Chat u svinjarstvu

Kako je bila proslogodinja cena u ovom momentu od 115-120din a ponuda jako velika ova cena je da kazemo''OK'' za ova doba godine,skok cene se ocekuje za par meseci :osmeh:
 
Da si imao lane 2000 tovljemika il bi puko ko tepsija il si nekom sagradio vily na Dedinju u slucaju da si ranio svoju hranu . Ako je ovo drugo i kazes da si bio u plusu il imas koristi da nekog prevedes zednog preko vode il i fali koja daska .:sjasi:
 
Da si imao lane 2000 tovljemika il bi puko ko tepsija il si nekom sagradio vily na Dedinju u slucaju da si ranio svoju hranu . Ako je ovo drugo i kazes da si bio u plusu il imas koristi da nekog prevedes zednog preko vode il i fali koja daska .:sjasi:
:haha: smesan si.
ZAsto bih puko?Mozda po tvojoj matematici.Uhvatio sam dobre cene i u leto i u jesen i u zimi :bravo:
 
Nije poenta da uhvatis dobru cenu. Po tebi imao si srece, nego da cena bude konstantno dobra i da nema variranja vise od 10 dinara, da ljudi znaju na cemu su kad ulaze u turnus.
 
Mislim da do sada niko ovde nije naveo jednu veoma bitnu cinjenicu koja je usko povezana sa cenom robe,a znamo da se cena pravi na odnosu ponude i potraznje,stvar je u tome da je sve manje ljudi u drzavi i da jednostavno tu hranu koju mi proizvedemo nema ko da pojede,a i zivotni standard je izuzetno nizak pa mnogi nemaju para ni da kupe meso....
A kad bi nam neko garantovao cenu,hteli mi to sebi da priznamo ili ne i da jos ostane neka lepa cifra po tovljeniku pa i oni sto nikad nisu tovili ugurali bi negde par prasadi da utove,a da ne spominjem da bi se svi ostali kapaciteti napunili do maximuma i samim tim bi opet doslo do katastrofe,jer bi trziste bilo prezasiceno....

jeste of ali moram da spomenem da pre par godina kada su prasad bila po 80din kg,a bikovi oko 2,2e u mom kraju su svi koji su imali mesta da vezu negde neko tele vezali i tovili,naravno sledece godine cena bila 1,4-1,5e
 
Da li je neko skoro pravio prasiliste i cekaliste za krmace?Ja sam zvao ove iz Ns-a treba da mi dolaze krajem meseca da izmeru i da pravimo skicu da vidimo kako ce izaci
 
Mislim na ovo po prava preceg zakupa jel ide 1ha po krmaci kao kod krava ili manje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ove godine bilo razlike za umaticene i ne umaticene krmace. Krmaca je nosila 0,4h vepar 0,4. Testirana nazimica0,25. Priplodni podmladak od 25kg do kraja testa 0,2. Tovljenici 0,15 a prasad 0,02
 
Cekaj malo , kolko krmaca treba za 1ha mislim da dodje oko 2.5krmaca po 1ha ili gresim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma kakvi, islo je prosle godine 1grlo 1ha a sad ja msm da smanjili nesto.Nema sanse 3ha odakle ti to?onda bi se svi bavili sa kravama samo zbog zemlje
 
Mislim da mi je to rekao veterinarski inspektor pre dve godine kada sam ja registrovao farmu. Znam da se dvoumio da li da mi registruje na junad ili na krave posto je rekao da podjednako zemlje mogu da dobijem,a krava imam manje nego junadi.
 
Nazad
Vrh