Chat u svinjarstvu

Ne moras da bacas sve , dzigerice preporucljivo spaliti a ne bacati jer bacene nadju psi i macke i nastavljaju dalje sa sirenjem.
 
Treba da izvlačim osoku a jesenas sam zaorao 100kg/kj mapa.
Sejaću kukuruz a predusev je kukuruz.
Pa me zanima da li treba i koliko ureje još?
 
Kolege dali neko moze da mi kaze sta je razlag za sledece?:
U boksu sa recimo 10 komada svinja , sve svinje odjednom krenu da tuku jednu svinju. Znaci nije kanibalizam da grizu repove, usi ili slicno, vec striktno tuku 1 jedinku i to na smrt( sto bi verovatno i bilo da je nisam odvojio).
Pre 10-tak dana mi se to desilo u jednom boksu, danas u drugom. Oko podneva bio u svinjcu sve ok, 2 sata kasnije cujem galamu odem a njih 9 navalilo na 10-tog kao copor vukova.
Hrana je ista kao i prethodnim turama gde nije bilo tih problema. Inace tovljenici su sada oko 80 kg.
 
Poslednja izmena:
Sa kojim koncetratom hranis? I kod mene se to desavalo. Kad ga uhvate ili ga ubiju ili mu srce pukne od iznemoglosti. Izujedaju ga po celom telu. Ja hranim Patentom, ali ne znam da li je koncentrat uzrok. Da bi se smirili bacao sam im plasticne flase da se zanimaju, a u hranu mesao kanistop. Ne znam sta je pomoglo, a ne znam ni sta je izazvalo takvo ponasanje.
 
Sa kojim koncetratom hranis? I kod mene se to desavalo. Kad ga uhvate ili ga ubiju ili mu srce pukne od iznemoglosti. Izujedaju ga po celom telu. Ja hranim Patentom, ali ne znam da li je koncentrat uzrok. Da bi se smirili bacao sam im plasticne flase da se zanimaju, a u hranu mesao kanistop. Ne znam sta je pomoglo, a ne znam ni sta je izazvalo takvo ponasanje.


Najverovatnije promena vremena, svinje su neverovatno osetljive na promenu i to 2-3 dana pred promenu se uznemire nekad do te mere kao što ste opisali. Nekada pomogne da se ubaci lopata zemlje ili ugljene prašine a većinom mora da se izdvoji ako ne zakasniš.
 
Sa kojim koncetratom hranis? I kod mene se to desavalo. Kad ga uhvate ili ga ubiju ili mu srce pukne od iznemoglosti. Izujedaju ga po celom telu. Ja hranim Patentom, ali ne znam da li je koncentrat uzrok. Da bi se smirili bacao sam im plasticne flase da se zanimaju, a u hranu mesao kanistop. Ne znam sta je pomoglo, a ne znam ni sta je izazvalo takvo ponasanje.
Inbergov Big-Pig je u pitanju.
Inace receptura je sledeca:
kukuruz 50
jecam 25
sojina pogaca 15
sunc.sacma 5
pivski kvasac 2,5
premiks 2,5

i to je oko 16% proteina.....
 
Negde citao da suncokretova sacma nije dobra za svinje, suncokret im se zabada i iritira creva

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ubaci im kanistop nesto da ih umiruje kao droga, ali mozda ti je i od hrane,jel ti koristi jos neko isti koncentrat?
 
Nisam neki strucnjak,ali sam negde procito da su ti inbergovi puni neke hemije,hormona i ko zna cega jos,pa to kad se sve izmesa,bude svasta.
 
Jel cuo neko da li ima povracaje na adaptaciju farme ili za izgradnju objekta za farme?Jedan lik je pricao na Tv-u da ove godine ima sad ne znam da li je on prolupao Ili je stvarno istina m?
 
Mislim da je ipak bio premiks u pitanju, 4 komada izubijana u roku od 10 dana. Presao sam na aminogold i sve ok. Jedu i spavaju......
Inace kada su krenuli da napadaju jednog, nije pomogla ni flasa, ni crep, ugalj, lanac..... Tj apsolutno nista!
 
ma u p.m. više sa tim što te jedne godine ostavljaju krmače pa ih dogodine ukidaju.
niti žive od toga niti im je nužno a s*ebu tržište onom ko se time bavi.
 
Pozdrav svima. Hteo bih da drzim 3 komada do zime. za kucne potrebe, da ne moram malo malo pa u mesaru po 20ak kg buta. znaci da prezimim drzao bih te 3 svinje. plan je da budu po placu ogradjenom nekih 2000 kvadrata, sve je trava. to bi im davao za hranu a pravio bih koncentrat kao sto je napisan par postova iznad. e sad cisto da mogu da napravim kalkulaciju koliko mi novaca treba za 3 praseta i za hranu za njih recimo do nege kraja decembra? ako nije problem neko ko je upucen cisto okvirno da mi kaze da mogu da se snadjem
 
Pravio bih. Dal je isplativije uzeti prasad od 20ak kg pa toviti ili uzeti one srednje od oko 50ak kila pa njih toviti 9, 10 meseci
 
Nazad
Vrh