Chat u svinjarstvu

cene malih 300 din kg, cene velikih oko 160. pitanja nisu suvisna, meni bar.
 
Ne zna ni on sta je rekao ili sta nije.
Sta ce biti,videcemo veoma brzo,tj posle Uskrsa i Đurđevdana.
Dal ce pasti cena prasadi,to su prvi datumi koji ce nesto reci.
U sustini,mnogi su i odustali od tova,pa samo nude kukuruz na prodaju.Eto ostalo im.Pisao sam na drugoj temi.Ni kukuruz u nasem kraju ne treba nikom.Ima ga kao korova za 15.5 -16 din.Ko god je imao neko parcence zemlje je posadio malinu,skrstio ruke i gleda u nebo da padne koja hiljada evra.
A tovljenici dal ce biti od kraja juna preko 200 din,cisto sumnjam.Tada dolaze prve ture na isporuku ovih sto su kupovali po 250-300 din.
Iskreno,ja bih voleo da predju 200.Red bi bio.Pasteta je 100 din od 100 grama.A u njoj nema 10 grama mesa.
KO ce naj...videt cemo.Za sada je napeto.
 
Hoces da kazes da se ne isplati kupovati male svinje pa ih toviti za klanje?
Prijatelju daj dosao si na forum da pitanjima za dete od 10 god .. pa normalno da se isplati uzeti prase i toviti ga ali samo postavljas neka pitanja budi bog s'nama ,svi ti cute i odgovaraju a ti zajahao strasno ... samo me interesuje koliko ti godina imas

- - - - - - - - - -

@sasha015
Dal je isplativije uzeti prasad od 20ak kg pa toviti ili uzeti one srednje od oko 50ak kila pa njih toviti 9, 10 meseci
Razmisli koliko ce da bude u decembru cena...ako je ulaz na 300..a za sigurno niko nece da ti da prase od 50kg na 160.. nego puna cena ,hoces - neces prasadi nema to je to
I sta tebi nje jasno u odgovoru u odnosu na pitranje...:sta:
 
Godina imam dovoljno. Jebiga burazeru nisam seljak ko ti da sam upucen u sitna crevca zato sam i dosao na forum da bi skontao neke stvari. Ajde molim te sad drugarski da ne komentarises moje poruke ako nemas nista konstruktivno da kazes vec si mi se popeo na vrh kurca sa ove dve tri poruke sto si napisao na moj racun.
 
Godina imam dovoljno. Jebiga burazeru nisam seljak ko ti da sam upucen u sitna crevca zato sam i dosao na forum da bi skontao neke stvari. Ajde molim te sad drugarski da ne komentarises moje poruke ako nemas nista konstruktivno da kazes vec si mi se popeo na vrh kurca sa ove dve tri poruke sto si napisao na moj racun.
Molim administratora da reaguje
 
Pitanja nisu suvisna kad nisu glupa. Pogotovo kad se pojavis niodkud i izvredjas coveka koji uvek da savet ili odgovor na pitanja iz teme. Da si listao temu video bi da doobro poznaje gradivo pa samim tim nije zasluzio takav recnik sa tvoje strane.
 
Hoces da kazes da se ne isplati kupovati male svinje pa ih toviti za klanje?

Evo zemljak ja ću ti "konstruktivno" odgovoriti...:ppozdrav:
Po Sremački...::namigivanje::
Nije isplativo ni ustajati ujutru iz toploga krevata(još ako imaš neku koja ti ga "greje", ihhh)...
A sad,ozbiljno, isplatilo bi ti se da si uzeo male muške tek odbijene of sise za 2.000 po komadu pa tovio sa kukuruzom po 14-15 dinara...
Što je najbolje,onda znaš i šta jedeš i kakvo je, a ne mirisi Argentine i Brazilskih 'mrzivača...
Ovako prasići 300 po kg,kukuruz 18,soja piči na uskoro 50,ne vidim računicu...
Moj savet,uzmi novce i prošetaj po Iriškim selima pa kupi tovljenike,bolje(čitaj,jeftinije) ćeš proći...
Al požuri jer moja je procena i da će oni otići drastično uvis...::suncanje::
A Grujana nemoj vređati, on se ZAISTA "bavi" ovim poslom duuužeeee vreme pa zna o čem priča al je kratkoga fitilja i tako...:ppozdrav:
 
Svaka cast. Nisam ni ja dugog fitilja, treba da cutim da pustim da me popisava da mi se smeje ceo forum.

Nasao sam u beceju 7 dana stari prasici. Covek ce ih prodavati za mesec dana. Sta mislite koliko ce imati kg komad muskog ustrojenog praseta? cena je 300 po kg i sorta je Naima
 
Godina imam dovoljno. Jebiga burazeru nisam seljak ko ti da sam upucen u sitna crevca zato sam i dosao na forum da bi skontao neke stvari. Ajde molim te sad drugarski da ne komentarises moje poruke ako nemas nista konstruktivno da kazes vec si mi se popeo na vrh kurca sa ove dve tri poruke sto si napisao na moj racun.
Kao prvo .. nisam nista znao jer sam iz grada dosao na selo pre 12 god ... a drugo nikad nisam postavljao pitanja koja bi zamarala druge .. a to da sam ti se popeo. na ku... malo se zamisli sta si mi rekao ..
 
Danas naša veterinarska stanica radila anketu o uslovima na farmi 82 pitanja po raznoraznim temama. Boduje se sve pa ako nema dovoljno bodova mora da se poboljšaju uslovi i da bi bilo bolje... Mislim da nas Veterinarska uprava sprema za SEX.
 
Odakle uzimate nazimnice umaticene?Bonida agrar,nukleus,neoplante ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li neko tacno kada se ukida vakcina svinjske kuge i kako ce da funkcionise obelezavanje svinja?Danas ovi moji veterinari pricaju sada do kraja meseca kao i vise ne mogu da trebuju vakcine,e sad koliko je tacno sta se desava kod ostalih?
 
Poslednja izmena:
Odakle uzimate nazimnice umaticene?Bonida agrar,nukleus,neoplante ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bio juce u Nukleus Agraru gledao nazimice, ima samo tri kom. na raspolaganju i nisam se odlucio za njih jer su jako lagane.Patent co. farma ima slobodne tek za jun, pik Becej nema nista(i za sajam sve prodato) pa je izbor pao na farmu u Vognju.
 
Posto su u nukleusu?

F1 330e+10%pdv ali su imali samo 3kom. ali sitnije oko 100kg.Patent co. Crvenka f1 tek za jun 380e +pdv 10%.Becej nista inace cena cista 550e a f1 450e suprasne ali nema za prodaju.Danas doneo 1 Landras [360]l 2 f1[340]sa pdv sa farme Voganj izbor jako velik a tezina od 120-135KG i sve su trazile po jednom
 
Nazad
Vrh