Chat u svinjarstvu

Ja na takve krmace vec nekoliko godina pustam samo durok i i to je za mene prava kombinacuja, imao sam pre dve godine jednog golog pietrena i izgledao je strvarno kao bilder ali je bio slab skakac,tesko **greška, kratke noge mucio sam se snji dve godine i na kraju je zaversio u pusnici
 
U guzvi sam pa nisam stavljao slike sad su mi se isorasile 1o nazimice pa da se posle godinu ipo dana vratim u igru
 
A ima malo I egzotike
000d0c3dae86785b981307e55aec8e28.jpg
5196b1f02565c8f4dd571c9d56f8f5f7.jpg
1ec0b22fb8217ff29eda9ac6beb057f2.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Na zalost nisu im ni majke maticene, ne mogu ni one.
Imacu i semenjenih Landrasom i Joksirom pa cu videti koje ce biti bolje.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam problem sa tovljenicima koji su oko 80-100kg. Grizu repove vec vise 20 dana da vise ni sam ne znam sta da im radim.
Ubacene su flase,stavljeni lanci,ubacuje im se kanistop(ekostop) u hranu,potrosio sam vec 30 kesa kanistopa.
Razni suplementi,vitamini...
Probao sam i kukuruz da im dajem novi,nista sve isto....
Koncentrat je Sano premium,jos je ostalo da probam i to da promenim ...
Da li neko zna jos nesto sto bi mogao probati jer ovo je postalo nenormalno?
Imali smo i pre ovakve situacije ali se resavalo za par dana....
 
I kod komsije ima problema sa grizom repova ista hrana premium forte super i zitarice njegova prasad, isto davao kanistop.... Reko sam mu da pored toga svega te repove koji su nagrizeni navuce gumice da prestane proces upale ta gnoj svinje privlaci jos vise da grizu
 
Прво је супер требало решити или кукуруз нема довољно протеина, можда је жижак урадио своје. Лепо сам писао, поједини произвођачи иду из крајности у крајност. Па ко се упеца.
Ово решава колико толико, катран. Маже се на реп, може и на нагрижен.
26c1c1be1ce627ef09c4a7390a185fc8.jpg
 
Ja bih nazvao strucnjake iz Sana,ako trosis neku vecu kolicinu i da se cuje njihovo misljenje ili urade analizu zitarica. Mozda je do supera. Ja sam ga licno koristio malo ali prosle godine nije bilo problema,neki ljudi u mojoj blizini idu sve sa njim, godinama,takodje je ok. Ne reklamiram ga,mozda je sarza losa ili zitarice,ja bih zvao njoh,njihov proizvod i problem
 
Nazad
Vrh