijih zemalja posto je i to strateski vazno.
Koja je ondA svrha subvencija kod nas,Izjednacavanje sa standardom radnika,nemaju posla radnici,nek nemaju ni poljoprivrednici.a hrane imamo ,samo ako uvezemo i sta se postiglo subvencijama osim unistavanje malih domacinstava,nista.
Nek opterete uvoz za razliku u tim subvencijama i mocicemo da hranimo Rusiju,sa ovom milostinjom jedino pojedini sa par hiljada mozda nesto ucare od tih subvencija.
 
Da li još neko ima probleme sa nakupcima / klanicama oko papira za svinje koje njima prodate? Ove godine nisam dobio na vreme papire za 15 kom. koje sam prodao u junu i julu. Nisam mogao da pošaljem papire za subvencije ali nekoga boli ona stvar. Zovem nakupca da ga pitam gde su otišle moje svinje, u koju klanicu, kaže "da ne zna, ali da ću papire dobiti sigurno na vreme". Pošto sam imao kod kuće papire za 8 kom. zovem nekoliko klanica sredinom septembra da vidim gde su otišle moje svinje, da mi pošalju papire da ja mogu da pošaljem do 15. oktobra, kad ono nema ni svinja, ni papira. Iako sam siguran i znam u koju su klanicu otišle moje svinje, tamo su mi rekli "da svinje od mene nisu stigle u njihovu klanicu i da nakupca koji je kupio svinje od mene ne poznaju (iako isti radi za njih)".
 
Nisam imao takve probleme,nego imao sam problema da su mi na svakom zahtevu odbijali po neki komad a u obrazloženju stoji da se odbija jer se broj ponavlja sto mu dodje kao da sam vec koristio taj broj za subvencije a nisam,pa mi sumnjiv nakupac da nesto muva.
A ovaj tvoj slucaj deluje kao da je tvoj nakupac prepakovao svinje na njegovo ime a usne markice tvoje skinuo i ubacio svoje,sto nije nemoguce.
 
Juče zaklali jednog za zamrzivač 102 kg ušao u tov sa oko 40 kg. Jorkšir-landras ,konverzija oko 3 kg.
Koncentrat 60 kukuruz,20 pšenica 20 inberg forte pig.
Konverziju sam računao na celoj turi .
Takodje ,na celoj turi prirast 850 grama. Prosek kvari nekih 5-6 komada koji su manji (oko70-75 kg) . Bez tih manjih prirast oko 950-1000 grama.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li još neko ima probleme sa nakupcima / klanicama oko papira za svinje koje njima prodate? Ove godine nisam dobio na vreme papire za 15 kom. koje sam prodao u junu i julu. Nisam mogao da pošaljem papire za subvencije ali nekoga boli ona stvar. Zovem nakupca da ga pitam gde su otišle moje svinje, u koju klanicu, kaže "da ne zna, ali da ću papire dobiti sigurno na vreme". Pošto sam imao kod kuće papire za 8 kom. zovem nekoliko klanica sredinom septembra da vidim gde su otišle moje svinje, da mi pošalju papire da ja mogu da pošaljem do 15. oktobra, kad ono nema ni svinja, ni papira. Iako sam siguran i znam u koju su klanicu otišle moje svinje, tamo su mi rekli "da svinje od mene nisu stigle u njihovu klanicu i da nakupca koji je kupio svinje od mene ne poznaju (iako isti radi za njih)".
Tuži ga ako imaš svedoke da je to rekao i da je uzeo svinje, a i na pretnju za krivotvorenje možda ti i da pare jer neki kače svoje markice da oni uzmu subvencije.
 
Nisam imao takve probleme,nego imao sam problema da su mi na svakom zahtevu odbijali po neki komad a u obrazloženju stoji da se odbija jer se broj ponavlja sto mu dodje kao da sam vec koristio taj broj za subvencije a nisam,pa mi sumnjiv nakupac da nesto muva.
A ovaj tvoj slucaj deluje kao da je tvoj nakupac prepakovao svinje na njegovo ime a usne markice tvoje skinuo i ubacio svoje,sto nije nemoguce.
Svima fali po neki broj a ti se žali pa odloži isplatu. Ja se nervirao tražio rešenje sa tim brojem, a ja taj broj rešenja i nemam.
 
Tuži ga ako imaš svedoke da je to rekao i da je uzeo svinje, a i na pretnju za krivotvorenje možda ti i da pare jer neki kače svoje markice da oni uzmu subvencije.
Nema od tuzenja nista, za 15kom ne vredi da se bahces, kao prvo taj je nakupac pa mu sigurno platio to sve na ruke nije preko racuna a mozda se desi da i brojevi nisu dobro napisani ili itd kako kod okreves oni ce opet krivicu staviti na prodavca,jbg ovo je SRBIJA!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod mene u veterinarskoj sluzbi od skora prodaju polusmese za pravljenje koncentrata proizvodjaca Sanders, vredi li to necemu i da li se isplati tako kupovati, ili je bolje kupiti soju i premiks pa tako praviti koncentrat (jecam, kukuruz i psenicu imam svoje)? Ostavio sam nekoliko prasica da tovim za svoje potrebe pa iz tog razloga pitam.
 
Pogledaj u ranijim porukama ovde i u temi o recepturama koncentrata sta je pisano. Te polusmese su sasvim uredu i zadovoljava sve potrebe sto jednom tovljeniku treba i lakse je samo dodati kukuruz i psenicu i zavrseno.
Medjutim,mnogo je bolje kontrolisati proteine koji se ubacuju ako ti sam dodajes soju pa znas da si soju ubacio kao glavni izvor proteina, jer nekako sam skeptik po pitanju polusmese i dodavanje soje u njega,nisam siguran da ne dodaju jos nesto pa da bih to upotpunilo i nadomestilo izvor proteina u njemu.
Zakljucak: ako si u mogucnosti da sam kupis sojinu samcu i premiks i izmesas to sam,mnogo ti je bolje i sigurno jeftinije da napravis to sa premiksom jer tako kontrolises unos proteina svarljivih za zivotinju.
 
Nije ni sacma idealna jer je krste sa kojecim. Pogaca ako je dobra je odlicna. Nekako mi ta stavka "otpad pekarske industrije" sto pise na superima bas ne uliva poverenje
 
Sta bi to ustvari trbalo da bude, otpad pekarske industrije? Pogotovo u superu....
 
Gledaju na bilo koji nacin i sto jeftinije nadomeste ''nosač'' tj aktivnu supstancu koja je korisna,tj dosta jeftina a nadomesta kolicinu do punog džaka....kao i u djubrivu, 3x15 ima ukupno 45% aktivne materije a ostatak je nosač ili u prevodu materija koja se veze za elemente aktivne materije i nadomesti kolicinu do 100% tj aktivne materije 45% a nosač 55%. Tako u superu ima lupam 10% sojine sacme,a ostale proteine nadomeste drugim ne znam ni ja kojim proteinima,a ostatak da dopune kilazu ubacuju otpad koji nadju,cokolade,keks,prezlu.Zato evo odgovora za bata87t upravo iz ovog posta. Zato ti kad napravis koncentrat sa premiksom sam znas sta je nosac (u glavnom kukuruz i psenica),sta su izvori proteina (soja,sunc. sacma).
 
Da li se neko prijavio za naturalnu razmenu? Kakva treba dokumentacija? http://www.rdrr.gov.rs/doc/tenderi/...nu 20.000 t merkantilnog kukur_24.11.2017.doc
8. Средства обезбеђења испоруке товне стоке су:
1) доказ о упису хипотеке првог реда у јавне књиге у корист Диркције на непокретној имовини која је у власништву примарног произвођача (товни објекти, пољопривредно земљиште и други објекти осим стамбеног објекта) у висини вредности уговора, и
2) двe (2) за физича лица, односно 5 (пет) за правна лица, бланко потписане регистроване соло менице.

9. Уколико Дирекција не преузме товну стоку у утврђеним роковима, произвођачи су дужани да са Дирекцијом закључе уговор о складиштењу, чувању и занављању товне стоке (товне свиње, односно товну јунад).

Средства обезбеђења складиштења, чувања и занављања су:

1) доказ о упису хипотеке првог реда у јавне књиге у корист Диркције на непокретној имовини која је у власништву примарног произвођача (товни објекти, пољопривредно земљиште и други објекти осим стамбеног објекта) у висини вредности уговора, и двe (2) за физича лица, односно 5 (пет) за правна лица, бланко потписане регистроване соло менице.
Уговором о складиштењу, чувању и занављању товне стоке биће утврђено да произвођачи по писаном налогу Дирекције морају испоручити товну стоку уговорене количине, квалитета, генетске структуре, суккцесивно у складу са производним циклусом. У случају да произвођач жели да раскине уговор са Дирекцијом, односно да испоручи товну стоку без писаног налога Дирекције, Дирекција ће своја потраживања остварити предајом средства обезбеђења на реализацију. ???
 
Meni su veterinari rekli da pasoš ne možeš dobiti pre 14 dana, a da kolješ privatno možeš odma...
 
Nazad
Vrh